• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

معرفی ارور 5E لباسشویی سامسونگ به همراه راهنمای رفع آن

چکیده محتوا این صفحه

معرفی ارور 5E لباسشویی سامسونگ به همراه راهنمای رفع آن

یکی از رایج ترین ارورهایی که در لباسشویی سامسونگ مشاهده می شود، ارور 5E لباسشویی سامسونگ می باشد. برای رفع این خطا باید به شکل تخصصی برخورد نموده تا ماشین لباسشویی شما دچار آسیب دیدگی نگردد. فراموش نکنید که همه ی ماشین های لباسشویی سوای برند دچار مشکلاتی می شوند، سامسونگ هم از این قاعده مستثنی نمی باشد.

بنابراین در زمان مشاهده ی این مدل خطا باید با تکنسین ها و کارشناسان با تجربه در این حوزه مشورت کنید. برای آشنایی بیشتر با این مقوله با ما همراه باشید.

ارور 5E لباسشویی سامسونگ به چه معنا است؟

ممکن است در هنگام روشن کردن ماشین لباسشویی با ارور 5E لباسشویی سامسونگ مواجه شوید. هنگامی که این خطا را بر روی نمایشگر سامسونگ ظاهر می گردد، به این مفهوم است، که در داخل مخزن لباسشویی شما آب جمع شده است. همین امر باعث می شود موتور لباسشویی توانایی تخلیه آب را نداشته باشد. در صورتی که ماشین لباسشویی شما صدای ناهنجاری از خود در می آورد.

این پیام را به شما می دهد که ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است. دقت داشته باشید در صورت عدم مهارت در این زمینه نباید دستگاه را دستکاری نمایید. افرادی که از دستورالعمل های مربوط به خطای لباسشویی سر در نمی آورند بهتر است به سرعت با تکنسین متخصص تماس حاصل فرمایند. برخی از مشکلات به شکل جزئی است و با یک ری استارت ساده برطرف می شوند.

همانطور که قبلا اشاره کردیم ارور 5E لباسشویی سامسونگ، دلایل مختلفی دارد، که در ادامه آن ها اشاره خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: عیب یابی و رفع کد ارور لباسشویی دوو

چند دلیل اصلی در بروز ارور 5E لباسشویی

  • ممکن است در مسیر جریان آب و تخلیه یک جسم خارجی بزرگی وجود داشته باشد.
  • در برخی موارد عدم توجه به موتور و روغن کاری موجب خشک شدن چربی و روغن موتور می شود.
  • ممکن است در مسیر تخلیه آب پرز زیادی از لباس ها باقی بماند.
  • ممکن است در لوله تخلیه آب دستمال کاغذی گیر کند.
  • دقت داشته باشید ارور 5E لباسشویی سامسونگ، را می توانید با استفاده از راهکارهای مختلفی رفع کنید.
  • چند دلیل اصلی در بروز ارور 5E لباسشویی

برای رفع ارور 5E لباسشویی سامسونگ چه راهکاری هایی وجود دارد

در برخی مواقع می توانید ارور 5E لباسشویی سامسونگ، را به صورت جزئی برطرف نمایید. در صورتی که مشکل ماشین لباسشویی شما مربوط به قطعات اصلی باشد، باید به تکنسین های متخصص در این زمینه تعمیر لباسشویی مراجعه فرمایید. برای رفع ارور موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

·         شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را بررسی کنید

یکی از علت های اصلی در ارتباط با ارور 5E لباسشویی سامسونگ، ایجاد اشکال در شیلنگ تخلیه می باشد. دقت داشته باشید سیلنگ تخلیه دچار تاخوردگی و گرفتگی نباشد. در صورتی که شیلنگ تخلیه کهنه باشد باید نسبت به تعویض شیلنگ اقدام نمایید.

·         برد اصلی و پمپ تخلیه را چک کنید

در صورتی که پمپ تخلیه یا برد اصلی در ماشین لباسشویی سامسونگ دچار نقص شده باشد، امکان دارد تخلیه آب به صورت صحیح انجام نگیرد خطای 5E مشاهده شود. دقت داشته باشید بررسی این قطعه ها به عنوان یک امر تخصصی می باشد، که باید به وسیله ی کارشناسان متخصص انجام بگیرد. در صورتی که پمپ یا برد سوخته باشد لازم است جهت تعویض آن اقدامات لازم انجام بگیرد.

·         فیلتر ماشین لباسشویی را تمیز کنید

ساده ترین دلیل ارور 5E لباسشویی سامسونگ، برای عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی، کثیف بودن فیلتر در لباسشویی می باشد. برای پیشگیری از ایجاد این خطا پیشنهاد می شود در فاصله هر دو تا سه ماه یکبار فیلتر لباسشویی را تمیز نمایید. علاوه بر رفع خطای تخلیه آب از ایجاد بوی بد در دستگاه پیشگیری می کند. این فرایند باعث افزایش عمر مفید در ماشین لباسشویی می شود.

بیشتر بخوانید: رفع ارور UE لباسشویی ال جی

·         تایمر ماشین لباسشویی را بررسی کنید

یکی دیگر از دلایل ارور 5E لباسشویی سامسونگ، ایجاد نقص در ماشین های لباسشویی سامسونگ می باشد. می توانید برای بررسی این قطعه از یک کارشناس کمک بگیرید.

  تایمر ماشین لباسشویی را بررسی کنید

·         از مواد شوینده مرغوب و به میزان استاندارد استفاده کنید

در برخی موارد مشاهده شده است که استفاده از مواد شوینده ی نامناسب یا استفاده بیش از حد از مواد شوینده مانع تخلیه آب از داخل ماشین لباسشویی شود. استفاده ی بیش از اندازه از ماده شوینده نه تنها موجب تمیز شدن لباس ها نمی شود، بلکه باعث می شود قطعات دستگاه آسیب ببیند.

·         از تراز بودن پایه های ماشین لباسشویی مطمئن شوید

برای رفع ارور 5E لباسشویی سامسونگ لازم است، که ماشین لباسشویی شما به صورت تراز باشد. طراحی این دستگاه ها به شکلی می باشد، که نقش مهمی در گرانش به تخلیه آب ماشین های لباسشویی ایفا می کنند. در صورتی که ماشین لباسشویی شما تراز نباشد تخلیه آب با اشکال ایجاد می شود. این امر باعث نشت آب از ماشین لباسشویی و سر و صدای زیادی می شود.

·         تایمر ماشین لباسشویی را بررسی کنید

شیلنگ ماشین لباسشویی شما باید از ارتفاع مناسبی برخوردار باشد، بهترین اندازه برای این شیلنگ 60 سانتی متر تا یک متر از سطح زمین فاصله داشته باشد. دقت داشته باشید ارتفاع شیلنگ تخلیه ی ماشین لباسشویی سامسونگ نباید بیشتر از 5 متر باشد.

در صورتی که این ارور را در زمان تخلیه آب ماشین لباسشویی مشاهده کنید، به این مفهوم است که ماشین لباسشویی شما از مشکل تخلیه رنج می برد. ایجاد اشکال در تخلیه ی ماشین لباسشویی موجب می شود تا خروج آب به صورت صحیح انجام نگیرد. وجود این مشکل باعث می شود که فرایند شستشوی لباس ها به درستی انجام نگیرد.

   تایمر ماشین لباسشویی را بررسی کنید

سخن پایانی

حال که با دلایل مختلف ارور 5E لباسشویی سامسونگ، آشنا شدیم متوجه شدیم که افرادی که در زمینه تعمیر این قطعات مهارت ندارند نباید این فرایند را انجام دهند. دقت داشته باشید دستکاری ماشین لباسشویی ممکن است پیامدهای بدی به دنبال داشته باشد. همانطور که می دانید انواع ماشین لباسشویی سامسونگ برای انجام فرایند شستشو لازم است که یک مدت زمانی مشخص را بگذارنند. در صورتی که ماشین لباسشویی شما سالم باشد پس از شستشو لباس های تمیزی را تحویل شما می دهند.

در برخی موارد ماشین های لباسشویی عملیات تخلیه ی آب را به درستی انجام نمی دهند در این موقعیت لازم است برای رفع مشکل به افراد متخصص نظیر تیم تعمیرکار گروپ مراجعه نمایید.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *