• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها )

چکیده محتوا این صفحه

راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها )

راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) موضوعی است ، که در این مقاله به ان می پردازیم . کدهای ظاهر شده در صفحه نمایش ماشین لباسشویی بیانگر یک ایراد و اختلال در قطعات دستگاه هستند ، که باید فورا برای رفع آنها اقدام نمود .

در این مقاله از تیم تعمیرکار گروپ با ما همراه باشید ، تا با انواع ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما و نحوه برطرف کردن آنها آشنا شوید .

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر لوازم خانگی سامسونگ

انواع ارور لباسشویی پاکشوما

در این بخش از مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) ، شما را با ارورهای رايج لباسشویی پاکشوما و نحوه رفع آنها آشنا می کنیم .

انواع ارور لباسشویی پاکشوما

 1. ارور PE ماشین لباسشویی پاکشوما

این کد مربوط به خرابی و ایراد در هیدروستات می باشد .‌هیدروستات بخشی از لباسشویی پاکشوما است ، که وظیفه آن اندازه گیری میزان آب می باشد . اگر این قطعه ایراد پیدا کند ، احتمال سر ریزی آب در زمان شستشوی دستگاه یا آبگیری نکردن وجود دارد .

زمانی که این قطعه ایراد پیدا کند ، با کد PE مواجه می شویم ، که برای رفع آن باید از تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیریم . این قطعه در اغلب مواقع تعمیر و گاهی نیز باید تعویض شود .

 1. ارور OE ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی دیگر از ارورهای متداول در لباسشویی پاکشوما که در این بخش از مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) ، به بررسی آن می پردازیم ، خطای OE است .

هنگامی که سیسیتم تخلیه آب مشکل پیدا کند ، این ارور را در صفحه نمایش دستگاه مشاهده می کنیم‌ . رفع این ایراد کار پیچیده ای نیست و با دنبال کردن مراحل زیر می توان این مشکل را حل کرد ؛

 • نخست دو شاخه دستگاه را از برق جدا کنید ، سپس برای دسترسی به شیلنگ تخلیه ، ماشین را به جلو بیاورید . در صورتی که شیلنگ مسدود شده یا پاره شده است ، برای برطرف نمودن ایرادات آن اقدام کنید .‌
 • در صورتی که شیلنگ تخلیه ایراد نداشت ، نوبت به چک کردن پمپ تخلیه می رسد .گاهی در سیم پیچی و سایر قطعات پمپ مشکل ایجاد می شود ، که نیاز به تعمیر دارد .
 • گاهی نیز این کد نشان دهنده ایراد در برد دستگاه است ، که تشخیص و تعمیر آن باید توسط تعمیر کاران حرفه ای انجام شود .
 1. ارور DE ماشین لباسشویی پاکشوما

در این قسمت از مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) ، در مورد خطای DE صحبت می کنیم . این خطا بیانگر اختلال و ایراد در میکروسوئیچ های درب دستگاه است ، زمانی که این قطعه خراب باشد ، نمی توان به راحتی درب دستگاه را باز و بسته کرد .

برای برطرف نمودن این ارور ، نخست این قطعه را چک کنید و در صورت خرابی باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید .

اگر میکروسوئیچ ایراد نداشت ، مشکل را باید در برد و قطع اتصالات جستجو نمود . برای رفع این ارور ترجیحا از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید .

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر لوازم خانگی سامسونگ

 1. ارور HU ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی از کدهای نگران کننده که ممکن است در زمان کارکرد دستگاه با آن روبرو شویم ، کد HU است ، که بیانگر میزان بیش از حد مجاز ولتاژ می باشد . نوسان ولتاژ و بالا بودن آن ، پیامدهای نامطلوبی روی سیستم داخلی دستگاه دارد .

در ادامه این مبحث از مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) باید افزود ، که برای رفع این خطا دو شاخه دستگاه را از برق جدا کنید ، پس از چند دقیقه مجددا آن را به برق متصل کنید ، در صورتی که دوباره با این کد مواجه شدید ، حتما با تعمیرکار ماشین لباسشویی پاکشوما تماس بگیرید .

ارور HU ماشین لباسشویی پاکشوما

 1. ارور E1 ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور E1 یکی دیگر از ارورهای متداول لباسشویی پاکشوما در تمامی مدل ها می باشد ، در این قسمت از مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) به بررسی آن می پردازیم .

این کد بیانگر آبگیری بسیار کند لباسشویی است . در واقع زمانی که فشار آب بسیار کم باشد ، این خطا ظاهر می شود .‌ اگر فشار آب مشکلی ندارد ، انسداد فیلتر ورودی و خرابی شیر برقی را چک کنید ‌.

 1. ارور E2 ماشین لباسشویی پاکشوما

در ادامه مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) ، به بررسی خطای E2 می پردازیم . این خطا نشان‌ دهنده ایراد در سیستم تخلیه لباسشویی پاکشوما می باشد .

برای حل این مشکل نخست شیلنگ تخلیه را چک کنید ، در صورت گرفتگی آن را تمیز کنید . همینطور پمپ تخلیه و فیلتر را نیز چک کنید و در صورت انسداد و هر گونه ایرادی آن را رفع کنید .‌

 1. ارور E3 ماشین لباسشویی پاکشوما

در این بخش از مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) نوبت به بررسی ارور E3 می رسد . این ارور زمانی روی صفحه نمایش ظاهر می شود ، که درب دستگاه به خوبی بسته نباشد ، گاهی یک شی درون لاستیک از بسته شدن صحیح دستگاه ممانعت می کند ، که باید آن را از میان بردارید .

اما اگر علت بسته نشدن درب شی خارجی نباشد ، باید سالم بودن میکروسوئیچ ها ، برد و اتصالات را چک کرد . ترجیحا برای عیب یابی دستگاه ، از یک تیم تعمیر متخصص و حرفه ای کمک بگیرید .

بیشتر بخوانید: تعمیر اجاق گاز و فر

 1. ارور E4 ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی دیگر از ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما خطای E4 است ، که در این قسمت از مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) ، در مورد علت و رفع آن صحبت می کنیم .‌

زمانی که لرزش در لباسشویی بسیار زیاد باشد ، با این خطا مواجه می شویم . برای رفع آن باید دستگاه را تراز کنید . همینطور میزان یکنواختی لباس های درون دستگاه را نیز چک کنید .

ارور E4 ماشین لباسشویی پاکشوما

 1. ارور UE لباسشویی پاکشوما

این خطا نیز همانند مورد قبلی نشان دهنده تراز نبودن ماشین لباسشویی می باشد . علت آن عدم قرار گیری دستگاه روی سطح صاف ، عدم یکنواختی لباس ها درون دیگ می باشد .

باید گفت در ادامه مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) با ما باشید ، تا دیگر ارور ها را با هم بررسی کنیم .

 1. ارور E8 ماشین لباسشویی پاکشوما

در این بخش از مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) ، نوبت به بررسی خطای E8 می رسد . در صورتی که سنسور آب دستگاه ایراد پیدا کند ، این کد در صفحه نمایش دستگاه ظاهر می شود . برای تعمیر و تعویض سنسور باید از تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیرید .

ارورهای لباسشویی پاکشوما بسیار بیشتر از این کدهاست ، ادامه مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) را مطالعه کنید ، تا ارور طاهر شده در دستگاه خود را پیدا کنید .

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فريزر

 1. ارور E10 ماشین لباسشویی پاکشوما

از دیگر کدهای متداول در لباسشویی پاکشوما کد E10 می باشد ، که نشان دهنده ایراد در آبگیری دستگاه است . علت بروز این خطا به عوامل مختلفی مانند انسداد فیلتر ، خرابی شیر آب ، انسداد یا پارگی شیلنگ ، ایراد در شیر برقی ، قطع آب و ایراد در برد دستگاه می باشد .

 1. ارور E11 ماشین لباسشویی پاکشوما

در این قسمت از مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) به علت و رفع خطای E11 می پردازیم . در صورتی که میزان آب برای پیش شستشو از میزان مجاز بیشتر باشد ، این ارور ظاهر می شود .

این ایراد به خرابی برد یا هیدروستات ارتباط دارد و برای رفع آن باید از تعمیرکار متخصص لباسشویی پاکشوما کمک بگیرید .

ارور E11 ماشین لباسشویی پاکشوما

 1. ارور E12 ماشین لباسشویی پاکشوما

در ادامه مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) ، به بررسی کد E12 می پردازیم . این خطا بیانگر کافی نبودن آب درون مخزن می باشد . برای برطرف کردن این خطا نخست هیدروستات را چک کنید ، در صورت سالم بودن این قطعه ، باید برد دستگاه را چک کنید ، البته هر گونه اقدامی برای تعویض یا تعمیر آن باید توسط متخصصین انجام گیرد .

 1. ارور E20 و E21 ماشین لباسشویی پاکشوما

در صورتی که مدارات پمپ تخلیه دستگاه ایراد پیدا کند ، این دو ارور در صفحه نمایش دستگاه رویت می شوند . برای رفع این مشکل با تعمیرکاران کمک بگیرید .

 1. ارور E30 و E31 ماشین لباسشویی پاکشوما

حال نوبت به صحبت از دو ارور E30 و E31 در مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) می رسد ، در صورتی که با باز و بسته کردن درب ماشین لباسشویی پاکشوما مشکلی پیش بیاید ، این دو ارور ظاهر می شوند . برای رفع این خطاها نخستین از عدم شی خارجی در لاستیک دور درب اطمینان حاصل کنید ، سپس میکروسوییچ دور درب را چک کنید ، اگر این بخش مشکل دارد ، از تعمیرکاران متخصص بخواهید این قطعه را تعمیر یا تعویض کنند .

تعمیر انواع لباس شویی ایرانی

 1. ارور E33 ماشین لباسشویی پاکشوما

در این قسمت از مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) به یکی دیگر از خطاهایی که ناشی از نرمال نبودن سطح آب است ، اشاره می کنیم . خطای E33 بیانگر خرابی هیدروستات است .

 1. ارور E34 و E35 ماشین لباسشویی پاکشوما

با کدهای E34 و E35 در صورت ایراد و اختلال در ترمیستور دستگاه مواجه می شوید . این قطعه وظیفه اندازه گیری دمای آب را بر عهده دارد . البته اگر ترمیستور سالم باشد ، برد خراب است.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی

 1. ارور E36 ماشین لباسشویی پاکشوما

این ارور بیانگر ایراد در المنت لباسشویی پاکشوما می باشد . وظیفه المنت نرمال نمودن دمای آب درون دستگاه است ، که اگر با مشکل مواجه شود با ارور E36 مواجه می شویم .‌

البته در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی پاکشوما این ایراد ، خود را با کد E3C نشان می دهد . برای رفع این ایراد از تعمیرکاران کمک بگیرید .‌

 1. ارور E3D ماشین لباسشویی پاکشوما

در این قسمت از مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) به بررسی علت ارور E3D و رفع آن می پردازیم . این خطا نشان‌ دهنده نوسانات برق است ، که در صورتی که به آن بی توجهی شود ، خسارات زیادی به بار می آورد . برای جلوگیری از آسیب رساندن به دستگاه در اثر نوسان برق از دستگاه محافظ برق مخصوص لباسشویی استفاده کنید .

سایر ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما

تا به اینجای مقاله شما را با مهم‌ترین خطاهای ماشین لباسشویی و برطرف نمودن آنها آشنا نمودیم . در بخش پایانی مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) شما را با دیگر ارورهای این دستگاه آشنا می کنیم . این خطاها عبارتند از ؛

 • ارور E40 و E41 : در صورت متوقف شدن برنامه شستشو با این خطا مواجه می شویم .
 • ارور E50 : اگر برد یا موتور دستگاه ایراد پیدا کند ، این ارور ظاهر می گردد .
 • ارور E60 : این ارور نیز از ارور های نگران کننده و پر هزینه است ، که حاکی از خرابی موتور و برد ماشین لباسشویی پاکشوما می باشد . برای رفع آن از تیم تعمیر کار حرفه ای کمک بگیرید .

تعمیر کار گروپ

 •  ارور E61، E62  و E63 : این سه ارور نشان دهنده وجود اشکال در تشخیص سرعت دور موتور می باشند ، که بررسی و نحوه رفع آنها باید توسط تعمیرکاران حرفه ای انجام شود .
 • ارور E70 : اگر اتصال میان برد و پنل متوقف شود ، با این ارور مواجه خواهید شد .
 • ارور E80 : ارور E80 از خطاهای بسیار نگران کننده می باشد و نشان از خرابی برد لباسشویی پاکشوما دارد ، که به محض مشاهده آن باید ، دو شاخه دستگاه را از برق بکشید و با تعمیرکاران برای تعمیر آن تماس بگیرید .
 • ارور CL : در ادامه این مبحث از مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) به بررسی کد Cl می پردازیم . این کد خوشبختانه نشانه خرابی دستگاه نیست ، بلکه بیانگر فعال بودن قفل کودک می باشد ‌.
 • ارور F0 : اگر برق دستگاه قطع شود ، این ارور ظاهر می شود . برای رفع آن باید تعمیرکاران متخصص اتصالات و سیم پیچی داخلی دستگاه را بررسی تا مشکل را پیدا و رفع کنند .

سخن پایانی

مقاله راهنمای کامل ارور لباسشویی پاکشوما ( تمام مدلها ) ، توسط تيم تعمیر شرکت تعمیرکار گروپ نوشته شده است . در واقع رفع هر یک از این ارورها نیاز به دانش ، تجربه و مهارت بسیار بالا دارد ؛ از این رو این کار را باید به تعمیرکاران حرفه ای شرکت تعمیرکار گروپ سپرد .

بیشتر بخوانید: تعمیر کولر گازی در تهران با 6 ماه گارانتی خدمات

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *