• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

اجزای به کار رفته در ماکروفر

چکیده محتوا این صفحه

اجزای به کار رفته در ماکروفر

ماکروفرهای یکی از وسایل پرکاربرد در آشپزخانه های امروزی هستند . اجزای به کار رفته در ماکروفر متعدد می باشند ، به انجام فرایند پخت غذا کمک زیادی می کنند . جالب است بدانید ، عملکرد داخلی ماکروفرها برای بیشتر افراد مانند یک راز باقی مانده است .

شناخت اجزای ماکروفر می تواند ، به کاربران در استفاده از آن موثر باشد . برای آشنایی بیشتر با ماکروفرها باید اجزای آن را بشناسیم تا کارایی بالاتری داشته باشد .

بیشتر بخوانید: مایع لباسشویی را کجا بریزیم ؟

آشنایی با اجزای به کار رفته در ماکروفر

اجزای تشکیل دهنده ماکروفر به شرح زیر است ؛

  • ترانسفورماتور

یکی از مهمترین اجزای به کار رفته در ماکروفر ، ترانسفورماتور می باشد . ماکروفرها به ولتاژ بالایی ، از برق نیاز دارند تا ظرفیت کافی برای پختن غذا دارد . ماکروفرها برای اینکه یک عملکرد مناسب داشته باشند ، به یک ترانسفورماتور نیاز دارند. ترانسفورماتورها این توانایی را دارند ، تا به دستگاه ها سطح توان و ولتاژ کافی را ببخشند .

معمولا در بیشتر ماکروفرها ، از ترانسفورماتورهایی با ولتاژ بالا استفاده می کنند . این ترانسفورماتورها قابلیت تغییر ولتاژ به سطح بالاتری دارند . ماکروفرها از اجزایی به نام خازن ها تشکیل شده اند . جریان الکتریکی ، که در ماکروفرها موجود هستند ، به وسیله ی جریان های الکتریکی خازن ها انتقال داده می شوند ، برای افزایش قدرت ماکروفرها ، از آن ها استفاده می کنند .

 

ترانسفورماتور

  • مگنترون

یکی دیگر از اجزای به کار رفته در ماکروفر مگنترون است . این قطعه ولتاژ بالای برق را ، به وسیله ترانسفورماتور دریافت می کند ، در مرحله ی بعد نیروی دریافتی را ، تبدیل به انرژی لازم جهت گرم شدن غذا می نماید . مگنترون ها این عملکرد را به وسیله دیود های منحصر به فردی انجام می دهند ، پس از آن الکترون ها را ، با کمک میدان های جذب کننده تحت کنترل قرار می دهد .

این اجزای به کار رفته در ماکروفر ، دارای دو آهنربای حلقه ای است ، که وظیفه منحرف کردن الکترون ها را بر عهده دارد . این فرایند موجب می شود ، که الکترون ها از حفره ها عبور کنند ، به این ترتیب گرمای لازم ایجاد گردد . مگنترون ها در ماکروفر های اولیه بسیار بزرگ بودند ، به همین دلیل اندازه ی ماکروفرهای اولیه بزرگتر از امروز بود .

  • عامل

عامل به عنوان بخشی از اجزای به کار رفته در ماکروفر است ، که وظیفه هدایت این دستگاه را بر عهده دارد . در واقع این دستگاه به صورت یک سیلندر خالی طراحی شده است ، که با استفاده از فلزات تولید شده ، این قطعه به طرف محفظه یا سوراخ پخت ماکروفر انتقال یافته ، به عنوان هماهنگ کننده میان فر و دستگاه می باشد .

عامل نقش دیگری نیز در ساختار ماکروفر دارد ، از این قطعه به عنوان یک تقسیم کننده ی هوشمند هم استفاده می کنند ، که اجازه می دهد جریان موجود در ماکروفر از آن عبور کند .

این سیلندر به عنوان یک قطعه ایمنی است ، از آسیب دیدن افراد در هنگام استفاده از ماکروفر جلوگیری می کند . از این رو اشعه موجود در ماکروفر از طریق این کانال ، به اطراف منعکس می شود ، به این ترتیب غذای درون دستگاه گرم می گردد .

  • فن خنک کننده فر

اکثر وسایل الکتریکی با قابلیت گرمادهی ، مانند ماکروفر همواره در خطر گرم شدن بیش از حد هستند . بنابراین در طراحی آن ها یک فن خنک کننده به کار می برند . فن خنک کننده یکی از اجزای به کار رفته در ماکروفر است ، که برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد به کار رفته ، گرمای ایجاد شده در دستگاه را پخش می کند .

وجود فن به عنوان یک عامل محافظت کننده ، تضمین می کند ، که دستگاه ماکروفر سالم باقی بماند . برخی از ماکروفرها در ساختار خود ، فن خنک کننده ندارند . آن ها دارای همزن هستند ، که کار فن را انجام می دهد .

  • کیس پخت و پز

یکی از مهمترین اجزای به کار رفته در ماکروفر ، کیس پخت و پز می باشد . این بخش به صورت یک حفره است ، که به عنوان کانون ماکروفر شناخته می شود . مواد غذایی را در این بخش قرار می دهند ، تا فرایند پخت و پز یا ذوب شدن انجام گیرد .

 

  • دیسک یا صفحه چرخان

یکی از اجزای به کار رفته در ماکروفر ، که به شکل متحرک است ، صفحه گردان می باشد . این صفحه از جنس شیشه ، در قسمت حفره ماکروفر قرار دارد . مهمترین ویژگی این بخش از ماکروفر قابلیت جدا شدن آن است .

هدف از طراحی صفحات گردان در ماکروفرها ، چرخش غذا به دو سمت مختلف می باشد . این روند باعث می شود ، تا دو طرف غذا به شکل کامل پخته شود . برای باز کردن صفحه گردان ، لبه های دستگاه را به قسمت پایینی حفره فشار دهید تا جدا گردد.

دیسک یا صفحه چرخان

  • کنترل پنل، پنجره بازرسی

از دیگر اجزای به کار رفته در ماکروفر ، که باید آن را بشناسیم ، کنترل پنل می باشد . این بخش در حقیقت کنترل ماکروفر را بر عهده گرفته است . این بخش یکی از اجزای اصلی کنسول شناخته می شود ، که کاربر می تواند ، با استفاده از آن دستورات پخت را به دستگاه اعمال کند .

سخن پایانی

حال که با برخی از اجزای به کار رفته در ماکروفر آشنا شدیم ، باید بدانید که هر دستگاه الکترونیکی ، امکان دارد به مرور زمان نیاز به تعمیر داشته باشند . برای تعمیر ماکروفر لازم است ، به افراد خبره و متخصص مراجعه کنید .

یکی از تیم های متخصص در این زمینه ، گروه تعمیرکار گروپ است ، که بهترین و تخصصی ترین تعمیرات را برای مراجعه کنندگان ارائه می دهد .

در صورتی که به افراد غیر متخصص مراجعه کنبد ، امکان دارد علاوه بر عدم رفع مشکلات هزینه های اضافی را ، به شما تحمیل کنند . می توانید برای رفع مشکلات انواع ماکروفر ، از کارشناسان با تجربه در این تیم ، مشاوره های مورد نیاز خود را دریافت کنید .

بیشتر بخوانید: ابزار مورد نیاز برای تعمیر یخچال

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *