• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ

چکیده محتوا این صفحه

نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ

نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ بسیار ساده و آسان است ، روش های مختلفی برای ریست کردن این دستگاه با توجه به مدل ماشین لباسشویی شما وجود دارد .‌

اگر لباسشویی شما در زمان فعالیت به هر دلیلی ارور می دهد یا ناگهان از کار ایستاده ، نگران نباشید ، در اکثر مواقع با راه اندازی مجدد ماشین لباسشویی این مشکلات بر طرف خواهد شد . در ادامه مقاله با ما باشید تا با نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ آشنا شوید .

بیشتر بخوانید: عیب یابی فر گاز و نحوه برطرف کردن کدهای خطا

چه زمانی باید لباسشویی سامسونگ را ریست کرد ؟

در نخستین قسمت از مقاله نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ ، در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد ، که لباسشویی شما باید در چه شرایطی برای ریست شدن ، باشد .

به طور کلی هنگامی که دستگاه در زمان کار به طور ناگهان خاموش می شود و به هیچ کلیدی واکنش نشان نمی دهد ، چراغ های چشمک زن ماشین لباسشویی با یک کد ظاهر می شوند ، در چنین موقعیتی برای رفع مشکل باید دستگاه را مجددا راه اندازی نمود و به تنظیمات کارخانه باز گرداند .

در بیشتر مواقع دستگاه پس از ریست شدن ، به عملکرد عادی خود باز می گردد ، اما اگر این مشکل ادامه دار بود ، باید زیر نظر یک تعمیر کار حرفه ای مشکل را به طور اساسی حل کرد .‌

در سری های جدید ماشین لباسشویی سامسونگ دکمه ی ریست ، تعبیه شده است ، که با فشردن آن و انجام چند دستور العمل دیگر ، مشکلات دستگاه برطرف می شود . برخی از مدل های لباسشویی نیز فاقد این کلید هستند ، که برای راه اندازی مجدد باید نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ بدون کلید را در این مقاله دنبال کنید ‌.

چه زمانی باید لباسشویی سامسونگ را ریست کرد ؟

پیش از ریست کردن لباسشویی باید چه اقداماتی انجام داد ؟

در این قسمت از مقاله پیش از اینکه به نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ بپردازیم ، شما را با اقداماتی که باید پیش از ری استارت کردن این دستگاه انجام دهید ، آشنا می کنیم .

بسیاری اوقات دلیل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ، نبود جریان برق است ؛ از این رو پیش از هرگونه اقدامی باید اتصال دستگاه را به برق بررسی نمود .

برای این کار نخست یک وسیله برقی دیگر را به همان پریز متصل کنید ، تا از سلامت پریز و برقرار بودن برق در منزل مطمئن شوید ‌.‌

اگر از سالم بودن برق مطمئن شدید ، شیلنگ تخلیه دستگاه را چک کنید ، چناچه پر شده باشد ، آن را تمیز و تخلیه نمایید و با خیال راحت از دستگاه استفاده کنید .

پس از بررسی برق و شیلنگ تخلیه و اطمینان از سالم بودن آنها ، نوبت به بررسی بار درون لباسشویی می رسد ، در صورتی که متعادل نیست ، لباس ها را هم سطح در دستگاه بریزید ، اگر با این کار مشکل لباسشویی حل شد ، پس نیاز به راه اندازی مجدد ندارد .

اگر بار ، برق و شیلنگ تخلیه مشکلی نداشت ، آن وقت باید سراغ روش های راه اندازی مجدد لباسشویی سامسونگ بروید . در ادامه با ما همراه شوید تا به موضوع اصلی مقاله یعنی نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ بپردازیم .‌

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی

پیش از ریست کردن لباسشویی باید چه اقداماتی انجام داد ؟

شیوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

خوشبختانه نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ کار سختی ننیستو برای انجام آن نیاز به هیچ گونه تخصص یا ابزاری ندارید ، فقط باید با کمک گرفتن از کلید های مختل و روش متناسب با مدل لباسشویی خود ، این مشکل را حل کنید .

در این بخش از مقاله شما را با دو روش ریست کردن لباسشویی بدون دکمه ری استارت و با دکمه ریست آشنا می کنیم . ریست لباسشویی سامسونگ بدون دکمه ری استارت به شرح زیر است ؛

 • اول حدود یک دقیقه دو شاخه لباسشویی را از برق جدا کنید .
 • اگر کلید کنترل دستگاه شما از نوع چرخشی است ، آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید .‌
 • حال برنامه شستشوی ماشین را روی هر وضعیتی به غیر از خشک کردن ( Spin ) تنظیم کنید .
 • در این مرحله باز بودن منبع آب دستگاه را چک کنید ، سپس آن را به برق وصل نموده و دستگاه را روشن کنید .
 • چناچه در این مرحله دستگاه روشن نشد ، یا در نیمه کار ارور ها ظاهر شدند ، پس مشکل آن با ریست حل نمی شود و باید توسط تعمیرکاران متخصص برند سامسونگ تعمیر شود .

تا به اینجای مقاله با نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ بدون دکمه ری استارت آشنا شدید . در ادامه مقاله با ما باشید ، تا ریست کردن دستگاه های دارای کلید ری استارت را برای شما شرح دهیم . برای ریست کردن این دستگاه ها این مراحل را انجام دهید ؛

 • در صورتی که دستگاه روشن است ، آن را خاموش کنید و دو شاخه آن را از برق بکشید .
 • در مرحله بعد آن را روی برنامه Cotton گذاشته ، دستگاه را به برق متصل نموده و کلیدStart / Pause را برای روشن شدن دستگاه فشار دهید .
 • حال کلید Temp یا Speed Spin را برای لحظاتی نگه دارید ، سپس آن را آزاد کنید .
 • در این مرحله باید بدون هیچ گونه تاخیری کلید Level Water یا Function را بفشارید، سپس دست خود را از روی دکمه بردارید ، این مرحله را باید تا وقتی که با کد T01 مواجه شوید ، تکرار کنید .
 • بلافاصله پس از کد T01 ، کد T02 نیز بالا می آید ، با مشاهده این کد، دکمهStart را لمس کنید .
 • در ادامه این مبحث از مقاله نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ باید افزود که ، در ادامه مرحله قبل کدALT روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی دیده می شود .
 • در این مرحله کلید ریست را فشار دهید ، با انتخاب این دکمه مجددا با خطاهای دستگاه مواجه می شوید ، برای رفع این خطاها ، کلیدTemp را چند ثانیه فشار دهید تا کد EOD روی مانیتور دستگاه دیده شود .
 • در پایان این بحث از نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ با دکمه ریست باید گفت ، که اکنون عملیات ریست ماشین با پایان رسیده و دستگاه به تنظیمات کارخانه بر گشته است ‌. حال دستگاه را روی یک برنامه شستشو تنظیم کنید ، اگر مشکلات همچنان وجود دارد ، احتمالا موتور یا سایر بخش های دستگاه ایراد پیدا کرده که باید توسط تعمیرکاران حرفه ای تعمیر شوند ‌.

شیوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ
سخن پایانی

در این مقاله از تیم تعمیر تعمیرکار گروپ نحوه ریست کردن لباسشویی سامسونگ را برای شما شرح دادیم . البته راه های دیگری برای این کار وجود دارد ، که در این مقاله مجال بررسی تمام آنها نبود .

در صورتی که کارکرد لباسشویی شما با اختلال مواجه شده ، از تعمیرکاران ماهر شرکت تعمیر کار گروپ کمک بگیرید ، تا در اسرع وقت برای رفع مشکل به منزل شما بیایند ، لباسشویی را به درستی عیب یابی کنند و در زمان کوتاه و با هزینه کم تعمیر کنند .

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال ساید بای ساید

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *