• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال

چکیده محتوا این صفحه

ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال

این مطلب در نظر داریم تا ، با ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال آشنا شویم . گاهی اوقات افراد و یا حتی تکنسین های تازه کار آشنایی لازم با این گونه ابزار آلات را ، ندارند . به این دلیل ، خواندن این مطلب خالی از لطف نیست . تا ، انتهای این مطلب همراه ما بمانید .

تکنسین های تعمیر وسایل خانگی همواره جعبه ابزار آلات پیشرفته ای همراه خود دارند . تمامی ابزار آلات مورد نیاز جهت تعمیر ، سرویس و یا تعویض قطعات درون این جعبه ابزار جای گرفته اند . دلیل این امر ، سرعت بخشیدن به تعمیر قطعات و وسایل خانگی می باشد .

 

بیشتر بخوانید: اصول و روش شستن لباس نوزاد

تجهیزات و ابزار آلات مخصوص تعمیر یخچال

 

برای تعمیرات و برطرف کردن مشکل ایجاد شده ، در وسایلی همچون یخچال نیازمند ابزارآلات زیر هستیم ؛

 

 1. ابزار لحیم کاری

 

یکی از ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال ، مشعل لحیم کاری است . این مشعل وسیله ای سنگین وزن است و دارای درجه حرارتی بسیار بالا می باشد . از مشعل لحیم کاری ، به منظور جوشکاری و یا لحیم کردن دو سر یک لوله فلزی استفاده می کنند . دمای این ابزار ، تا ٣۶٠٠ درجه فارنهایت می رسد .

برای مشعل لحیم کاری از گازی به نام گاز مپ یا MAP استفاده شده است . تکنسین های تعمیر که ، از این وسیله استفاده می نمایند ، باید در فضایی با تهویه خوب آن را ، به کار ببرند . دلیل این امر را ، در استنشاق این کار باید دریافت . استشمام طولانی مدت گاز مپ باعث سرطان می گردد .

 

 1. لوله خم کن

 

دومین ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال لوله خم کن است . این وسیله متشکل از دو قطعه چرخ مانند است . لوله ها را ، مابین این چرخ ها قرار داده و به راحتی خم می کنند . چرخ های لوله خم کن در سه سایز متفاوت وجود دارد و شما بسته به سایز لوله ، می توانید از یکی از این سایزها استفاده نمایید .

 

 1. آچار فرانسه

 

از اصلی ترین ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال آچار فرانسه می باشد . این وسیله با داشتن دهنه قابل تنظیم ، در زمینه تعمیر یخچال بسیار کلیدی عمل می کند . به گونه ای که ، تکنسین تعمیر لوازم خانگی به راحتی قادر به باز و بسته نمودن انواع پیچ ، مهره و لوله ها باشد .

 

 1. آچار آلن

 

این نوع آچار یکی از مهم ترین ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال به شمار می رود . آچار آلن معمولا حالت ال شکل دارد و برای باز کردن پیچ های آلن کاربرد دارد . جنس این آچار از فولاد بسیار سخت تهیه شده است . از این آچار برای سفت و شل کردن پیچ های به همین نام استفاده می گردد .

 

 

 1. مولتی متر یا اهم متر

 

مولتی متر یا اهم متر از کاربردی ترین و ویژه ترین ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال و فریزر به شمار می رود . از این وسیله زمان نیاز به تست مدارهای الکتریکی استفاده می شود . تکنسین تعمیر از مولتی متر برای سنجش مقاومت ، جریان و ولتاژ یخچال فریزر استفاده می نماید .

مولتی مترها معمولا به دو صورت در بازار یافت می شوند . تکنسین های تعمیر لوازم خانگی بسته به نیاز خود می توانند یکی از دو نوع مونولوگ و یا دیجیتال اهم متر را ، تهیه نمایند . داشتن این وسیله برای یک تعمیر کار ، به تسریع امر عیب یابی و تعمیر وسایل خانگی و به خصوص یخچال منجر می شود .

مولتی متر یا اهم متر

 1. تیوب کاتر

 

این وسیله را ، به نام برش دهنده لوله نیز ، می شناسند . تیوب کاتر یا برش دهنده لوله مسی از دیگر ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال و سایر وسایل خانگی به شمار می رود . از این وسیله برای برش دادن لوله های مسی استفاده می شود و معمولا دارای قطرهای متفاوتی می باشد .

درون تیوب کاتر از بال برینگ و همچنین ، رول برینگ استفاده شده است . دلیل این امر ، افزایش توان این وسیله می باشد . تیوب کاتر ها معمولا به علت فشار زیاد باید از جنس مستحکم مانند آلیاژ آلومینیومی ساخته می شود . به کار گیری تیوب کاتر مزیت هایی مانند سرعت در برش و امنیت در برش لوله ها دارد .

 

 1. ابزار فیلرینگ

 

ابزار فلرینگ و یا لاله کن لوله های مسی از سایر ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال و فریزر می باشد . از این نوع وسیله برای پرچ کردن و یا گشاد نمودن لوله های مسی یخچال فریزر استفاده می شود . این ابزار دارای مدل های متفاوتی است . برای مثال ، پرچ کن لوله مسی اتومات و پرچ کن لوله مسی والوو .

 

 1. نشت یاب مبرد

 

از نشت یاب مبرد برای یافتن احتمالی نشتی گاز در یخچال فریزر و حتی سایر لوازم خانگی مانند کولرهای گازی استفاده می شود . گاز یخچال فریزر نوعی گاز شیمیایی می باشد . در صورت نشتی گاز فریون یخچال فریزر ، شاهد بوی نامطبوع در یخچال و فریزر خواهید بود .

نشت یاب مبرد برای پیدا کردن نشتی گاز درون یخچال فریزر نقش بسزایی دارد . هنگام خرید این دستگاه وسایلی مانند ؛ دستگاه اصلی ، سری سنسور ، گوشی مخصوص و جعبه وجود دارد ، که از گوشی برای محیط های مستعد سر و صدا استفاده می نمایند .

 

 1. پمپ روغن

 

از سری وسایل مهم و بسیار کاربردی ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال می توان به پمپ روغن اشاره نمود . گاهی اوقات نیاز است تا ، روغن کمپرسور یک یخچال فریزر تعویض شود . در این صورت تنها راه حل استفاده از ابزاری به نام پمپ روغن است .

 

 1. ترمومتر مادون قرمز

 

از ترمومتر مادون قرمز برای اندازه گیری و سنجش دمای درون یخچال فریزر استفاده می کنند . گاهی اوقات در تعمیر وسایل خانگی و به خصوص یخچال فریزر نیاز است تا ، دمای سطحی یخچال اندازه‌ گیری شود . در این مواقع از ترمومتر مادون قرمز استفاده می کنند .

ترمومتر مادون قرمز به نام دماسنج لیزری و یا دماسنج غیر تماسی نیز شناخته شده است . ترمومترها با توجه به انواع متفاوتی که ، دارند در مصارف مختلفی نیز قابل استفاده هستند . برای مثال ، در مصارف پزشکی و در منازل برای تعمیر وسایل خانگی مانند کولر و یخچال فریزر کاربرد دارند .

ترمومتر مادون قرمز از ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال و فریزر به شمار می رود . این وسیله در دو مدل آنالوگ و دیجیتال در بازار موجود است و به نام ترمومتر تفنگی و یا ترمومتر لیزری نیز معروف می باشد .

 

ترمومتر مادون قرمز

 

 

کلام پایانی

 

در این مبحث با مختصری از ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال و فریزر آشنا شدیم . ابزار و وسایل مورد نیاز جهت تعمیر یخچال فریزر محدود به این موارد نبوده و دارای گستردگی فراوانی هستند . نکته بسیار حائز اهمیت در هنگام استفاده از این ابزارها برای تعمیر یخچال فریزر ، عدم تعمیر خودسرانه آن است .

در صورت خراب شدن وسایل مهمی مانند یخچال بهتر است به یک گروه متخصص در این زمینه ، مانند تعمیرکار گروپ مراجعه نمایید . تکنسین های این گروه فنی و دارای دانش مختص این کار می باشند . آن ها می توانند در کم ترین زمان به عیب یابی یخچال بپردازند و به طور اصولی آن را ، تعمیر نمایند .

بیشتر بخوانید: علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی چیست ؟

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *