• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

علت نرسیدن گاز به بخاری

چکیده محتوا این صفحه

علت نرسیدن گاز به بخاری

علت نرسیدن گاز به بخاری گازی بسیار گسترده است، از آنجایی که این وسیله گرمایشی با گاز کار می‌کند، اگر به هر دلیلی انتقال گاز به مشعل آن متوقف شود، بخاری خاموش می‌گردد.

دلایل زیادی برای خاموش شدن بخاری وجود دارد، که یکی از مهم‌ترین علل آن نرسیدن گاز به بخاری است. در این مقاله ما شما را با علل روشن نشدن بخاری و همچنین علت نرسیدن گاز به بخاری آشنا خواهیم کرد، اگر شما نیز با این مشکل مواجه شده اید، پس تا انتهای مقاله با ما همراه گردید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

علت نرسیدن گاز به بخاری

علت های زیادی برای روشن نشدن بخاری گازی وجود دارد، که مهم‌ترین دلیل آن نرسیدن گاز به بخاری است. مهم‌ترین علت نرسیدن گاز به بخاری خرابی ترموکوپل است، که باید فوراً برای تعمیر آن اقدام کنید . در این بخش از مقاله ما شما را با علت نرسیدن بخاری گازی و همچنین برطرف کردن هر علت آشنا می‌کنیم. این دلایل عبارتند از؛

·         ایراد در اتصالات

یکی از مهم‌ترین علت های روشن نشدن بخاری گازی ایراد در اتصالات و دودکش بخاری می‌باشد. اگر دودکش یا مسیر ورود گاز به بخاری با وسایل مختلف یا گرد و غبار مسدود شده است، عملیات گاز رسانی متوقف و در نتیجه بخاری روشن نمی شود.

گاهی نیز وجود نشتی در اتصالات گاز علت نرسیدن گاز به بخاری است. اگر دلیل عدم روشن نشدن نشتی گاز است، باید فورا نسبت به رفع آن اقدام کنید.

·         خرابی ترموکوپل

اگر ترموکوپل بخاری به هر علتی ایراد پیدا کند، بخاری گازی نیز روشن نخواهد شد. ترموکوپل از دو لوله فلزی نازک متصل به هم تشکیل شده است، که با فشردن شمعک برای چند ثانیه گرما به انتهای این دو سیم می‌رسد و در نهایت نیروی الکتریسیته ایجاد می‌شود.

در صورتی که فشار دادن کلید فرمان شمعک روشن نشود، نشانه عدم رسیدن گاز به شمعک است که علت آن نیز خرابی ترموکوپل است. پس یک علت نرسیدن گاز به بخاری ایراد در ترموکوپل است، که برای برطرف کردن ایرادات آن باید از تعمیرکاران حرفه‌ای کمک بگیرید، تا این قطعه حیاتی را برای شما تعویض و یا تعمیر کنند.

·         خرابی بوبین

بوبین نیز یکی از قطعات بسیار حیاتی بخاری است، که اگر به هر علتی ایراد پیدا کند بخاری گازی روشن نخواهد شد. خراب شدن بوبین علت اصلی روشن نشدن شمعک است. اگر بوبین الکتریسیته مورد نیاز خود را به مقدار کافی دریافت نکند، پس به درستی کار نخواهد کرد و سبب حرکت سوپاپ از جای اولیه خود و در نتیجه انسداد مسیر گاز خواهد شد.

همه ما می‌دانیم که اگر گاز به شمعک نرسد، پس فندک قادر به روشن شدن نیست. اگر ترموکوپل نیز به درستی روی مشعل قرار نگیرد، الکتریسیته لازم برای کار کردن بوبین برقرار نخواهد شد.‌

برای بررسی سالم بودن بوبین از یک باتری یک و نیم ولت کمک بگیرید. با منتقل شدن الکتریسیته به این قطعه، سوپاپ در جای خود تکان نمی‌خورد، که به معنی سالم بودن بوبین است و در صورت حرکت آن بوبین ایراد دارد و باید توسط تکنسین های ماهر تعمیر یا تعویض شود.‌

جرقه نزدن فندک بخاری گازی

علت روشن نماندن شمعک بخاری

حال که با علت نرسیدن گاز به بخاری آشنا شدید، در این بخش شما را با یکی دیگر از مباحث مهم در ارتباط با این وسیله گرمایشی آشنا می‌کنیم و آن دلایل روشن نماندن شمعک بخاری است.‌

مهمترین دلایل روشن نماندن شمعک بخاری اغلب به دو بخش ترموکوپل یا بوبین مرتبط می‌شود. نخستین کار برای علت یابی این ایراد چک کردن ترموکوپل است، تا از عدم خرابی آن اطمینان حاصل کنید. برای مثال بررسی کنید، که آیا سر ترموکوپل به درستی در مشعل قرار دارد یا اینکه جابجا شده است.

در صورتی که ترموکوپل خراب شده باشد پس بوبین نیز ایراد پیدا می‌کند؛ زیرا این دو در ارتباط با هم هستند. همچنین خرابی ترموکوپل انتقال گاز را مختل می کند و همانگونه که گفته شد، یک علت نرسیدن گاز به بخاری خرابی ترموکوپل است.‌

اگر در زمان بررسی متوجه شدید، که سر ترموکوپل در جای نامناسبی قرار گرفته است، پس بوبین الکتریسیته لازم را دریافت نخواهد کرد. و در نتیجه شمعک روشن نمی شود. برای رفع ایراد حتماً باید بوبین را تعویض کنید.

در صورتی که بخاری خود به خود از کار می افتد، حتماً شعله شمعک به درستی تنظیم نشده یا اینکه تروموکوپل گرم نمی شود.

اگر ایراد از عدم تنظیم بخاری است، برای رفع آن شعله شمعک را پایین تر با بالاتر از سر ترموکوپل قرار قرار دهید تا به تنظیمات اولیه برگردد و مانع از انتقال گاز نشود.‌

از آنجایی که گاز بسیار پر خطر و حادثه آفرین است، با مشاهده هر گونه ایراد در بخاری گازی فورا با تعمیرکاران حرفه‌ای تماس بگیرید، تا علت نرسیدن گاز به بخاری را بررسی کنند و اقدام به تعمیر یا تعویض قطعات کنند.

جرقه نزدن فندک بخاری گازی

یکی از نشانه‌های نرسیدن گاز به بخاری جرقه نزدن فندک است، البته دلایل دیگری نیز در عدم روشن شدن فندک موثرند، اگر به گاز مربوط است حتما علت نرسیدن گاز را به بخاری به کمک تعمیرکار بررسی کنید.

اگر عدم جرقه زنی فندک به قطع ناگهانی گاز ارتباط دارد، پس در چنین حالتی ترجیحاً ده دقیقه هیچگونه اقدامی نکنید و پس از آن بخاری را با کبریت روشن کنید. علت دیگر روشن نشدن فندک بخاری گازی خارج شدن آن از تنظیمات است.

این قطعه مجهز به دو پیچ برای بالا بردن یا کم کردن شعله است، در صورتی که از تنظیم خارج شوند،فندک نیز جرقه نخواهد زد و در نتیجه روشن نمی شود. برای رفع آن پیچ ها باید محکم شود، اگر مشکل پا بر جا بود. پس برای تعویض آن از تعمیرکاران کمک بگیرید.‌

سخن پایانی

در این مقاله از سایت تعمیرکار گروپ شما را با علت نرسیدن گاز به بخاری و نشانه‌های آن آشنا کردیم. اگر هر یک از لوازم خانگی شما اعم از؛ برقی یا گازی دچار ایراد شده است، فوراً برای رفع آن اقدام کنید تا مشکل آن سبب آسیب رساندن به سایر قطعات دستگاه یا حتی جان عزیزان تان نشود.

برای تعمیر بخاری گازی به سایت تعمیرکار گروپ مراجعه کنید، تا در اسرع وقت تکنسین‌های خود را برای تعمیر به منزل شما ارسال کنیم.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *