• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

فرق توستر و مایکروفر از نظر کارایی و عملکرد چیست ؟

چکیده محتوا این صفحه

فرق توستر و مایکروفر از نظر کارایی و عملکرد چیست ؟

شکل و شمایل بسیاری از لوازم خانگی شبیه به هم دیگر است ، امّا دلیل نمی شود ، به لحاظ کارآیی و عملکرد هم شبیه به یک دیگر باشند ! مثلاً توستر و مایکروفر شباهت بسیاری به هم دارند ، ولی در زمان پخت و پز غذا به صورت متفاوت عمل می کنند . جداً فرق توستر و مایکروفر چیست ؟

اگر که شما می خواهید غذاهای خود را به صورت گریل شده میل کنید ، یک توستر بخرید . ولی اگر که می خواهید ، غذاهای خود را مغز پخت کنید ، مایکروفر تهیه کنید . اکنون که شما به صورت کلی با تفاوت این دو محصول آشنا شدید ، ادامه متن را هم مطالعه نمایید .

بیشتر بخوانید: علت باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی

درباره توستر بیشتر بدانید !

بیایید ، برای بررسی هرچه بهتر فرق توستر و مایکروفر با یک دیگر درباره هریک از این محصولات بیشتر صحبت کنیم .

در واقع توستر همانند یک فر عمل می کند ، ولی چگونه ؟ توستر از قابلیت تنظیم دما و زمانِ پخت و پَز برخوردار است . از سویی به علت به کارگیری المنت حرارتی در این دستگاه ، گرمای موردنیاز برای پخت غذا تأمین خواهد شد .

اگر که خانه شما امکانِ لوله کشی گاز ندارد و یا اجاق گاز شما به صورت رومیزی است ، به فکر خرید یک توستر باشید . زیرا این دستگاه همانند یک فر تمامی نیازهای شما را برطرف نموده و البته در میزان مصرف انرژی هم صرفه جویی خواهد کرد .

در بیان فرق توستر و مایکروفر باید بگوییم ، که آون توستر قابلیت استفاده در راستای پخت پیتزا ، مرغ ، انواع کیک ها و ماهی یا … را داراست .

شما می توانید ، از توستر برای پخت نان ، طبخ مواد خوراکی ، سرخ نمودن مواد خوراکی ، یخ زدایی یا ..‌‌. استفاده نمایید . حال نمونه های جدیدی که از این محصول به سمت بازار روانه گردیده ، دارای قابلیت هایی چون گریل نمودن مواد غذایی می باشد .

بنابراین شما در بررسی فرق توستر و مایکروفر می توانید ، پاسخ گوی بهتری باشید . البته در ادامه درباره مایکروفر با شما بیشتر صحبت خواهیم نمود .

درباره مایکروفر بیشتر بدانید !

حال پخت غذا توسطِ مایکروفر بسیار متفاوت تر است . به هنگام پخت و پز غذاها به واسطه ی این دستگاه ، جنبش مولکول ها افزایش پیدا می کند . نهایتاً آنچه که امواج مایکرو رقم می زند ، مغز پخت شدن غذاها خواهد بود .

هریک از لوازم خانگی خوبی ها و بدی های مختص به خود را دارند . قطعاً مایکروفر هم از این ماجرا مستثنی نیست . برخی از افراد بر چنین باورهایی استوار هستند ، که به علت جنبش مولکولی ویتامین موجود درون مواد غذایی از بین نمی رود .

ولی آن ها چنین نظری هم دارند ، که میکروب موجود درون مواد غذایی هم به طور کامل از میان نمی رود . چرا که غذا به صورت مستقیم با حرارت پخته نمی شود ! شما می توانید ، از این دستگاه جهتِ پخت انواع گوشت ، پخت انواع غذاها ، گرم نمودن یا … استفاده کنید .

حال بهتر است بیشتر و بهتر به تجزیه فرق توستر و مایکروفر بپردازیم و شما را با این مسئله بسیار مهم آشنا سازیم .

 

درباره مایکروفر بیشتر بدانید !

کدام یک را بخریم ، بهتر است ؟

شما تا به این نقطه از مطلب ما به صورت جداگانه با توستر و مایکروفر آشنا شدید . اکنون زمان آن رسیده ، که فرق توستر و مایکروفر را بررسی کنیم .

این دو وسیله تفاوت هایی شایان با همدیگر دارند . بنابراین لازم است ، شما در ابتدا نیاز خود را مشخص نموده و هزینه ایی که می خواهید ، در این راه صرف نمایید را تعیین کنید . البته ما در قسمت زیر با شما در رابطه با بعضی از تفاوت میان این دو بهتر و عمیق تر صحبت می نماییم ؛

  1. میزان مصرف انرژی

نکته قابل توجه این که ، توسترها به نسبت مایکروفر مقدار مصرف انرژی بیشتری دارند . از سویی توستر در راستای پخت و پز غذاها به مدّت زمانی بیشتر نیاز خواهد داشت . پس اگر که شما یک توستر تهیه کنید ، باید زمانی بیشتر نسبت به مایکروفر منتظر بمانید ، تا غذا آماده شود .

بنابراین در مجموع آون توسترها به نسبت مایکروفرها میزان انرژی بیشتری را مصرف می نمایند .

  1. مدّت زمان پخت و پز

مدّت زمان پخت و پز غذا یکی از مهم ترین نکاتی است ، که از جانب خریداران مورد توجه قرار می گیرد . همانطور که در قسمت فوقانی به این موضوع اشاره کردیم ، یکی از فرق توستر و مایکروفر با همدیگر در مدّت زمان پخت غذا خلاصه می شود .

باید غذاها به آرامی درون توستر پخته شود . حال اگر که شما عجله داشته باشید و درجه المنت را افزایش دهید ، قطعاً غذاهای شما از داخل خام مانده و از قسمت بیرونی می سوزد ! پس اگر که شما کارمند بوده و می خواهید ، در کوتاه ترین زمان ممکن غذا را طبخ دهید ، مایکروفر را انتخاب کنید ، بهتر است .

  1. قیمت

اگر که بخواهیم ، به صورت کلّی بررسی کنیم ، قیمت توستر کمتر از مایکروفر است . البته شما باید پیش از خرید به نیازهای خود در این زمینه هم توجه کنید . اگر که فکر می کنید ، کار شما با خرید یک توستر راه می اُفتد ، چه بهتر !

  1. شیوه پخت و پز

فرق توستر و مایکروفر در شیوه پخت و پز غذاها بسیار مهم است . آنچه که درون آون توسترها موجب پخت غذا می شود ، اشعه مادون قرمز است . المنت حرارتی موجود درون این دستگاه ، غذا را به صورت مغز پخت می کند .

ولی در مایکروفر ، مولکول های آب به جنبش درآمده و غذای شما به صورت آبدار آماده سِرو می شود . این شما هستید ، که باید به ذائقه خود توجه کنید .

کدام یک را بخریم ، بهتر است ؟

در مجموع فرق توستر و مایکروفر عبارت است ، از ؛

اگر که بخواهیم ، در مجموع فرق توستر و مایکروفر را بررسی کنیم ، باید گفت ، که ؛

مایکروفر میزان مصرف انرژی کمتری دارند ، پس شما می توانید ، در هزینه های مربوط به قبض برق صرفه جویی کنید . از سویی مدّت زمان پخت غذا توسط این دستگاه به نسبت آون توستر کمتر است . حال اگر که شما حجم زیادی از غذا را مورد نظر دارید ، این محصول مناسب تر خواهد بود .

حال آون توستر جهتِ تُست کردن انواع نان کابرد دارد . شما می توانید ، برای مغز پخت شدن غذاها این دستگاه را انتخاب کنید . از سویی دیگر فضای بسیار کمی را درون محیط آشپزخانه به خود اختصاص می دهد !

البته آون توستر انرژی بیشتری را صرف نموده و هزینه مربوط به قبض برق شما را افزایش خواهد داد . یکی دیگر از فرق توستر و مایکروفر در این مسئله است ، که توستر در صورت استفاده اشتباه غذاهای شما را خُشک تحویل می دهد .

در مجموع فرق توستر و مایکروفر عبارت است ، از ؛

سخن آخر

دوستان عزیز ما در طول این مطلب از تعمیرکار گروپ سعی کردیم شما را با فرق توستر و مایکروفر آشنا بنماییم . امیدواریم که آنچه بیان شد ، مفید بوده باشد . البته شما می توانید ، در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما تماس بگیرید .

بیشتر بخوانید: تفاوت برد اینورتر و معمولی در لوازم خانگی

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *