• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مقایسه کولر آبی و گازی به همراه مزایا و معایب

چکیده محتوا این صفحه

مقایسه کولر آبی و گازی به همراه مزایا و معایب

کم کم به روزهای گرم و سوزان تابستانی نزدیک می‌ شویم . روزهایی که پس از بازگشت به خانه از سَرِکار مایل هستیم ، برخورد باد خنک با صورتمان آرامش خاطر زیادی در وجودمان ایجاد کند . تنها حلال مشکلات در روزهای تابستانی کولر است . کولرها در انواع گوناگون طرح‌ ها و مدل‌ ها تولید و به سمت بازار روانه می‌ شود . ولی در مقایسه کولر آبی و گازی کدام یک پیروز می شود ؟ با ما همراه شوید ، ما به خوبی پاسخ سؤال شما را خواهیم داد .

بیشتر بخوانید: فرق توستر و مایکروفر از نظر کارایی و عملکرد چیست ؟

کولر آبی چیست ؟

برای مقایسه کولر آبی و گازی باید یک تعریف کلی از آن ها در ذهن شما ایجاد شود . پس در ادامه به شما خواهیم گفت ، که کولر آبی چیست و نحوه کار با آن چگونه است .

اگر که بگوییم ، استفاده از کولر به ده ها قرن پیش باز می ‌گردد ، گزافه نیست . هزاران سال پیش در اقصی نقاط جهان دانشمندان اقدام به ساخت وسیله هایی مختلف کردند ، تا کولر امروزی شکل گرفت . نخستین کولرهایی که از آنها رونمایی شد ، با آب کار می کردند . به همین خاطر بود ، که این دست از کولرها نام کولر آبی را به خود گرفت .

عملکرد کولر آبی در گذشتگان بسیار جذاب بوده است . به این حالت که کولر آب بیرون از خانه را به درون خود می کشید . سپس با استفاده از جریان آب موجود ، آن را به هوایی خنک و دلنشین تبدیل می کرد .

اکنون شما در مقایسه کولر آبی و گازی با نوع آبی به خوبی آشنا شده‌ اید و می ‌دانید که چگونه می‌تواند ، هوای پیرامون شما را مطبوع و خنک کند .

کولر آبی چیست ؟

 

کولر گازی چیست ؟

چندی نکشید ، که مخترعان در راستای طراحی و ساخت کولر گازی پس از تولید انواع آبی اقدام کردند . نحوه عملکرد کولر گازی به این حالت است ، که هوای گرم را به درون خود می‌ بلعد ‌.

کولر گازی به حالتی طراحی شده که می تواند ، عملکرد خود را با توجه به دمای حاکم در اتاق تغییر بدهد . شاید که تصور کنید ، این ویژگی به تازگی در دل کولر گازی جای داده شده است . اما چنین نیست .

پس شما با خرید یک کولر گازی می توانید ، دو استفاده داشته باشید . در روزهای سردِ سال به عنوان گرم کننده و در روزهای گرمِ سال به عنوان یک سرد کننده ! حال شما در مقایسه کولر آبی و گازی متوجه شدید ، که کولر آبی و گازی چیست و چگونه عمل می کنند .

شهرهایی از کشور که می توان از کولر گازی استفاده کرد !

بگذارید ، مبحث مقایسه کولر آبی و گازی را کمی کنار گذاشته و درباره شهرهایی از کشور که می توان از کولر گازی استفاده کرد ، بحث کنیم . در روزهایی که شدّت گرما دانه های عَرق را برروی پیشانی ما ایجاد می کند ، نقش این کولرها بیش از پیش می شود .

ولی آیا شما می توانید ، از هزینه های مربوط به پرداخت برق بَرآیید ؟ پس این مسئله بسیار مهم را هم مورد نظر قرار بدهید ، که هزینه های مصرفِ انرژی از جانب کولر گازی بسیار بالاست .

اگر که بخواهیم ، درباره دسته بندی مربوط به کولر گازی با شما صحبت کنیم ، باید چنین بگوییم ؛

  1. کولر گازی تی۱ که شما می توانید ، از آن در مناطقی که گرمای شدیدی حاکم است ، استفاده کنید .
  2. کولر گازی تی۲ که شما می توانید ، از آن در منطقه هایی که خنک می باشند ، بهره گیری کنید .
  3. حال کولر گازی تی۳ که شما می توانید ، از آن در مناطقی که آب و هوایی معتدل دارند ، استفاده نمایید .

حال در مقایسه کولر آبی و گازی بایست گفت ، که تمامی اطلاعات برروی کارتن محصول درج شده و شما می توانید ، پیش از خرید تمامی موارد را کشف کنید .

چنانچه که به کارتن مربوط به کولر گازی نگاهی اندازید ، دیگر مجبور به پرداخت هزینه‌ هایی بسیار برای قبض برق نخواهید شد . مسلماً تا به این قسمت از مطلب شما با نکات مربوط به هر دو کولر آشنا شده اید .

ما در ادامه متن به مقایسه کولر آبی و گازی با یک دیگر خواهیم پرداخت ، تا شما با خیالی آسوده تر جهتِ خرید محصول موردنظر خود اقدام نمایید .

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر لوازم خانگی سامسونگ

فرق میان کولرهای آبی و گازی چیست ؟

ما در این قسمت از مطلب تعمیرکار گروپ سعی نمودیم ، با بیانِ فرق میان دو کولر مذکور شما را بهتر و بیشتر با خصوصیات هریک به صورت جداگانه آشنا کنیم . لطفاً با ما همراه باشید ، تا نکات جالب توجهی را فرا گیرید .

فرق میان کولرهای آبی و گازی چیست ؟

  1. مقایسه کولر آبی و گازی از نظر میزان مصرف انرژی

اگر که میزان مصرف برق برای شما اهمیت شایانی دارد ، نکته قابل توجه این خواهد بود ، که مقدار مصرف انرژی برق از جانبِ کولر گازی چند برابر کولر آبی است . با این وجود یک راه حل از جانبِ کارشناسان ما ارائه شده است .

مثلاً شما می توانید ، برای جلوگیری از مصرف برقِ بسیار کولر گازی خود را در مسیری قرار بدهید ، که وزش باد تندی در طول شبانه روز تجربه می کند .

  1. کولر آبی و گازی به لحاظ کارآیی

در مقایسه کولر آبی و گازی برخی از افراد تنها به دنبالِ نتیجه ای بهتر و تجربه وزش بادِ خنک تر در فضای خانه یا محیط کاری هستند . اگر که چنین است ، ما خرید کولر گازی را پیشنهاد می کنیم .

کولرهای گازی می توانند ، چند برابر بیشتر از انواع آبی دمای داخل خانه را رو به خنکی ببرند . حال کولر آبی ، بعد از خنک نمودن هوای موجود در بیرون ، آن را به درون خانه انتقال خواهد داد .

 

  1. شما در کدام شهر زندگی می کنید ؟

اگر که شما در شهرهایی چون بندرعباس زندگی می کنید ، خرید کولر آبی را پیشنهاد می نماییم . چرا که انواع آبی می تواند ، میزان رطوبت موجود در محل زندگی شما را کنترل کند .

  1. قیمت کولر آبی یا گازی

در مقایسه کولر آبی و گازی یکی از مهم ترین نکات که مورد توجه قرار می گیرد ، قیمت و هزینه نگهداری مربوط به هریک از آن هاست . چقدر از کولر در طول روز استفاده می کنید ؟

هزینه مربوط به کولر آبی در تمیز کردن ، عوض کردن پوشال به صورت سالیانه خلاصه می شود . حال به علت استفاده از کولر گازی در تمامی روزهای سال هزینه بیشتری جهتِ نگهداری برروی گردن شما می گذارد .

در زمانِ استفاده از کولر گازی توجه داشته باشید

اگر که می خواهید ، کولر گازی خود را تمیز کنید ، این کار را به یک تعمیرکارِ مجرب بسپارید . قطعاً شما نمی خواهید ، کولر گازی خود را خراب کرده و برای باری دیگر آن را بخرید .

چنانچه که فن کولر گازی به خوبی کار نمی کند ، با یک تعمیرکارِ متخصص تماس بگیرید . زیرا شما نمی توانید ، به تنهایی در راستای تعمیر کولر خود اقدام کنید .

در زمانِ استفاده از کولر گازی توجه داشته باشید

و در پایان …

اکنون مقایسه کولر آبی و گازی به نقطه نهایی خود رسید . حال شما با هریک از این دو محصول آشنا شده و می توانید ، با نگرشی عمیق تر در راستای خرید اقدام کنید ! آیا پاسخِ دیگر سؤالات شما باقی مانده است ! با ما تماس بگیرید .

چه سؤالات دیگری داشته باشید و چه کولر آبی یا گازی شما با مشکلاتی برخورد کرده است . ما اینجا در تعمیرکار گروپ همراه شما هستیم .

بیشتر بخوانید: تشریح مدار و قطعات برد یخچال ساید

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *