• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

تعمیر کولر گازی

چکیده محتوا این صفحه

تعمیر کولر گازی

تعمیر کولر گازی

درباره تعمیر کولر گازی

آیا می‌دانید تعمیر کولر گازی چگونه پیش می‌رود! کولر گازی سیستمی هوشمند و بسیار حساس است که تعمیر آن می‌باید در اولویت واقع شود. هدف از تعمیر چنین وسیله‌ای آن است، کولر گازی بتواند تابه مدّت‌ها میهمانِ خانه‌هایتان باشد و با خرابی ناگهانی شما را به دردسر نی‌اندازد. هم‌اکنون حدوداً در کلّیهٔ خانه‌ها کولر گازی دیده می‌شود لذا تعداد بسیار کمی از افراد هستند که برای تعمیر این وسیله زمانِ مناسبی را در نظر گرفته و اقدام می‌کنند! به همین دلیل‌هم می‌باشد که افراد ملزم به تهیهٔ مجدد کولر گازی می‌شوند. پس شما متوجه شدید که موضوع تعمیراتِ کولر گازی از اهمیتِ شایانی برخوردار بوده و باید آن را در برنامهٔ کاری خود جای دهید. با ما همراه باشید، چرا که  امروز در گروپ تصمیم گرفته‌ایم شما را برخی از جوانب و مسائل مهم مربوط به کولر گازی و مشکلاتِ متداولی که امکان دارد در آن رُخ دهد، آشنا بنماییم.

اهمیت امروز کولر گازی در خانه‌هایتان

اهمیت امروز کولر گازی در خانه‌هایتان هم‌اکنون استفاده از دستگاه‌هایی چون کولر آبی و وسیله‌های این‌چنینی رو به منسوخ شدن رفته است. علاوه بر این‌ها بخاری گازی و برقی به دلیل خطرات بسیاری که برای جانِ افراد دارد، به ندرت در واحدهای ساختمانی به چَشم می‌خورد. با توجه به تمامی این موارد، روزبه‌روز درخواست افراد جهتِ نصب وسیله‌هایی چون کولر گازی بیشتر می‌شود. این سیستم‌ها حدوداً تمامی نیازهای هر شخصی را نسبت به گرما و سرما به گونه‌ای کامل پوشش می‌دهد و مهم‌تر از تمامی این‌ها، کارِ خود را به بهترین حالت ممکن پیش می‌برد. لازم به ذکر است که نصبِ کولر گازی در مناطق جنوبی کشورمان چون؛ سیستان و بلوچستان و اهواز مسئله‌ای واجب است. گرمای شدید و آزاردهنده در این مناطق ایجاب می‌نماید که حتماً و لااقل در هریک از واحد ساختمانی، یک عدد کولر گازی نصب گردد. علاوه بر این‌ها در مناطقِ شمالی کشورمان، زمستان‌های بسیار سرد و سوزناکی توسطِ افراد تجربه می‌شود. این موضوع هم نیازمند توجه به کولر گازی خواهد بود. این قبیل از دستگاه‌ها غالباً هزینهٔ نگهداری بسیار کمی را دارند. از سویی هم به دلیل رواج آن‌ها در بازار فروش، قطعات نیازمند به تعویض و تعمیر در گسترهٔ بازار به خوبی در دسترس است. لذا ما از هر سمت‌وسوی که بخواهیم به این وسیله نگاهی اندازیم متوجه می‌شویم که نصبِ این سیستم در ساختمان نه‌تنها آن‌که موضوعی طبیعی است، بلکه کاملاً هم واجب و ضروری می‌باشد.

تعمیر کولر گازی در خانه!

از جمله مهم‌ترین مزایای تعمیر کولر گازی در خانه این است که شما بدون خارج شدن دستگاه از منزلتان و تنها به واسطهٔ ارتباط گرفتن با تعمیرکارانِ کولر گازی، می‌توانید دستگاه‌ِ خود را با کم‌ترین دردسر و سختی تعمیر کنید. البته بهتر است پیش از اقدام به ارتباط با تعمیرکار، بررسی‌های ابتدایی را انجام بدهید. زیرا امکان دارد مشکل کولر، ساده بوده و به راحتی قابلِ رفع باشد. ما بعد از بررسی هزینه تعمیر کولر گازی شما را با برخی از مهم‌ترین و متداول‌ترین مشکلاتی که امکان دارد در کولر گازی خانه‌هایتان رُخ دهد، آشنا خواهیم ساخت.

مقاله پیشنهادی: تعمیر یخچال فريزر

هزینهٔ تعمیر کولر گازی

قیمت تعمیر کولر گازی به عوامل بسیار گوناگونی وابسته است و نمی‌توانیم قیمتِ یک‌سانی برای این موضوع معین کنیم‌. با توجه به این مسئله که مشکلِ کولر گازی از چه عاملی نشأت می‌گیرد‌. آیا تعمیر قطعه لازم است و یا به تعویض آن نیاز دارد! برند کولر گازی شما چیست! تمامی این‌ها می‌تواند برروی هزینه تعمیر کولر گازی اثرگذار باشد. به عنوان مثال؛ تعمیر مشکلی که موجبِ لرزش اضافه یونیت کولر گازی می‌شود با تعمیر مشکلاتی که موجبِ صدای اضافی دستگاه می‌گردد، هزینه برابر ندارد! نوعِ برند این وسیله، براساسِ مصوبه اتحادیه کولر گازی و تعرفه مربوط به خدمات، از عوامل اثرگذار برروی نرخِ تعمیر این دستگاه است‌. در ارتباط با تفاوت قیمتی که برندهای متنوع ایجاد می‌نمایند باید بگوییم که؛ مثلاً اگر دستگاه نیازِ به تعویض یکی از قطعات داشته باشد قطعه‌ای که برای کولر گازی اِل‌جی تهیه می‌شود با قطعه‌ای که برای کولر گازی برند داخلی و ایرانی تهیه می‌شود، حتماً تفاوتِ قیمتی را تجربه می‌کند. پس تعرفه تعمیر کولر گازی چه در سالِ 1401 و چه در سالِ 1402 با توجه به تمامی این‌ها تعیین می‌شود. نهایتاً باید در ارتباط با هزینهٔ ایاب ذهاب به شما بگوییم که تعمیرکارانِ ما در مجموعهٔ گروپ کاملاً منصفانه و عادلانه عمل می‌کنند. تنها کافی است به ما اعتماد نمایید.‌

متداول‌ترین مشکلاتی که در کولر گازی نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند

ما در این قسمتِ از مطلبِ خود به برخی از مهم‌ترین و متداول‌ترین مشکلاتی که در کولر گازی شما ممکن است رُخ دهد اشاره خواهیم کرد. بهتر است در ادامه با ما همراه بوده و مشکل دستگاهِ خود را از فهرست ذیل پیدا کنید؛

نشتِ گاز کولر گازی

نشتِ گاز کولر گازی گاهاً امکان دارد گاز مبرد درون کولر گازی کم باشد یا آن‌که کولر گازی دچار نشتی گاز گردیده باشد. نشت این گاز از کولرهای گازی یکی از ایرادات متداول در کولر گازی می‌باشد. اگر که لوله‌های این دستگاه دچار سوراخ شده باشند و گاز نشتی پیدا کند، نباید به هیچ وجه بدان دوبار گاز بی‌افزایید‌. این موضوع را به تکنسین متخصص تعمیرکار گروپ بسپارید. چرا که باید بدین هنگام قسمتِ نشتی گاز پیدا شود سپس هرگونه نشتی برطرف شده و آن نیز تست گردد. نهایتاً بعد از اطمینان کولر گازی با مقدار مناسبی از گاز مبرد شارژ گردد‌. به این موضوع توجه داشته باشید که کیفیت و عملکرد کولر گازی شما، به گونه‌ای مستقیم با مقدارِ صحیح گاز مبرد در ارتباط است. علاوه بر این‌ها شما بایستی جهتِ اطلاعِ از مقدار درستِ گاز موردنیاز برای دستگاه کولر گازی، به مشخصات و اطلاعات مربوط به کمپانی سازندهٔ کولر گازی توجه نمایید. البته تعمیرکارانِ ما بدین میزان و مقادیر تسلط کامل داشته و می‌توانند کار را به خوبی پیش ببرند.

کثیف شدن فیلتر کولر گازی

اگر که فیلتر و یا لوله‌های کولر گازی کثیف گردند، کولر گازی به خوبی کار نخواهد کرد و منجر می‌شود تا عملکرد آن نیز پایین آید. علاوه بر این‌ها، امکان دارد کمپرسور و یا فن‌ها دچارِ خرابی زودهنگام شوند‌. نگهداری اشتباه و نامناسب از دستگاه و عدم سرویس به موقع این دستگاه منجر به ایجاد چنین مسائلی خواهد شد. پس شما دوستانِ عزیز می‌باید کولر گازی خود را به صورتِ دوره‌ای بررسی کرده و فیلتر آن را چِک کنید. فیلترها در صورت کثیف شدن بایستی شُسته شده یا به طور کل عوض شوند. اگر که شما در خانه‌تان حیوان خانگی دارید، پیشنهاد می‌کنیم جهتِ تعمیر کولر گازی و سرویس دوره‌ای نیز تعویض فیلتر زود‌به‌زود اقدام کنید.

خرابی بُرد الکترونیکی کولر گازی

اگر که کولر گازی شما به گونهٔ مکرر روشن و خاموش می‌شود، این موضوع می‌تواند منجر به آسیب رساندن به بُرد الکترونیکی، کمپرسور و حتی فن دستگاه گردد. این شرایط می‌تواند بعد از مدّت زمانی، سیم‌ها را دچار خوردگی کرده و به ترمینال‌ها صدمه رساند. پس جهتِ پیش‌گیری از چنین آسیب‌هایی به دستگاه خود، بایستی هرچه زودتر در راستای تعمیر کولر گازی خود اقدام نموده و از افراد متخصص در این زمینه کمک دریافت کنید.

خرابی در قسمتِ سنسور ترموستات کولر گازی

کولر گازی‌ها دارای یک سنسور ترموستات می‌باشند، آن نیز در بخشِ پشتِ پ‍َنل داخلی جای گرفته است. اگر که این سنسور خراب بشود، کولر گازی یک رفتار نامتعارف خواهد داشت. گاهاً هم امکان دارد سنسور خراب نشده باشد، تنها کمی جابه‌جا شده باشد. از این جهت در این هنگام تنها کافی است ترموستات سرجای اصلی خود جای گیرد تا مشکلاتِ به وجود آمده برطرف شود.

 مشکلاتِ مربوط به تخلیه کولر گازی

یکی از متداول‌ترین ایرادات کولر گازی می‌تواند وجودِ برخی از مشکلات در تخلیه باشد. به عبارتی رطوبتی که از فضای داخلی خانه گرفته می‌شود، به خوبی تخلیه نشود. این مشکل غالباً به دلیل نصبِ نادرست و اشتباه دستگاه رُخ می‌دهد. در صورتی‌که دستگاه به خوبی نصب نشده باشد، امکان دارد آب در دورواطراف پَنل داخلی سرریز شده و موجبِ ورود آسیب به دیوار و وسیله‌های داخل خانه گردد.

کثیفی کندانسور کولر گازی

لوله‌های مارپیچ کندانسور در خارج از خانه و در یونیت خارجی جای گرفته است. آن‌ها بایستی سالیانه برابر یک‌بار با شلنگِ آب تمیز گردند. ولی اگر که بسیار کثیف باشند، یک تکنسین ملزم می‌شود آن‌ها را با یک پاک‌کننده شیمیایی تمیز و خُشک کند‌.

خرابی کمپرسور کولر گازی

خرابی کمپرسور کولر گازی یک کمپرسور که اصلاً کار نمی‌کند، می‌تواند سیم‌پیچ سوزانده باشد و یا نقص در قسمتِ خازن راه‌اندازی را نشان دهد. شما می‌بایست گاز خود را تنظیم بنمایید، سپس خازن را بررسی کرده و به هنگام عدم رفعِ مشکلِ به وجود آمده کمپرسور را عوض کنید.

مشکلات مربوط به خازن در کولر گازی

بدون خازن کمپرسور و فن‌ها کار ننموده و شما نیاز به تعمیر کولر گازی پیدا می‌کنید. خازن برای شروع یک ولتاژ ابتدایی را جهتِ فعال نمودن موتور ارسال می‌کند، به هنگام سوختگی خازن راه‌انداز، واحد AC کارکردی نخواهد داشت.

مشکلاتِ مربوط به خارج نشدن هوا از موتور

گاهاً امکان دارد از موتور کولر گازی که در بخشِ خارجی کار می‌نماید، هوایی خارج نگردد. علاوه بر این‌ها امکان دارد فن خراب شده باشد! ولی جالب است بدانید که این مشکل جزئی از ایرادات سخت و دشوار نبوده و اصولاً تعمیر و رفع آن‌ها بسیار راحت و کم‌هزینه می‌باشد‌. این مشکل همچنین می‌تواند به دلیل وجودِ ایراداتی در کمربند دمنده، مشکلاتِ صفحه کنترل و یا سیم‌کشی رُخ دهد. علاوه بر این‌ها امکان دارد مخزن پمپ میعانات شما کاملاً پُر شده باشد.

مقاله پیشنهادی: عیب یابی کولر گازی

روشن نشدن کولر گازی

روشن نشدن این دستگاه جزئی از شایع‌ترین و متداول‌ترین مشکلاتِ ممکن در کولر گازی است. به هنگامی‌که کولر گازی مشکلاتِ مربوط به ترموستات داشته باشد، امکان دارد روشن نگردد. بدین هنگام بایستی ترموستات را چِک کنید تا دمای آن به خوبی خُنک شود و پایین بی‌آید. بعد از آن بایستی پَنل الکتریکی خود را وارسی کنید و ببینید که فیوز جدا نگردد. علاوه بر این‌ها باید در تعمیر کولر گازی سیم‌ها و منبع تغذیه هم بررسی شود.

خُنک نکردن کولر گازی

یکی دیگر از ایرادات متداول در کولر گازی این می‌باشد که کولر گازی روشن شده ولی اصلاً باد خُنک از خود پرتاب نمی‌کند و فضای پیرامون را خُنک نمی‌نماید. متأسفانه این ایراد، علل و دلایل بسیاری دارد، یکی از دلایل آن می‌تواند به‌خاطر کثیف بودن فیلتر هوا رُخ دهد. به هنگامی‌که فیلتر هوا کثیف باشد، سطح مبرد پایین آمده و یا تخلیه میعانات مسدود می‌گردد. همچنین شما می‌توانید یخ دورواطراف کوئل‌ها یا یک کمپرسور کثیف در محیط باز را وارسی نمایید. علاوه بر تمامی این موارد امکان دارد گاز کولر گازی شما تمام گردیده باشد و یا کم شده باشد. از این جهت لازم است تا گاز بیشتری را به کولر گازی خود بی‌افزایید. حال از سویی امکان دارد فضای بیرونی شما بسیار گرم باشد، خانهٔ شما به اندازه دلخواه شما خُنک نگردد. بیشتر کولر گازی‌ها می‌توانند تقریباً بیست درجه فضای داخل خانه شما را، خُنک‌تر از دمای بیرون نمایند. یکی دیگر از جهاتی که توصیه می‌کنیم مورد توجه قرار بدهید، این می‌باشد که امکان دارد کولر گازی مورد نظر شما برای آن متراژ از خانه مناسب نباشد و شما لازم است بدین هنگام یک کولر گازی با قدرتِ بالاتر را برای محیط مدّنظر خود تهیه کنید. این نکته نیز یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید در خرید کولر گازی مورد توجه قرار دهید.

کمبود گاز مبرد در کولر گازی

گاز کولر گازی لازم است همه‌ساله هنگام سرویس کلّی دستگاه چِک گردد. تا به هنگامی‌که گاز کولر گازی تمام شده و گاز آن کم شود، شارژ گاز انجام بشود. یکی از مشکلاتِ مربوط به عدم گاز کافی در دستگاه، خُنک ننمودن فضا است. همچنین به هنگامی‌که کولر گازی شما دچارِ هرنوع نشتی شود، منجر می‌گردد تا گاز کولر گازی تمام بشود. همچنین چنین شرایطی صدمات بسیاری را به محیط زیست وارد خواهد کرد. از این جهت بایستی، هرنوعِ نشتی را چِک کنید و به هنگام وجودِ نشتی آن را رفع کنید.

نشت آب از پَنل داخلی کولر گازی

واحدهای تهویه‌ مطبوع منجر به ایجاد میعان می‌گردند که به گونه‌ای معمول تخلیه می‌شود. ولی گاهاً لوله‌ها می‌توانند نشت و یا مسدود گردند، پمپ میعانات امکان دارد کار را متوقف نماید. تلاش کنید لوله تخلیه میعان را پاک نمایید، سیستم پمپ جلبک را با استفاده از محلول سفیدکننده تمیز کنید. سپس اتصال الکتریکی به پمپ میعانات را چِک کرده و جهتِ تعمیر کولر گازی نیز تعویض پمپ اقدام کنید.

خاموش نشدن کولر گازی

گاهاً امکان دارد برای شما رُخ داده باشد، زمانی‌که شما می‌خواهید کولر گازی را خاموش بنمایید، دستگاه شما به هیچ عنوان خاموش نشود و به عبارتی دستگاه به گونه‌ای مداوم کار نماید. اگر که دستگاه شما به طور مداوم و پی‌درپی کار می‌کند، قطعاً برای فن مشکل ایجاد شده است. از این جهت شما باید بدین هنگام فن ترموستات را به حالتِ خاموش تبدیل بنمایید. شاید که بشود کولر گازی را بدین ترتیب متوقف کرد! علاوه بر این‌ها لازم است شما از تعمیرکارانِ تعمیر کولر گازی بخواهید سطحِ مبرد و رلهٔ فن را وارسی نمایند.

سَروصدای بسیار کولر گازی

گاهاً ممکن است از کولر گازی شما سَروصدایی عجیب و غریب به گوش رسد! گاهی اوقات شما نمی‌توانید دلیل سَروصدا را تشخیص بدهید. از این جهت برای جویا شدن دلیل اصلی سَروصدا باید کولر گازی شما توسطِ یک تعمیرکارِ حرفه‌ای تعمیر کولر گازی چِک شود. ممکن است صداهای عجیب و غریب یک راز باشند، در این میانه‌ها تعمیرکاران هستند که می‌توانند علّت اصلی سَروصدا را دانسته و آن‌ها را رفع کنند. به عنوان نمونه؛ این صداها می‌توانند به دلیل وجودِ مشکل در قسمت کمربند متساعد شوند. چنانچه که کمربندها به خوبی تراز نشده باشند، لازم است آن‌ها را عوض کنید. همچنین امکان دارد سَروصداها به دلیل وجودِ مشکل در یاتاقان موتور برخواسته باشند. سَروصداها و لرزش کولر گازی تا به حدی کاملاً طبیعی بوده و مشکل خاصی در پی نخواهد داشت. ولی چنانچه که این سَروصداها و لرزش بسیار شدید و غیرقابل تحمل باشد، امکان دارد دلایل گوناگونی را در دِل خود جای دهد.

نچرخیدن فن کولر گازی

گاهاً امکان دارد فن موجود در فضای بیرونی کولر گازی اصلاً نچرخد، به همین علّت کولر گازی شما نتواند محیط پیرامون خود را خُنک کند. بدین هنگام شما می‌توانید کولر گازی خود را خاموش نمایید و تیغه فن را در جهتِ عقربه ساعت بچرخانید. به هنگامی‌که فن به صورت آزادانه نچرخد، بایستی فن دستگاه را تعمیر کنید. این کار قطعاً باید توسطِ تعمیرکارانِ متخصص انجام شود. صحبت آخر دوستانِ عزیز ما در طولِ این نوشتار از خود سعی نمودیم شما را با جوانبِ گوناگونِ تعمیر کولر گازی آشنا بنماییم‌‌. قطعاً شما اگر که این مطلب را به خوبی مطالعه کرده باشید، متوجه شده‌اید که نباید به هیچ عنوان در صورتِ خرابی این دستگاه دست به کار شده و خود اقدام کنید. چرا که امکان دارد در یک سهل‌انگاری و اشتباهی کوچک مشکلات چندین برابر شده و شما را جهتِ خرید کولر گازی ج دید ملزم کند.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *