• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

آیا شستن کفش در لباسشویی کار صحیحی است؟

چکیده محتوا این صفحه

آیا شستن کفش در لباسشویی کار صحیحی است؟

شستن کفش در لباسشویی ، به طور کلی توصیه نمی شود . متاسفانه بسیاری از افراد از ماشین لباسشویی برای پاکسازی و شستشوی هر چیزی استفاده می کنند .

اما این کار به هیچ عنوان درست نبوده و مشکلاتی را ایجاد می کند . شستشوی کفش در لباسشویی به شدت به دستگاه و همچنین کفش آسیب وارد می کند و در نهایت با هزینه های گزاف تعمیرات مواجه خواهیم بود ‌. در این مقاله توضیحات بیشتری را در خصوص این امر ارائه می نماییم ، پس لطفا با ما همراه شوید .

چرا نباید کفش ها را در لباسشویی شست ؟

شستن کفش در لباسشویی باعث بروز ماشین مختلفی می شود . کفش‌ها معمولاً در ساختار و متریال‌های مختلفی ساخته می‌شوند که بعضی از آنها با شستشو در ماشین لباسشویی سریعاً خراب خواهند شد . همچنین شستن کفش‌ها در داخل ماشین لباسشویی ممکن است باعث تغییر شکل ، کاهش کیفیت و حتی رنگ کفش شود .

علاوه بر آن در اثر چرخش سریع کفش درون مخزن لباسشویی ، ضربات محکمی به بدنه مخزن وارد خواهد شد و امکان تغییر شکل و حتی شکسته قطعات درون مخزن وجود دارد . بهترین کار برای پاکسازی کفش ها ، روش دستی است . در صورت شستن کفش در لباسشویی امکان نفوذ ذرات ریز به درون لباسشویی وجود داشته و در مقابل با آسیب دیدگی موتور ، پمپ تخلیه ، لوله های ورودی و خروجی و … مواجه هستیم .

البته برای شستن دستی کفش ها بایستی به متریال کفش ، ساختار و حساسیت های آن توجه کرد . چرا که هر کفش برای شستشو استاندارد های خاص خودش را دارد .

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فريزر

معایب شستن کفش در لباسشویی

شستن کفش در لباسشویی همان طور که گفته شد ، به هیچ عنوان کار دستی نیست و مشکلاتی را به همراه دارد ، معایب این اقدام به شرح زیر است ؛

 • خرابی ماشین لباسشویی : از آنجایی که کفش‌ها به دلیل وزن و حجم بیشتر نسبت به لباس‌ها ، ممکن است باعث افزایش فشار و وزن بر روی محور متحرک ماشین لباسشویی شوند . این موضوع قطعا باعث خرابی ماشین خواهد شد .
 • خرابی کفش : سلامت کفش در اثر قرار گرفتن در ماشین لباسشویی به هیچ عنوان توصیه نشده و قطعا آسیب می بیند ، در اکثر مواقع نفوذ آب زیاد و چرخش مداوم کفش هنگام شستشو با ماشین ، پاره شده و یا به عبارتی وا می دهد و چسب های بکار رفته شده درون آن ، خاصیت خود را از دست می دهند .
 • تغییر شکل و رنگ کفش : شستن کفش‌ها در ماشین لباسشویی ممکن است ، باعث تغییر شکل ، کاهش کیفیت و حتی رنگ کفش شود .
 • شکستن قطعات درون مخرن : در بعضی از کفش ها یک سری فلزات وجود داشته ، که می تواند آسیب های جبران ناپذیری به مخزن لباسشویی وارد کند و باعث خرابی قطعات درون آن شود .
 • کاهش عمر کفش : در نهایت ، شستن کفش در لباسشویی سبب ایجاد آسیب های زیادی به کفش شده و استهلاک آن افزایش می یابد و در مقابل عمر آن کاهش خواهد یافت .

به صورت کلی ، بهترین راهکار برای شستن کفش ، استفاده از دستگاه‌های شستشوی کفش یا شستشو با دست است . البته هر برند توضیحاتی را در خصوص شستشوی کفش ها ارائه می نماید ، که بایستی به آن ها توجه داشت .

معایب شستن کفش در لباسشویی

راه حل برای شستن کفش در لباسشویی

به طور کلی شستن کفش در لباسشویی توصیه نمی‌شود . با این حال ، برای شستشوی کفش‌هایی از جنس پارچه یک سری راهکار وجود دارد ، که بایستی آن ها را مد نظر قرار داد ؛

 • استفاده از یک کیسه شستشو : برای جلوگیری از خرابی ماشین لباسشویی و کفش ، می‌توانید از یک کیسه شستشوی مناسب برای کفش استفاده کنید . این کیسه‌ها به طور خاص برای شستشوی کفش در ماشین لباسشویی طراحی شده‌اند و برای حفاظت از ماشین و کفش مفید هستند .
 • استفاده از برنامه شستشوی مناسب : برای شستن کفش در لباسشویی بهتر است از برنامه شستشوی مناسبی استفاده کنید . البته این راه حل صرفا برای کفش های پارچه ای طراحی شده ، تا از بروز آسیب در آن ها جلوگیری شود .
 • استفاده از شوینده خاص : برای شستشوی کفش در ماشین لباسشویی بهتر است از شوینده‌های خاصی استفاده کنید ، که برای شستشوی پارچه‌های حساس مناسب هستند ، در واقع این شوینده ها امتحان خود را برای شستن کفش در لباسشویی پس داده اند .
 • استفاده نکردن از آب گرم : برای جلوگیری از تغییر شکل و رنگ کفش ، بهتر است از آب سرد یا گرم به میزان ملایم استفاده کنید .
 • خشک کردن مطلوب : کفش‌ها را به صورت طبیعی در مقابل آفتاب خشک کنید ، با توجه به حرکت سریع و بدون توقف برنامه خشک کن ، قرار گرفتن کفش ها در چنین موقعیتی به هیچ عنوان درست نبوده و آسیب زیادی را به کفش وارد می کند .

صرفا قادر خواهیم بود ، تا کفش های پارچه ای را درون لباسشویی قرار دهیم .

راه حل برای شستن کفش در لباسشویی

چه کفش هایی را می توان با ماشین لباسشویی شست ؟

شستن کفش در ماشین لباسشویی ، برای بعضی از آن ها مناسب نیست و توصیه نمی شود . با این حال ، برای برخی از کفش‌ها می‌توان از ماشین لباسشویی برای شستشو استفاده کرد . کفش های کتانی و کفش های بافت هیچ گونه مشکلی جهت قرار گرفتن در لباسشویی برای شستشو ندارند .

البته این امر زمانی ممکن خواهد بود ، که با دور دوزی کفش مواجه باشیم و در صورت از بین رفتن خاصیت چسب ها ، به کفش آسیبی وارد نشود و همچنان قابل استفاده باشد . البته کفش های اسپرت که بیشترین متریال بکار رفته شده درون آن ها پارچه است ، را می توان درون لباسشویی انداخت .

کلام آخر

شستن کفش در لباسشویی نباید انجام شود ، این امر صدمات بسیاری را به کفش و ماشین لباسشویی وارد می کند ، متاسفانه بسیاری بر این امر واقف نیستند و سبب خرابی لباسشویی می شوند ، برای برطرف کردن خرابی ماشین لباسشویی ، حتما به سراغ مجموعه تعمیرکار گروپ بروید و از خدمات ایشان بهره مند شوید .

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال ساید بای ساید

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *