• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

تعمیر یخچال فريزر

چکیده محتوا این صفحه

تعمیر یخچال فريزر

تعمیر یخچال فريزر
شاید که هم‌اکنون شما یک دختر دَم‌بَخت در خانهٔ خود داشته و به دنبالهٔ خرید جهیزیه برای وی باشید! ولی اگر که وسایل خانه‌یتان چون یخچال خراب شده باشد، بهترین راه‌کار تعمیر یخچال فریزر خواهد بود. البته لازم است شما به دنبال یک تعمیرکار خوب چون گروپ بگردید تا به نتیجه بسیار شیرینی دست پیدا کنید! به‌خصوص این روزها که از یخچال و فریزر اصل و درجهٔ یک خارجی هیچ خبری نیست و بایستی سِفت و سخت جنس‌های اصل خریداری شده در روزهای گذشته را نگه‌داشت و تنها با یک تعمیر ساده، آن‌ها را چون روز اوّل خود کرد.

تعمیر یخچال فریزر در خانه‌های شما!

تعمیر یخچال فریزر در خانه‌ یکی از پرسش‌ها و سؤالات پرتکرار که مشتریان پس از برقراری ارتباط با تعمیرکار گروپ از کارشناسان جویا می‌گردند، آن است که آیا تعمیر یخچال فریزر در خانه ممکن می‌باشد! در پاسخِ این پرسش بایستی بگوییم، بله حتماً امکان‌پذیر می‌باشد. این روزها کلّیهٔ وسایل تعمیرکاران به نوین‌ترین و کاربردی‌ترین حالت ممکن مجهز شده‌اند و تعمیرکاران یخچال و فریزر با وجودِ چنین امکاناتی قادر به حضور در خانه‌های شما خواهند بود. بیشترین خدمات منوط بر تعمیرات یخچال به حالتی است که در محلِ موردنظر شما انجام می‌شود و دیگر هیچ‌گونه نیازی به جابه‌جایی برای انجام تعمیرات نخواهد بود. البته طی برخی از موارد امکان دارد که نیاز به تعمیر و سرویس موتور یخچال باشد که در چنین شرایطی تعمیرکار یخچال باید آن را باز نموده و به تعمیرگاه یخچال ببرد تا عیب به وجود آمده را برطرف نماید. در این میانه‌ها تعمیر یخچال قدیمی احتمالاً اندکی دشوارتر از تعمیر و سرویس یخچال‌های مدرن و امروزی باشد. کمیاب بودن قطعات یخچال قدیمی و مهارت ویژه برای سرویس آن‌ها منتهی به سخت‌تر شدن تعمیر یخچال و فریزرهای قدیمی می‌گردد!

خدماتِ تعمیر یخچال شما چه مواردی را در برمی‌گیرد؟

امکان دارد یخچال و فریزر شما بنابر علل متعددی خراب شود و نیازمند تعمیر باشد. به هنگام وقوع چنین اتفاقاتی تنها کافی است شما فوراً با ما در تعمیرکار گروپ تماس بگیرید و در انتظار اعزام یک تعمیرکار حرفه‌ای باشید. تعمیرکاران ما بعد از اعزام و وارسی مشکلات یخچال و فریزر شما، اقدام به تعمیر یخچال فریزر خواهند کرد. خدماتِ تعمیر یخچال فریزرها در خانه دربرگیرنده موارد ذیل است؛
 • تعمیر بُرد یخچال.
 • تعویض قطعات یخچال فریزر.
 • خرابی در قسمت فیلتر تصفیــه.
 • اصلاح سیم‌پیچی یخچال و فریزر.
 • گرم شـدن بیش از اندازه موتـــور.
 • مشکلات منوط بر قسمتِ کمپرسور.
 • نَشت و یا تمام شدن گاز مبرد یخچال.
 • درســت عمل نکردن یخ‌ساز یخچـــال.
 • فاسد و از بین رفتن لاستیک دور درب.
 • برفک زدن یخچال‌های مجهز به سیستم نوفراست.
 • به گوش رسیدن صداهایی عجیب و غریب از یخچال و فریزر.

پاسخِ به سؤالات شما در زمینهٔ تعمیر یخچال فریزر

در بینابین لوازم خانگی اغلب یخچال و فریزر یکی از حائز اهمیت‌ترین لوازم برقی بوده که وجودِ آن در هر خانه‌ای الزامی می‌باشد. خراب شدن یخچال می‌تواند یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های شما باشد. چرا که اگر تعمیر یخچال فریزر زمان‌بر باشد زندگی شما را با اختلالات و چالش‌های بسیاری روبه‌رو خواهد ساخت. غالباً افراد به هنگام رویارویی با کوچک‌ترین مشکلات با تعمیرکار تماس گرفته و خواستار حضور وی در کوتاه‌ترین زمانِ ممکن می‌شوند! حال ما در این قسمتِ از متن خود به تجزیه و تحلیل مهم‌ترین مواردی که امکان دارد در بطنِ یخچال و فریزر شما رُخ دهد، می‌پردازیم. شاید که این‌گونه بتوانیم دل‌گرمی را در وجودِ شما رقم زده و کمک‌ حالتان باشیم.

تعمیر نشتی آب یخچال

علل مختلفی در نشتی آب از یخچال اثرگذار است. برخی از مهم‌ترین این علل را می‌توانیم در موارد ذیل جای بدهیم؛

مسدود بودن لوله ورودی آب و یا لوله تخلیه!

یکی از مشکلات متداول در یخچال نسل جدید نشتی آب از یخچال می‌باشد! البته که این مشکل بیشتر در ارتباط با یخچال‌هایی صادق است که مجهز به سیستم یخ‌ساز می‌باشند. در این قبیل از یخچال‌ها یک لوله آب به یخچال وصل شده است که آب آشامیدنی و آب برای یخ‌سازی را تأمین می‌نماید و یک لوله که در زمان یخ‌زدایی آب اضافی را به سوی سینی تخلیه سرریز می‌نماید. هنگامی‌که یکی از این لوله‌ها مسدود گردد، منجر به نَشتی خواهد شد. دلیل مسدود گردیدن این لوله‌ها می‌تواند ناشی از رسوبات موجود در آبِ درون آن‌ها و یا قطع گردیدن و یخ‌زدگی آن‌ها باشد. یکی از علائم بارز مسدود گردیدن لوله ورودی آب یخچال‌ و فریزر میزان یخ‌ تولیدی به واسطهٔ یخچال است. چنانچه که این روزها شاهد کم گردیدن مقدارِ حجم یخ‌های یخچال خود شدید این مشکل می‌تواند بیانگر مسدود بودن شیر آب باشد.‌ جهتِ حل این مشکل به مدّت زمانِ چهار الی پنج ساعت یخچال‌ را خاموش نمایید تا یخ‌زدایی گردد. اگر که مشکل به وجود آمده برطرف نشد، امکان دارد از پارگی شلنگ آب باشد که نیازمند تعویض بشود. در چنین مواقعی تعمیرکاران گروپ می‌توانند جهت تعمیر یخچال فریزر شما در محل موردنظرتان حضور یافته و مشکلات به وجود آمده را در کوتاه‌ترین زمان برطرف کنند.

یخ‌زدگی اواپراتور یخچال!

مسدود بودن لوله ورودی آب امکان دارد که شما در کنارهٔ مشکل نشتی آب متوجه صدایی چون وِزوِز یخچال‌ بشوید. در چنین شرایطی به احتمال بسیار قوی اواپراتور یخچال شما دچار یخ‌زدگی شده است و روند یخ‌زدایی هیچ‌گونه کمکی به شما نخواهد کرد! در چنین حالاتی لازم است اواپراتور و کمپرسور یخچال بررسی شود. البته که تکنسین مجرب و کارآزموده می‌تواند به آسانی با برداشتن پوششِ قسمتِ اواپراتور این مشکلات را ارزیابی نموده و اقداماتِ یخ‌زدایی یخچال را در پیش ‌گیرد.

انسداد فیلتر یخچال!

فیلتر یخچال یکی از مهم‌ترین قسمت‌های این دستگاه می‌باشد که بایستی در فواصل زمانی مناسب تمیز و مرتب شود. اگر که شما این کار را مرتباً انجام ندهید منجر به انسداد و گرفتگی آن خواهید شد و می‌تواند مشکلات و چالش‌هایی چون نَشتی آب از یخچال را رقم بزند. اگر که فیلتر یخچال شما انسداد دارد می‌توانید با خارج نمودن و تمیز کردن آن، مشکل به وجود آمده را حل کنید! ولی اگر که فیلتر دچار پوسیدگی و خوردگی شده باشد، تعمیرکار بایستی آن را عوض کند.

دیگر عوامل نَشتی آب از یخچال!

عواملی که می‌توانند منجر به نَشتی آب از یخچال شما شوند، متعدد هستند. برای مثال ما می‌‌توانیم به؛ نصب ناقص و اشتباه شیر ورودی و تخلیه یخچال، عدم کارکرد درست هیتر یخچال، مشکلات سیستم یخ‌سازی و… اشاره کنیم! در این قبیل از مواقع برای کمتر گردیدن صدمات به دستگاه از خدمات تعمیر یخچال فریزر بهره‌مند شده و یخچال‌ خود را نجات دهید.

تعمیر تجمع یخ و برفک در قسمتِ فریزر

برروی هم انباشته شدن یخ و برفک در تعمیر یخچال فریزر یکی از مشکلات رایج است. این مشکل می‌تواند منجر به بالاتر رفتن دمای دستگاه گردیده و سیستم برودتی و یا سرمایی یخچال را از کار اندازد. علاوه بر این‌ها موجب فاسد شدن مواد خوراکی و ایجاد بوی ناخوشایند در بطن یخچال شود. چند پیشنهاد ساده می‌تواند مشکلات یخ‌زدگی و برفک زدن فریزر را رفع کند؛ درب فریزر خود را تعداد دفعات کمتری باز کنید، درب فریزر را برای مدّت زمانی کم‌تر باز نگه‌دارید، حجم مواد غذایی موجود داخل فریزر را کنترل کنید. چرا که در صورتِ وجود مواد غذایی کم‌تر داخل فریزر، هوایی بیشتر داخل فریزر جریان پیدا می‌کند و یخ‌زدگی بیشتری درون فریزر ایجاد می‌شود! نکته بسیار مهم دیگری که باید بدان توجه داشته باشید، عدم پارگی و یا شکستگی لاستیک دور درب می‌باشد. مطمئن شوید که لاستیک دور درب فریزر به درستی منجر به بسته شدن درب آن می‌شود. زیرا در صورت وجودِ هرگونه مشکلاتی در این قسمت می‌تواند موجبِ ورود هوایی گرم به درون فریزر شود. اگر که این مسئله در مورد یخچال و فریزر شما صدق می‌کند، باید از تعمیرکارِ تعمیر یخچال فریزر بخواهید لاستیک دور درب را عوض کند.

برطرف کردن مشکلاتِ کار نکردن آب‌سرد کُن یخچال

آب‌سرد کُن یکی از قطعاتی به شمار می‌رود که طی چند سالِ اخیر به یکی از ملزومات اصلی یخچال‌ها تبدیل گردیده است. لذّتِ نوش جان کردن آب خُنک و گوارایی که همیشه در دسترس می‌باشد نیاز و علاقه به بهره‌گیری از این سیستم را چندبرابر نموده است. ولی امکان دارد بنابر علل گوناگونی این قطعه با برخی از مسائل روبه‌رو شود. چند عامل بسیار مهم می‌تواند در کار ننمودن آب‌سرد کُن یخچال مؤثر باشد. ما برخی از آن‌ها را می‌توانیم در؛
 • خرابی قسمتِ شاسی آب‌سرد کُن.
 • بروز ایراد در قسمتِ ترموستات.
 • نقص و عیوبِ عملکرد بُرد کنترلی دستگاه.
 • بـــروز خرابی یا انســداد لوله ورودی آب.
 • عدمِ وجودِ آب کافی در مخزن آب‌سرد کُن.
خلاصه کنیم! هریک از موارد نام‌برده شده می‌تواند منجر به عدم عملکرد درست آب‌سرد کُن شود. ابتدا مقدارِ آب درون مخزن آب‌سرد کُن یا انسداد لوله آب را بررسی کنید. به هنگامی‌که این قسمت‌ها هیچ‌گونه مشکلی نداشت تعمیرکارانِ تعمیر یخچال فریزر می‌توانند با بررسی قطعات اصلی‌تر و تخصصی‌تر مشکل به وجود آمده را برطرف کنند.

تعمیر صدای بیش‌ از اندازه یخچال

تعمیر صدای بیش‌ از اندازه یخچال غالباً به هنگامی‌که صدایی بلندبالا از یخچال به گوش ما می‌رسد بیانگر بارِ اضافی یکی از قطعات خواهد بود. زمانی‌که قطعه‌ای به علّت نقص عملکرد تحت فشاری اضافی باشد اغلب صدایی بلند و سرسام‌آور تولید می‌کند. در این مواقع نوعِ صدایی که از یخچال و فریزر به گوش می‌رسد می‌تواند در عیب‌یابی دستگاه تأثیرگذار باشد. غالباً تعمیرکارانِ متبحر با توجه به نوعِ صدای برخواسته تشخیص می‌دهند که کدام‌یک از قطعات ایراد دارد. صدایی چون شُر شُر آب، صدایی که چون زوزه گرگ است، صدایی چون تَق تَق کوبیدن بر درب، گاهی هم صدایی بلند امّا معمولی می‌تواند هریک نشان‌دهنده خرابی و یا شُل شدن هریک از قطعات یخچال باشد.

برطرف نمودن مشکل مصرفِ زیادِ برق توسطِ یخچال

مقدار مصرفِ انرژی برق در یخچال و فریزر اعم از نوعِ سایدبای‌ساید و… میان 250 الی 470 کیلووات بَرساعت در نوسان می‌باشد. پس بالاتر رفتن مقدار مصرفِ انرژی یخچال بیانگر چرخهٔ معیوب عملکرد یخچال و فریزر است. قطعاً صدای خاموش و روشن شدن خودکار یخچال به گوش شما برخورد کرده است. به عبارتی زمانی‌که مقدارِ برودت یخچال به حد تنظیمی کاربر رسد، کمپرسور به گونه‌ای موقت از کار می‌اُفتد. هنگامی‌که دمای درون یخچال بالا رفت دوباره کمپرسور آغازِ به خُنک نمودن هوای داخلی می‌نماید. در صورتی‌که سیم‌پیچی کمپرسور و یا شیر انبساط مسدود گردیده باشد، عملکرد کمپرسور با برخی از چالش‌ها روبه‌رو می‌شود. بدین هنگام امکان دارد کمپرسور به گونه‌ای مداوم کارِ خود را در پیش گیرد و مقدارِ مصرفِ انرژی بالا رود. اگر که شما با مقدارِ مصرفِ انرژی بیش از اندازه یخچال روبه‌رو هستید به تعمیرکارانِ مجربِ تعمیر یخچال فریزر بگویید سلامت کمپرسور و دیگر قطعات موتور را بررسی کند.

رفع و رجوع بوی ناخوشایند یخچال

بوی بد یخچال می‌تواند عوامل متعددی داشته باشد. ابتدایی‌ترین موردی که می‌‌تواند بویی بد و ناخوشایند در فضای درونی یخچال ایجاد نماید، میکروب و باکتری ناشی از کپک و فساد مواد خوراکی است. از این جهت توصیه می‌کنیم همیشه یخچالِ خود را تمیز و مرتب نگه‌دارید. ولی اگر که بازهم علی‌رغم تمیز نگاه داشتن درون یخچال بوی ناخوشایندی به مشام شما رسید، بایستی قطعات داخلی یخچال بررسی شود. ما در ادامه به چندین مورد از این موارد اشاره خواهیم کرد؛

احساسِ بوی نامطبوع چون بوی مرغ در یخچال!

خراب بودن فن، نقص و عیوبِ کمپرسور،‌ سوختگی در قسمتِ رلهٔ استارت یخچال و همچنین سنسورها امکان دارد در درون یخچال رطوبت ایجاد نماید. در این هنگام بویی چون بوی مرغ در فضای داخلی یخچال شما احساس می‌شود.

احساسِ بوی نامطبوع چون بوی شیمیایی در یخچال!

امکان دارد در درون یخچال شما بوی ناخوشایندی چون بوی مواد شیمیایی احساس شود. این مشکل ممکن است به علّت نشت گاز فریون در یخچال رُخ دهد. البته عمدتاً گاز فریون بی‌بو است. ولی هنگامی‌که به علّت نقص یخچال این گاز نشتی پیدا کند، بویی چون بوی مواد شیمیایی در یخچال ایجاد می‌نماید.

احساسِ بوی نامطبوع چون بوی سوختگی در یخچال!

اگر که در محفظه داخلی یخچال‌ شما بویی چون بوی سوختگی احساس می‌شود، به سرعت با تعمیرکارانِ تعمیر یخچال فریزر تماس حاصل فرمایید. این بو می‌تواند ناشی از گرم گردیدن بیش از اندازه سیم‌پیچی برق یخچال باشد. اگر که این مشکل در مدّت زمانی کوتاه حل نشد، امکان دارد منجر به سوختن موتور یخچال شود.

احساسِ بوی نامطبوع چون بوی پلاستیکِ سوخته در یخچال!

چنانچه که ترموستات یا رلهٔ استارت یخچال به درستی کار خود را انجام ندهد روند یخ‌زدایی به خوبی پیش نخواهد رفت. بدین هنگام در دیواره‌های فریزر یخ‌ها متراکم می‌شوند. سپس کویل‌های اواپراتور یخچال به شدّت گرم می‌گردد. نهایتاً علاوه بر آن‌که خنکی در یخچال ایجاد نمی‌کند، موجب متساعد شدن بوی تند و زننده پلاستیک سوخته می‌شود.
صحبت آخر
شاید که شما این جمله را بارها و بارها شنیده‌ باشید؛ «پیش‌گیری بهتر از درمان است!» از یخچال‌ و فریزر خود به خوبی مراقبت کنید تا نیازی به تماس با تعمیرکارانِ تعمیر یخچال فریزر پیدا نکنید! شما می‌توانید تنها با انجام دادن برخی از کارهای ساده چون؛ تمیز کردن فضای داخلی یخچال‌ فریزر، پُر نگاه‌داشتن فریزر، باز نگذاشتن درب یخچال و فریزر، سرویس دوره‌ای یخچال از بروز بسیاری از مشکلات پیش‌گیری کرده و از یخچال خود برای مدّت زمانی طولانی استفاده کنید.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *