• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

علت برفک زدن یخچال های سامسونگ

چکیده محتوا این صفحه

علت برفک زدن یخچال های سامسونگ

برای بررسی علت برفک زدن یخچال های سامسونگ اول باید ببینیم اصلا برفک چیست مسئله بسیار روشنی است باید هوای درون دستگاه در حال دوران باشد در قسمت های مختلف دستگاه در صورتی که این دوران به خوبی انجام نشود یا هوای در حال دوران گرم یا مرطوب باشد هوای سردی که در دستگاه وجود دارد و هوای گرم و مرطوبی که از بیرون وارد می شود با هم بر خورد خواهند داشت برخور این دو جبه ی هوایی باعث ایجاد برفک میشود. برفک ها حتما باید از بین برده شوند چون به مرور سخت میشوند در آن صورت باید مدت طولانی درهای یخچال و فریزر باز بمونه از سشوار استفاده بشه و کلی وقت گذاشته بشه و در مجموع کلی انرژی اتلاف بشه تا این مهم انجام شود.

علت برفک زدن یخچال های سامسونگ

دلایل متعددی وجود دارد که باعث برفک زدن یخچال های سامسونگ میشه که ممکن است با یک راهکار ساده رفع شود اما ابتدا باید مورد بررسی قرار بگیرند.

بررسی دلایل برفک زدن یخچال های سامسونگ

دلایل زیادی وجود دارند که باعث برفک زدن یخچال های سامسونگ میشود برخی دلایل به سادگی قبل بررسی هستند و برخی دیگر نیاز به بررسی تخصصی دارند

متداول ترین دلایل برفک زدن یخچال های سامسونگ

در ادامه این مطلب به برخی از متداول ترین دلایل برفک زدن یخچال سامسونگ می پردازیم با ما همراه باشید

خرابی نوار دور درب دستگاه

نوار دور درب یخچال ممکن است پاره شده باشد یکی از علل اولیه برفک زدن یخچال های سامسونگ همین است .
در قسمت لاستیک یک آهنربا وجود دارد که اگر به خوبی عمل نکند موجب برفک زدن یخچال میشه راه تست سلامت لاستیک دور درب بسیار ساده است یک ورق کاغذ رو بین در و یخچال میذاریم و درب رو به آرامی میبندیم بعد کاغذ رو از بین درب ها بیرون میکشیم اگر کاغذ به سادگی خارج شد یعنی لاستیک مشکل دارد و باید برای تعویض آن اقدام کنید برای تعویض لاستیک های دور درب میتوانید با نمایندگی ما تماس حاصل فرمایید.

جایگاه دستگاه

محل قرار گیری دستگاه به شدت حائزه اهمیت هست دستگاه نباید در محل های مرطوب قرار داده شود و همچنین در محل های گرم مثل نزدیک بودن به اجاق گاز یا نزدیک بودن به سماور و این علل باعث برفک زدن یخچال های سامسونگ می شود اگر محل قرار گیری دستگاه درست نباشد، در محل گرم یا مرطوب باشد این جبه هوای گرم یا مرطوب وارد دستگاه میشود و چون به صورت مداوم است باعث برفک زدن یخچال های سامسونگ می شود .

افتادگی و باز بودن درب ها

زمانی که درب یخچال در باز و بسته شدن مشکل دارد علت میتواند افتادگی درب باشد مشکل فوق ممکن است باعث برفک زدن یخچال های سامسونگ شود و در بروز خرابی در چند قطعه ایجاد میشود.
پر کردن درب یخچال از ظروف و خوراکی های سنگین باعث خسارت به لولای درب میشود .
تنظیم شیب دستگاه باعث جلوگیری از افتادگی درب ها میشود دستگاه برای درست کار کردن باید در حالت تعادل یا به اصطلاح تراز باشد شیب نباید زیاد رو به عقب یا جلو باشد باید به گونه ای باشد که اگر درب یخچال رها شد به آرامی و به صورت خودکار بسته شود .

قرار دادن مواد غذایی گرم یا داغ داخل یخچال

مواد غذایی گرم یا داغ انرژی زیادی برای خنک شدن از دستگاه میگیرد در واقع انرژی زیادی از کل دستگاه میگیرد و به گونه ای انرژی بسیار زیادی تلف میشود و این امر باعث خنک نبودن دستگاه یا برفک زدن یخچال های سامسونگ میشود .

دلایل برفک زدن با توجه به محل برفک

قسمت های مختلفی از یخچال های سامسونگ ممکن است برفک بزند باید ابتدا محل برفک مورد بررسی قرار بگیرد تا علت خرابی دستگاه مشخص شود بهتر از اینکار توسط تکنیسین های مجرب انجام شود .

برفک فریزر در اطراف

ممکن است برفک در حومه ی فریزر شکل بگیرد این ممکن است به علت درست بسته نشدن در فریزر باشد علت برفک زدن یخچال سامسونگ در حومه هم ممکن اسن به همین علت باشد درست بسته نشدن در میتواند به علت خرابی یا پارگی نوار دور در باشد که به آن کمی قل تر پرداختیم یا ممکن است.

به علت حجیم بودن بسته های مواد غذایی و تجمع اونها در فریزر باشد.ممکن است اجزای دستگاه برای تمیز شدن یا حتی تعمیر شدن از داخل دستگاه خارج شده باشند و بعد به شکل درست در محل خود قرار نگیرند اینکار باعث می شود در فریزر به خوبی بسته نشود و ما شاهد برفک زدن فریزر باشیم در مورد یخچال هم همین موضوع صدق میکند و تجمع مواد غذایی خصوصا در در یخچال خرابی و پارگی نوار دور در یا قرار نگرفتن اجزا درست سرجای خودشون باعث برفک زدن یخچال های سامسونگ می شود.

برفک به علت دما و به صورت یکپارچه

دما هم یکی از علل برفک زدن یخچال های سامسونگ هست و هچنین فریزر است .
برفک زدن یخچال به علت دما
اگر تمام قسمت یخچال سامسونگ دچار برفک شده بود یکی از علل مد نظر دمای دستگاه است دستگاه دچار مشکل شده زیرا را یک توده هوا با رطوبت بالا درست میشود و باعث برفک زدن یخچال سامسونگ می شود.
دما یخچال نباید بیشتر 3 درجه ی سانتی گراد باشد .
برفک زدن یکپارچه فریزر به علت دما
زمانی که فریزر به صورت یکپارچه دچار برفک شده بعد از بررسی نوار دور در حجیم نبودن بسته های غذایی و درست بسته شدن در باید سراغ دما رفت دمای فریزر نباید به هیچ عنوان بیشتر از منفی 18 درجه ی سانتی گراد باشد .
علت برف زدن فریزر در قسمت عقبی
زمانی که در بخش عقبی فریزر برفک مشاهده میکنیم ممکن است مشکل از دیفراست باشد علت این مشکل می تواند خرابی سنسور که در ادامه به آن خواهیم پرداخت باشد البته گاهی علت یخ زدگی ممکن است متفاوت از این امر باشد و ممکن است به دلیل گرفتگی لوله تخلیه باشد این قسمت برای خروج آب و برفک های ذوب شده است و گرفتگی خرابی و هر گونه مشکل دیگه ای در این قسمت باعث برف زدن در قسمت عقبی دستگاه خواهد شد .
اگر شما روی بسته های غذاییتان دونه های بلوری برفکی مشاهده میکنید ممکن است به علت مشکل در دیفراست باشد یا به علت رفت و آمد زیاد برق باشد.

کثیف بودن کندانسور و غبار گرفتگی آن

توی این سیستم کدانسور نقش خنک کننده رو توی این سیستم به عهده دارد و همانند یک رادیات عمل میکند حال اگر کثیف یا غبار گرفته باشد قطعا به درستی کار نمیکند پس یکی از نکاتی که موجب برفک زدن یخچال های سامسونگ میشود کثیف بودن کندانسور است و به راحتی و با دید چشمی به راحتی قابل بررسی است .

خرابی فن کندانسور

اگر با بررسی و با تمیز کاری کندانسور و چک کردن لاستیک دور درب باز هم شاهد برفک زدن یخچال سامسونگ شدیم حال وقت آن است که از سلامت فن کندانسور اطمینان حاصل کنیم .
علائم خرابی فن کندانسور
1. صدای زیاد ناشی از لق بودن یک شئ
2. شکستگی پروانه یا غبار گرفتگی آن

سوختن المنت اواپراتور

اواپراتور محفظه ی ساخت یخ است گاز فشرده شده در کندانسور مایع است و در اواپراتور به شکل گاز است این تغییر حالت از مایع به گاز است و باعث ایجاد سرما در یخچال میشود در این مورد برفک زدن یخچال سامسونگ یه شدت افزایش می یابد .

خرابی سنسور

سنسورها وظیفه خوانش دما رو برعهده دارند و زمانی که سنسورها خراب بشن دمای درست رو تشخیص نمیدهند و یکی از دلایل برفک زدن یخچال های سامسونگ همین است .

خرابی بردهای الکترونیکی

در این مورد با خرابی برد ما شاهد عملکرد نادرست کمپرسور می شویم و این امر موجب برفک زدن یخچال های سامسونگ میشود .

خرابی ترموفیوز

باعث عملکرد اشتباه در المنت دستگاه میشود و عمل ذوب برفک به درستی انجام نمیشود و بنابراین باعث برفک در یخچال های سامسونگ می شود .

خرابی ترمودیسک

باز هم این آسیب به اشکال در عملکرد المنت برمیگرده و مجددا موجب برفک زدن یخچال های سامسونگ می شود .

پیشگیری از برفک زدن یخچال و فریزر

• اطمینان از بسته بودن در ها
• قرار ندادن ظروف گرم سنگین و حجیم در در داخل دستگاه خصوصا در قسمت در
• تنظیم دما
• سرویس هر شش ماه یکبار دستگاه جهت بازدید و عیب یابی
در کل با یه بررسی ساده تمیز بودن دستگاه و عاری بودن از گرد و غبار می توان متوجه شد که دستگاه نیاز به تعمیر دارد یا خیر در صورت احتیاج به تعمیر یخچال فریزر و دیگر لوازم همانند تعمیر ماشین لباسشویی و بررسی می توانید با نمایندگی ما جهت ارتباط با تکنیسین های مجرب ما تماس حاصل فرمایید .

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *