• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

معرفی اجزای بکار رفته در یخچال

چکیده محتوا این صفحه

معرفی اجزای بکار رفته در یخچال

یخچال ها وسایلی هستند ، که برای نگهداری از مواد غذایی اختراع شده اند ، از این رو وجود آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد . معرفی اجزای بکار رفته در یخچال ، باعث می شود ، که در هنگام ایجاد مشکل و اختلال در روند کار کردن این وسایل ، مشکل موجود تشخیص داده شود و سریعا برای تعمیر آن اقدام گردد .

همه یخچال ها دارای قطعاتی شبیه به همدیگر هستند ، که در عملکرد کاملا مشابه می باشند ، تنها تفاوت آن ها می تواند در طراحی این قطعات باشد .

بیشتر بخوانید: مصرف برق ماشین لباسشویی چه مقدار است ؟

شناخت اجزای بکار رفته در یخچال

در مورد اجزای بکار رفته در یخچال ، باید بگوییم که از قسمت های داخلی و خارجی برخوردارند . در ادامه به شکل مختصر و مفید به بخشی از مهمترین قطعات یخچال اشاره خواهیم کرد .

شناخت اجزای بکار رفته در یخچال

  • کمپرسور یخچال

یکی از مهمترین اجزای بکار رفته در یخچال ، کمپرسور می باشد . این قسمت از یخچال ها ، حکم قلب آن ها را دارد ، به عنوان موتور این دستگاه ها شناخته می شوند . کمپرسورها در واقع یکی از بزرگترین قطعات ، در یخچال ها به شمار می روند ، با رنگ سیاه تولید می شوند .

برای مشاهده این قطعه ، باید به قسمت پشت یخچال بروید ، کمپرسورها از قطعات مختلفی مانند سوپاپ ، پیستون ، موتور آسنکرون و میل لنگ ساخته شده اند . مهمترین وظیفه ای ، که کمپرسورها دارند ، تولید گاز مبرد در لوله های مویین می باشد . موتور آسنکرون وظیفه دارد که گاز مبرد را فشرده کند . کمپرسورهای یخچال ها در مدل های مختلفی وجود دارند ، که بر اساس نوع برند و کارکرد هر یخچال انتخاب می شوند .

  • فن یخچال

فن ها یکی از اجزای بکار رفته در یخچال ها هستند . این قطعات هوای گرم را از یخچال ، به بیرون انتقال می دهند ، باعث خنک شدن فضای یخچال می شوند . با توجه به عملکرد یخچال ها ، نیاز بسیار بالایی به جا به جایی هوا وجود دارد . به همین دلیل است ، که فن ها به عنوان قطعات مهم در یخچال ها شناخته می شوند .

 

  • کندانسور

کندانسور یکی از اجزای بکار رفته در یخچال است ، که وظیفه خنک کردن گاز مبرد را بر عهده دارد . معمولا کندانسورها را در شکل های مختلفی تولید می کنند . این قطعات در ابعاد و اشکال مختلفی وجود دارند . کندانسور ها به دو شکل استوانه ای و هوایی وجود دارند .

استفاده از کندانسورها ، موجب می شود که هوایی که در اطراف لوله های کویل وجود دارد ، خنک شود . دقت داشته باشید که یخچال در یک جای درست قرار بگیرد ، در غیر این صورت ممکن است ، گرد و غبار بر روی کندانسور بنشیند ، عملکرد آن دچار اختلال شود .

کندانسور

  • اپراتور

اپراتور به عنوان یکی از خاص ترین اجزای بکار رفته در یخچال می باشد ، این بخش در یخچال وظیفه تولید یخ را بر عهده دارد . جنس اپراتورها از آلومینیوم انتخاب می کنند ، از آن ها به عنوان محفظه سرد کننده یخچال ها یاد می کنند . این قسمت از یخچال از دو لوله تشکیل شده است ، که باعث می شوند اپراتور با سایر اجزا در ارتباط باشد .

طراحی لوله های ورودی در اپراتور بسیار باریک است ، به حدی که نقطه اتصال در این لوله به صورت مویی می باشد . اپراتورها در یخچال در حد فاصل بین موتور و کمپرسور یخچال قرار می گیرند . این قطعات در بخش فریزر قرار دارند ، وظیفه آن ها تولید سرما است .

 

  • درایر

در یخچال ها به شکل معمول از گاز مبرد استفاده می شود ، این گاز دارای رطوبت بوده ، قبل از آنکه فرایند سرما سازی را انجام دهد ، باید به صورت کامل خشک و پاک شود . برای اینکه گاز از کندانسور عبور کند ، درایر پیش از ورود آن به سیستم فرایند پاکسازی را انجام می دهد .

لوله های درایر به صورت ارتباطی طراحی شده اند ، یکی از این دو لوله بزرگتر از دیگری است ، لوله بزرگتر به کندانسور متصل شده ، برای رطوبت زایی درون این لوله ها یک ماده به نام سلیکاژل درون لوله ها قرار می دهند . با گذشت زمان این فیلتر دچار تغییر رنگ می شود ، که باید تعویض گردد .

  • لوله مویی

فرایند خنک سازی در یخچال ها بر اساس ، یک سیکل حرکتی انجام می گیرد . این فرایند در لوله های مویی انجام می شود . لوله های مویی از دیگر اجزای بکار رفته در یخچال هستند ، که محل قرارگیری آن ها پس از درایر ، در قسمت انتهایی کندانسور است .

روند کار لوله های مویی به این شکل است ، که گاز با فشار بالا وارد لوله های مویی می شود ، وقتی فشار گاز کاهش پیدا کرد ، به صورت اسپری شده به اپراتور وارد می گردد .

فشار در اپراتور کاهش پیدا می کند ، به همین دلیل گاز اسپری شده تبخیر می شود ، دمای محیط را به خود جذب می کند . گازی که مجددا تولید می شود ، دوباره به کمپرسور یخچال باز می گردد . این مرحله به صورت یک چرخه مداوم تکرار می شود . لوله های مویی یکی از تاثیرگذارترین اجزای بکار رفته در یخچال ها می باشند .

لوله مویی

سخن پایانی

شناخت اجرای بکار رفته در یخچال ، یک امر بسیار مهم است . زمانی که شما به خوبی قطعات یخچال را بشناسید ، با عملکرد آن آشنا باشید ، در صورت بروز هر نوع اختلالی در عملکرد آن ، فورا نسبت به تعمیر اقدام می کنید .

نکته مهمی که در هنگام تعمیر سیخچال وجود دارد ، مراجعه به مراکز تعمیر معتبر می باشد . تعمیرکار گروپ یک مرکز فنی و حرفه ای تعمیر یخچال است ، که اجزای بکار رفته در یخچال را به خوبی می شناسد ، در هنگام تعمیر در صورت نیاز به تعویض قطعات ، از قطعه های اورجینال استفاده می کند . می توانید پیش از انجام تعمییرات ، از مشاوره های لازم در این زمینه بهره مند شوید .

بیشتر بخوانید: اصول و روش شستن لباس نوزاد

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *