• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

تعمیر ماشین ظرفشویی

چکیده محتوا این صفحه

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

درباره تعمیر ماشین ظرفشویی

روزانه درخواست‌های بسیاری برای تعمیراتِ ماشین ظرفشویی در تهران و دیگر شهرهای ایران دریافت می‌نماییم. شاید که بیان کردن متداول‌ترین آن‌ها به شما در پیدا کردن مشکلات و چالش‌ها کمک کند. به هنگام رویارویی با هرگونه مشکلاتی ابتدا در بخش ایرادات همین صفحه بگردید و اقدامات نخستین در راستای برطرف کردن مشکلات را به انجام رسانید. البته شما می‌توانید در صورتِ نیاز به حضور تکنسین، درخواستِ خود را با ما در میان بگذارید که تعمیرکارانِ تعمیر ماشین ظرفشویی نسبت به تعمیر فوری دستگاه مبادرت ورزند. لطفاً با ما در ادامهٔ این مطلبِ از خود همراه باشید.

متداول‌ترین مشکلاتی که امکانِ بروزِ آن‌ها در ماشین ظرفشویی وجود دارد!

مشکلاتی ماشین ظرفشویی بروزِ برخی از مشکلات و چالش‌ها در ماشین ظرفشویی ممکن است شما را نگران کند. چون یک کابوسی ترسناک که از خوابِ شیرین شبانگاهی بیدارتان می‌کند! ظرف‌هایی که باید به صورتِ روزانه شست‌وشوی شوند، کارهایی دیگر که انجام آن‌ها با شُسته شدن ظرف‌ها به تداخل خورده‌اند! پس با وجودِ یک ماشین ظرفشویی خراب و سِیل عظیمی از ظرف‌ها ممکن است آشپزخانه شما زیر انبوهی از ظروف کثیف پنهان شود.‌ بنابراین بهتر است جهتِ نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی با ما تماس گرفته و نگذارید این کابوس مدّت زمانی زیاد به طول انجامد.

صبر کنید و پیش از تهیهٔ ماشین ظرفشویی با ما همراه باشید!

امکان دارد منجر بشود شما بخواهید یک ماشین ظرفشویی نو تهیه کنید، ولی به هیچ عنوان نگران نباشید. خیلی از مشکلاتِ ماشین ظرفشویی با تعویض قطعات یا حتی درست تمیز کردن ماشین ظرفشویی به آسانی برطرف می‌شوند. وب‌سایت گروپ چند مورد از متداول‌ترین و قابل حل‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی که تا به امروز تجربه کرده‌اید را به صورت رایگان برای‌تان بیان خواهد داشت. صبر کرده و با ما همراه باشید؛

ماشین ظرفشویی ظروف را به خوبی قبل نمی‌شوید!

اگر که ماشین ظرفشویی ظروف را به خوبی نَشوید که به درد نمی‌خورد! مطمئن باشید که دستگاهِ شما پیش از شروعِ به کار کاملاً تمیز باشد، صفحه نمایشگر، بازو اِسپری آب همچنین واشر درب را به خوبی بررسی کنید تا تکه‌هایی از غذا، چربی‌ها و ذرات دیگری بدان نچسبیده‌ باشد. سیکل شست‌وشو را بدون جای دادن ظروف اجراء نمایید و ببینید بهتر می‌شوید و یا خیر! امکان دارد فشار آب در بخش بازوهای اِسپری کم گردیده باشد. چنانچه که آب سخت دارید، امکان دارد ایجاد رسوب نموده که باید رفع شود. بازو اِسپری را چک کنید و اطمینان خاطر کسب کنید به آسانی حرکت کرده و هیچ‌گونه مانعی ندارند. اگر که این قسمتِ از ماشین ظرفشویی فرسوده شده است، نسبت به تعویض آن اقدام بنمایید. ممکن است ایراد از ناحیهٔ واشر باشد که گشاد شده و نیازمند تعویض باشد. البته گاهی اوقات هم احتمال دارد که شما به یک مواد شوینده قدرتمندتر نیاز داشته باشید، شاید هم قرص و مواد شوینده را بیش از سه ماه درون کابینت خود نگه‌داری کرده باشید!

ممکن است ماشین ظرفشویی شما سَروصدایی عجیب تولید کند!

سروصدایی عجیب ماشین ظرفشویی بیشتر ماشین ظرفشویی‌ها در حینِ کار صدای زیادی تولید می‌کنند مگر به هنگامی‌که شما یک ماشین ظرفشویی فوق بی‌صدا خریداری کرده باشید. ولی چنانچه که ظرفشویی شما قبلاً کم‌صدا بوده و این روزها سَروصدا دارد، مشکلاتی وجود دارد. احتمالاً ایراد به وجود آمده از پمپ ماشین ظرفشویی است. خیلی ساده است شما باید در تعمیر ماشین ظرفشویی پیچ بازوی شست‌وشو یا حلقه یاتاقان را عوض نمایید. آیا احتمال دیگری هم وجود دارد! بازوهای شست‌وشوی به خوبی نمی‌چرخند و احتمالاً به قفسه‌های ظروف برخورد می‌کنند. بنابراین بایستی آن‌ها هم عوض شوند.

مقاله پیشنهادی: تعمیر یخچال ساید بای ساید

برروی لیوان‌های شما هاله‌هایی سفید رنگ یا تیره وجود دارد؟

اغلب رسوبات آب سخت منجر می‌شود لیوان‌ها به رنگ سفید یا تیره از داخلِ دستگاه خارج شود. شوینده مخصوص آب سخت استفاده کنید. البته می‌توانید از مقدار بیشتری مواد شویندهٔ معمولی بهره گیرید.‌ همچنین شما می‌توانید از یک سیستم نرم‌کننده آب خانگی برای ماشین ظرفشویی و مابقی وسیله‌های خانه استفاده نمایید.

آیا ظروف پس از شست‌وشو لکه دارند!

اگر که ظروف شما پس از فرآیند شست‌وشو لکه دارد، می‌توانید از جلادهنده استفاده کنید. چرا که جلادهنده‌ها از چسبیدن لکه‌های آب برروی سطوحِ ظرف‌ها پیش‌گیری می‌کنند.

ماشین ظرفشویی اصلاً کار نمی‌کند؟

در این هنگام مطمئن شوید که جریانِ برق به ماشین ظرفشویی متصل است. از سویی درب دستگاه کاملاً چِفت شده و کنترل هم درگیر گردیده است. در صورتی‌که بازهم اتفاقی نیافتاد «به بیانی دیگر، هیچ‌یک از لامپ‌های برروی پَنل کنترل روشن نشد و هیچ نشانه حیاتی احساس نمی‌شود.» آن دستگاه جریانِ برق را دریافت نمی‌نماید! به جایی که سیم برق درون وسیله می‌رود نگاهی بی‌اندازید که غالباً در قسمتِ زیر سینک قرار دارد. چِک کنید که در آن‌جا یک حفره GFCI با یک دکمه ریست وجود دارد و یا خیر! در صورتی‌که دکمه ریست وجود دارد، ریست نمایید‌. اگر که دکمه ریست وجود ندارد و یا چنانچه سیم ماشین ظرفشویی به حالتِ سیم سخت مستقیم به جعبه برق وصل شده است، به دنبالهٔ قسمتی باشید که کنار آن دکمه ریست وجود دارد. انجام این فرآیند کمی زمان‌بر بوده و امکان دارد شما را اذیت کند! امّا به این موضوع فکر کنید که امکان دارد تنها با انجام این روند مشکل شما به طور کل برطرف شود.
  • گام دوّم
پنل الکتریکی را چِک کنید، پنلی که از قطع جریانِ برق یا انفجار فیوز پیش‌گیری می‌نماید. در صورتی‌که یکی بود، دکمه را نخست OFF سپس ON نمایید تا ریست گردد. شما می‌توانید فیوز را هم تعویض کنید!
  • گام سوّم
سوئیچ‌ها و تایمر ماشین ظرفشویی را چِک نمایید. اگر که جریانِ برق به وسیله متصل می‌باشد ولو کار نمی‌کند، به احتمال بسیار مشکل از قفلِ درب، تایمر یا سوئیچ انتخاب کننده است. جهتِ رفعِ مشکل قفل درب، شما می‌توانید یک ضربه آرام به چفت درب با کمک یک وسیله چون پیچ‌گوشتی وارد نمایید. البته باید ابتدا جریانِ برق متصل به پَنل الکتریکی را قطع نمایید. شما می‌توانید جهتِ کسبِ اطلاعاتِ بیشتر از تعمیر ماشین ظرفشویی با ما در تعمیرکار گروپ تماس بگیرید.

زمانی‌که ماشین ظرفشویی آب‌گیری نمی‌کند!

در صورتی‌که ماشین ظرفشویی شما به خوبی کار می‌کند ولی آبگیری نمی‌کند به احتمالِ بسیار مشکل از سیستم تأمین آب است. پس در ابتدا مطمئن شوید که مخزن آب باز می‌باشد. شیر توقف مخزن آب گرم را که اغلب در قسمتِ زیر سینک قرار دارد، بررسی کنید. شیر را با چرخشِ برخلاف عقربه‌های ساعت باز کنید. در صورتی‌که هیچ علّتی برای آن پیدا نمی‌نمایید به احتمال بسیار شیر از پایانی‌ترین باری که ماشین ظرفشویی کار نموده بسته مانده است. بنابراین مرحلهٔ بعد را در پیش گیرید. برق ماشین ظرفشویی را قطع نمایید.‌ زمانی‌که دستگاه خُنک است «یعنی دقیقاً پس از اتمام سیکل شست‌وشو نباشد». شناور موجود در داخل ماشین ظرفشویی را پیدا کنید. اغلب شناور یک قطعه‌ای پلاستیکی کوچک گنبدی و یا سیلندری است که درون محفظه شست‌وشوی نصب گردیده است. اگر که شما بیشتر شناورها را به بالا یا پایین تکان بدهید، صدایی چون کلیک به گوش‌تان برخورد خواهد کرد. قطعه شناور را برداشته و دوراطراف لوله شناور را تمیز نمایید. بسیاری از شناورها بایستی از پایین قطع اتصال گردند. جهتِ انجام این کار بایستی پنل دسترسی پایین را بردارید. شناور را شُسته و آن را درون لوله جای‌گذاری نمایید. در پایان هم اطمینان‌ خاطر کسب کنید که به آسانی بالا و پایین می‌رود. البته ما توصیه می‌کنیم پیش از انجام هرگونه اقداماتی جهتِ تعمیر ماشین ظرفشویی با ما تماس بگیرید!

مقاله پیشنهادی: تعمیر ماشین ظرفشویی

زمانی‌که ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمی‌کند!

وجودِ حوض کوچکی از آب تمیز در درون محفظه، امری طبیعی است. مقادیر زیادی آب بیانگر کارکرد نادرست پمپ، شلنگ تخلیه مسدود گردیده، انسداد مسیر شلنگ تخلیه می‌باشد. شما در این هنگام می‌توانید مراحل ذیل را پشت سر گذاشته و مشکل به وجود آمده را برطرف کنید؛ پوشش فاصله هوایی را از بالای سینک ظرفشویی بردارید «اغلب یک سیلندر کوتاه کروم که در قسمتِ پشتی سینک جای گرفته». شما باید با استفاده از یک سیم محکم، آن را تمیز نمایید. بهتر است کل طولِ شلنگ تخلیه را چِک کنید که گرفتگی یا هیچ‌گونه پیچ‌خوردگی نباشد. زمانی‌که ماشین ظرفشویی شما سرد است، برق آن را قطع بنمایید. چنانچه که وسیله شما این امکان را دارد، صافی را بردارید که آن نیز در قسمتِ زیرین بازوی اِسپری جای گرفته است. کلاهک موجود برروی موتور را شُل نموده، بازوی اِسپری را جدا نمایید. هرچیزی چون مواد زائدی که بدان چسبیده و اجازه عبور از صافی را نمی‌دهد از میان ببرید. شما می‌توانید با استفاده از یک بُرس این قسمت را تمیز نموده و برای باری دیگر سَرجای خود قرار بدهید.

بازهم ماشین ظرفشویی به خوبی آب را تخلیه نمی‌کند؟

ماشین ظرفشویی به خوبی آب را تخلیه نمی کند اگر هنوز که هنوز است ماشین ظرفشویی به خوبی آب را تخلیه نمی‌نماید، احتمالاً شلنگ تخلیه انسداد دارد و یا شیر تخلیه باید تعویض شود. شما می‌توانید جهت تعمیر ماشین ظرفشویی و تعویض شلنگ تخلیه با ما در تعمیرکار گروپ تماس حاصل فرمایید. شما می‌توانید شلنگ تخلیه را بررسی کنید ولی جهتِ انجام این کار لازم است ماشین ظرفشویی از قسمتِ زیرین کانتر خارج گردد تا به خوبی شلنگ در دسترس باشد. اکنون لازم است شلنگ‌ تخلیه از هر دوسمت قطع گردد و با یک شلنگ جدید تعویض شود.

چِکه کردن آب از ماشین ظرفشویی

این هم یکی از متداول‌ترین و بیشترین مشکلاتی است که برای دستگاه رُخ داده و افراد جهتِ تعمیر ماشین ظرفشویی خود اقدام می‌کنند. در این هنگام ابتدا شلنگ آب را بررسی نمایید که پارگی یا مشکلاتِ این چنینی نداشته باشد. علاوه بر این‌ها واشر درون المنت‌های حرارتی را نیز بررسی کنید. چِکه کردن از ماشین ظرفشویی می‌تواند به دلیل پیچ‌و‌بست پمپ یا پمپ تخلیه معیوب باشد. شما می‌توانید با ما تماس گرفته و خواستار تعویض پیچ‌و‌بست یا پمپ ماشین ظرفشویی خود شوید. ولی پیش از این کار، نگاهی هم به واشر دربِ ماشین ظرفشویی داشته باشید. در صورتی‌که به نظر شکننده آیند یا به خوبی درزگیری نکنند، باید عوض شوند.

زمانی‌که ماشین ظرفشویی بوی بدی می‌دهد!

اگر که پس از پایانِ فعالیت ماشین ظرفشویی بوی بسیار بدی می‌دهد، به دنبالهٔ تکه‌های غذا یا چربی گیر‌اُفتاده باشید. آن تکه‌ای که به دنبالش هستید می‌تواند در صفحه صافی باشد، گاهی هم داخل جت‌های بازو اِسپری و حتی در طولِ لبهٔ پایینی درب گیر اُفتاده باشد. تمامی این قسمت‌ها را از خردهٔ غذا و چربی بزدایید. بعد از آن یک دور شست‌وشوی کامل البته بدون قراردادن ظروف را اجرأ نمایید‌. این موضوع را از خاطر نبرید که شما باید شست‌وشو دهنده ماشین ظرفشویی و یا ضدعفونی کننده را هم بی‌افزایید. یکی از توصیه‌های بسیار مهم ما در نگهداری هرچه بهتر از ماشین ظرفشویی این است که حتماً پیش از انجام شست‌وشو، ظروف را از قطعات بزرگ مواد غذایی و چربی‌ها به خوبی پاک کنید.

آیا ظروف کاملاً خُشک نمی‌شوند؟

بیشتر مشکلاتِ مربوط به خُشک نشدن ظروف به دلیل المنت‌های حرارتی می‌باشد. شما می‌توانید از یک مولتی‌متر استفاده کرده و المنت حرارتی را بررسی کنید. این‌گونه متوجه خواهید شد که به درستی کار می‌کند و یا خیر! علاوه بر این‌ها عملکرد ترموستات حد بالا را با مولتی‌متر چِک نمایید.

ماشین ظرفشویی شما از مواد شوینده استفاده نمی‌کند!

به احتمال بسیار پخش‌کننده شوینده ماشین ظرفشویی به خوبی مواد شوینده را آزاد نمی‌نماید. اگر بخواهیم بسیار ساده بگوییم، مواد شوینده در این قسمت خیس شده و مسدود باقی می‌ماند. شما می‌توانید در این هنگام پخش‌کننده را به خوبی تمیز کرده و اطمینان کسب کنید که گرفتگی در آن وجود نداشته باشد. البته می‌توانید از تعمیرکارانِ ما در تعمیر ماشین ظرفشویی بخواهید این قطعه را برای شما عوض کنند.

هنگامی‌که قفسه‌ها حرکت نمی‌کنند، چه کنیم؟

در صورتی‌که قفسه‌ها به درستی حرکت نمی‌کنند، رول‌ها یا چرخ آن‌ها را از نظر خرابی بررسی کنید! اگر که نیاز بر این اَمر بود، آن‌ها را عوض کنید. البته شما می‌توانید فقط تراز شدن قفسه‌ها را تنظیم بنمایید.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی بستگی به نوعِ دستگاه شما، دلیل خرابی آن، نیازمندی دستگاه به تعویض و سایر مواردی چون این‌ها وابسته است. تعمیرکارانِ ما می‌توانند بعد از بررسی ماشین ظرفشویی شما، هزینه را اعلام نمایند.  به هیچ هنگام نگران هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی خود و دیگر لوازم خانگی خود نباشید! چرا که ما مناسب‌ترین و منصفانه‌ترین هزینه‌ها را برای شما درنظر گرفته‌ایم.
صحبت آخر
ما در این قسمتِ از مطلبِ خود سعی نمودیم شما را با برخی از مشکلاتِ رایجی که در ماشین ظرفشویی ایجاد می‌شود، آشنا سازیم. درست است که ما در طولِ مطلب شما را راهنمایی کرده و روند تعمیر را بیان داشتیم. ولی ما می‌خواستیم دانش خود را ثابت کنیم و بهتر است به هیچ عنوان خودتان جهتِ تعمیر ماشین ظرفشویی اقدام ننموده و این کار را به ما بسپارید.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *