• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

تعمیر جاروبرقی

چکیده محتوا این صفحه

تعمیر جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی

درباره تعمیر جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی ، اگر که شما از جاروبرقی خود برای مدّت زمانی طولانی‌ و البته بدون مراقبت‌های لازم استفاده کنید، پس از گذری کوتاه متحمل هزینه‌هایی جهتِ تعمیر جاروبرقی خواهید شد. شما هرروزه برای برطرف نمودن گردوغبار از روی فرش‌ها، مبلمان و… زمانِ بسیاری را از جاروبرقی استفاده می‌کنید.‌ بنابراین لازم است بی‌انصافی نکرده و از این وسیله ارزشمند به خوبی محافظت کنید. شما باید هرچند وقت یک‌بار لوله‌های جاروبرقی را از گردوخاک تمیز کنید، اگر این کار را نکنید به جاروبرقی فشارِ بسیاری را وارد خواهید کرد، شاید هم دستگاهِ شما بسوزد و کار دستتان دهد! حال که شما میهمانِ این مطلبِ از ما هستید، قطعاً اتفاقی برای جاروبرقی شما رُخ داده و به دنبال این هستید که باید چه کنید و چگونه آن را رفع کنید. نگران نباشید و در ادامه با ما همراه بوده نیز در فهرستِ بیان شده از متداول‌ترین مشکلاتِ برای جاروبرقی به دنبالهٔ حل ایرادات بروید. البته بهتر است پیش از هرگونه اقدامی در این راستا با تعمیرکارانِ ما در گروپ تماس گرفته و خواستارِ تعمیر جاروبرقی خود شوید!

تعمیر جاروبرقی در محلِ موردنظر شما!

تعمیر جاروبرقی در محلِ موردنظر شما

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تعمیرگاه گروپ این است که جاروبرقی شما را در محل‌تان تعمیر می‌کند. در واقع اگر که شما نگرانِ حالِ جاروبرقی خود هستید و دوست ندارید دستگاه گران‌بهایتان به تعمیرگاه برود، این ویژگی به دردتان خواهد خورد. البته از سویی هم دیگر نیاز به پرداخت هزینه‌ای در راستای رفت و آمد نیز صرفِ زمانی دوچندان نخواهد بود.

تعمیر جاروبرقی با قطعات اصل و اورجینال

هدفِ تعمیرکاران ما تعمیر جاروبرقی است. اگر که احیاناً قطعه‌ای از جاروبرقی شما غیرقابل تعمیر باشد، آن نیز عوض خواهد شد. اطمینان داشته باشید که تمامی قطعات مورد استفاده توسطِ تکنسین‌های ما اورجینال بوده و مختصِ همان دستگاه و برند خواهند بود.

اصلاً چرا جاروبرقی نیاز به تعمیر پیدا می‌کند!

جاروبرقی از جمله پرمصرف‌ترین لوازم خانگی برقی در خانه محسوب می‌شود. یک جاروبرقی سالم همراه با قدرتِ مَکِش مناسب می‌تواند غبارهای که با چَشمان دیده نمی‌شود را از لابه‌لای فرش‌ها و موکت‌ها بیرون بِکِشد. هنگامی‌که جاروبرقی شما روشن نمی‌شود ابتدا بایستی سیم جاروبرقی خود را از پریز برق کشیده و به پریز دیگری وصل کنید! البته با این که از عدم قطعی برق خانه اطمینان کسب کردید! حال در صورتی‌که برق وجود داشته و مشکل از پریز برق بود آن را عوض نمایید.

متداول‌ترین مشکلاتِ در جاروبرقی

اکنون ما در ادامهٔ این مقاله با شما در رابطه با مشکلاتِ متداولی که امکان دارد در جاروبرقی رُخ دهد، صحبت خواهیم کرد. این موضوع را در نظر داشته باشید که بهتر است پیش از انجام هرگونه اقدامی با ما در تعمیرکار گروپ تماس حاصل فرمایید. قطعاً تعمیرکاران و تکنسین‌های ما سعی می‌کنند به خوبی پاسخِ سؤالات شما را داده و در صورتِ نیاز به تعمیر در محل موردنظر شما حضور به عمل آورند.

دلیل روشن نشدن جاروبرقی

روشن نشدن جاروبرقی یکی از ایرادات متداول محسوب می‌شود، البته که تعمیر آن آسان است. روشن نشدن جاروبرقی می‌‌تواند در اثر وصل نبودن پریز جاروبرقی به برق، پُر بودن کیسهٔ آن، خرابی دکمهٔ خاموش روشن جاروبرقی، سوختن موتور دستگاه و..‌‌. رُخ دهد. پیدا نمودن دلیل اصلی روشن نشدن جاروبرقی بایستی به واسطهٔ تکنسین متخصص صورت پذیرد. پیدا کردن دلیل روشن نشدن جاروبرقی اغلب راحت می‌باشد و در اکثر اوقات قابلیت تعمیر نیز دارد.

سوختن موتور جاروبرقی

سوختن موتور جاروبرقی

یکی دیگر از ایرادات متداول در جاروبرقی‌ها، سوختن موتور جاروبرقی است. موتور جاروبرقی بنابر علل گوناگونی امکان دارد بسوزد. به عنوان نمونه مواردی چون؛ عملکرد بیش از اندازه جاروبرقی، گرمای بیش از اندازه جاروبرقی، ورود هرگونه ضربه به موتور جاروبرقی، فرسودگی بنابر گذر زمان، کثیفی و تجمع گردو‌خاک برروی موتور و مواردی دیگر، که منجر به سوختن موتور دستگاه می‌گردند.

نداشتن مَکِش جاروبرقی

یکی دیگر از متداول‌ترین ایرادات در جاروبرقی عدمِ وجودِ مَکِش است که نیاز به تعمیر جاروبرقی است. این مشکل می‌تواند بر اثر پُر بودن کیسهٔ جاروبرقی، مشکلات مربوط به موتور آن و… باشد! اگر که جاروبرقی شما دارای قدرتِ مَکِش کافی نیست و شما بدون توجه بدین موضوع از جاروبرقی به طور مداوم استفاده کنید، امکان دارد موتور جاروبرقی طی مدّت زمانی کوتاه بسوزد. اگر که موتورِ این دستگاه بسوزد، شما باید هزینهٔ بسیاری را صرفِ تعمیر جاروبرقی کنید. از این جهت توصیه می‌کنیم در صورتی‌که متوجهٔ کاهش مَکِش جاروبرقی شدید، به هیچ وجه این دستگاه را روشن نکنید و در ابتدایی‌ترین فرصت، آن را به تکنسین مربوطه در راستای بررسی و یا تعمیر گزارش بدهید.

انسدادِ لولهٔ خرطومی جاروبرقی

گاهی اوقات امکان دارد جسمی در لولهٔ خرطومی جاروبرقی گیر کرده باشد و همین موضوع ممکن است بعدها خرابی‌های بسیاری را به بار آورد. گیر نمودن اشیاء، به ویژه اشیاء بزرگ در لولهٔ خرطومی جاروبرقی موضوعی بسیار طبیعی و متداول است. به هنگامی‌که شما احساس می‌کنید جسمی در این لوله گیر کرده است جهت تعمیر جاروبرقی بایستی لوله را از دستگاه جدا کرده و تمامی نقاط آن را چِک کنید تا انسداد را رفع نمایید. شما می‌توانید برای برداشتن اجسام از درون لوله جاروبرقی، از انبردست بهره‌ گیرید.

اگر که شما انسداد را از میان ببرید، بایستی مشکل جاروبرقی شما برطرف شود. در غیر از این حالات بهتر است جهتِ تعمیر جاروبرقی با ما در تعمیرکار گروپ تماس حاصل فرمایید. همچنین امکان دارد لوله خرطومی جاروبرقی براثر ورود ضربه، کشیدگی بیش از اندازه یا زمانی‌که تلاش می‌نمایید که اجسام را از لوله خارج نمایید، آن نیز دچار پارگی بشود. بدین هنگام لازم است یک لوله خرطومی جدید را تهیه و جایگزین قبلی کنید!

خاموش شدن تصادفی جاروبرقی در زمانِ استفاده

گاهی اوقات امکان دارد در زمانِ استفاده از دستگاه، جاروبرقی به یک‌باره خاموش بشود. اغلب این مشکل به دلیل گرم گردیدن بیش از اندازه جاروبرقی رُخ می‌دهد. بیشتر جاروبرقی‌ها حاوی یک سنسور اندازه‌گیری ایمنی می‌باشند‌. به هنگامی‌که دستگاه بیش از اندازه کار نماید و داغ بشود، دستگاه خاموش خواهد شد. به عبارتی این سنسور اندازه‌گیری، از گرم شدن بیش از اندازه دستگاه پیش‌گیری خواهد کرد و به هنگامی‌که دمای جاروبرقی به حد معینی رسد، به صورت خودکار خاموش خواهد شد. این فناوری بسیار خوب است، زیرا زمانی‌که شخص موردنظر حواسش نیست و بیش از اندازه از دستگاه کار بکشد، این سنسور از سوختن موتور پیش‌گیری خواهد کرد.

مقاله پیشنهادی: عیب یابی جارو برقی

خرابی در ناحیهٔ چرخ‌های جاروبرقی

اگر که چرخ‌های جاروبرقی خراب باشند، جاروبرقی به خوبی برروی فرش یا موکت حرکت نخواهد کرد. چرخ‌های جاروبرقی، می‌توانند براثر گذشت روزها خراب گردند. گاهاً امکان دارد چرخ‌های جاروبرقی به ظاهر سالم به نظر برسد، ولی امکان دارد بخشی از آن‌ها ترک‌هایی داشته باشد و با گذشت روزها بشکند. پس اگر که چرخ‌های جاروبرقی شما شکسته است، به زودی آن‌ها را عوض بنمایید.

وجودِ بوی سوختگی از داخل جاروبرقی

گاهاً امکان دارد به هنگام کار با جاروبرقی، متوجهٔ بوی سوختگی بشوید. این حالت امکان دارد بنابر دلایل گوناگونی رُخ دهد. به عنوان نمونه؛ عللی چون پُر بودن کیسهٔ جاروبرقی، پارگی تسمه دستگاه، سوختن موتور آن و… که بدین هنگام بهتر است سریع جاروبرقی خود را خاموش کنید و پس از آن جهتِ تعمیر جاروبرقی با ما در گروپ تماس بگیرید.

خرابی در قسمتِ دکمهٔ روشن و خاموش

یکی دیگر از ایرادات متداول در تعمیر جاروبرقی ، خرابی دکمه روشن و خاموش و یا همان دکمهٔ استارت است. اگر که این دکمه در جاروبرقی خاموش بشود، شما نمی‌توانید جاروبرقی را روشن بنمایید. از این جهت برای روشن نمودن جاروبرقی نیاز است که این دکمه را تعمیر بنمایید. اگر که دکمه شکسته باشد، بایستی آن را عوض کنید.

ایجاد سَروصدای زیاد توسطِ جاروبرقی

ایجاد سَروصدای بسیار توسطِ جاروبرقی یکی از خرابی‌های این دستگاه به شمار می‌رود. این مسئله ممکن است براثر قرار گرفتن وسیله‌ای در درون پاکت جاروبرقی و یا خراب شدن پروانه یا خراب شدن بلبرینگ‌ها رُخ بدهد. در موقعیت ابتدایی می‌توانید با خارج نمودن جسم از درون پاکتِ جاروبرقی این مشکل را از میان ببرید ولی به هنگامی‌که بلبرینگ‌ها یا پروانه جاروبرقی خراب شده باشد، بایستی با تکنسین‌های ما در گروپ تماس حاصل فرمایید. ما می‌‌توانیم مشکلاتِ شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف کرده و جاروبرقی شما را صحیح و سالم تحویل بدهیم.

جرقه زدن موتور جاروبرقی

جرقه زدن موتور جاروبرقی یکی از خرابی‌هایی است که امکان دارد در بطنِ جاروبرقی شما رُخ دهد. این مسئله به هنگام بروز بسیار خطرناک بوده و البته هزینه‌بر است. در صورتی‌که رنگ برخواسته از موتور آبی باشد به علّت این است که زغال‌ها کوتاه گردیده‌اند که منجر به این مشکل می‌شود و با تعویض زغال‌ها این مشکل برطرف خواهد شد. ولی در صورتی‌که رنگِ جرقه‌ها آبی نبود مشکل می‌تواند از کلکتور موتور باشد که بایستی جهتِ تعمیر جاروبرقی توسط تعمیرکارانِ متخصص اقدام کنید.

جمع نشدن سیم جاروبرقی توسطِ سیم جمع‌کُن

جمع نشدن سیم جاروبرقی توسطِ سیم جمع‌کُن

یکی دیگر از خرابی‌های جاروبرقی مربوط به سیم جمع‌کُن است. قطعاً زمانی‌که سیم‌ جمع‌‌کُن نتواند سیم‌ها را جمع کند، اعصاب شما خُرد خواهد شد! دلیل این مسئله از خرابی یا شکستگی فنر سیم جمع‌کُن نشأت می‌گیرد که به علّت کشیده شدن بیش از اندازه دستگاه غالباً این اتفاق رُخ می‌دهد. تعمیر نمودن این قسمت نیازمند تخصص و مهارت فنی خواهد بود.

لرزش جاروبرقی

یکی از خرابی‌های جاروبرقی مربوط به لرزش جاروبرقی به هنگام کار است که غالباً به علّت شُل شدن لاستیک‌هایی می‌باشد که موتور را نگاه داشته است. اگر که این لاستیک‌ها شُل باشند دستگاه در زمانِ کار خواهد لرزید و با گذشت روزها منجر به خرابی موتور جاروبرقی می‌شود. شما جهتِ برطرف نمودن این مشکل می‌توانید آن‌ها را محکم نموده و زمانی‌که به علّت فرسودگی محکم نشدند بایستی آن‌ها را عوض کنید.

دلیل خاک پس دادن جاروبرقی

عدم تعویض به موقع پاکت و فیلتر جاروبرقی از علّت خاک پس دادن این دستگاه به شمار می‌رود. پیشنهاد می‌کنیم جهتِ افزایش سلامتِ دستگاه خود از پاکت یک‌بار مصرف استفاده کنید. استفاده از پاکت دائمی در طولانی مدّت منجر به از میان رفتن خواص آن پاکت خواهد شد و این رخداد منجر به ورود گردوغبار به درون موتور می‌گردد‌.

مقاله پیشنهادی: تعمیر تلویزیون

نکاتی که لازم است شما در زمانِ خرابی و تعمیر جاروبرقی مدّنظر قرار بدهید!

ما تا به این قسمت از مطلب خود متداول‌ترین خرابی‌ها و مسائلی که امکان دارد در جاروبرقی شما رُخ دهد، بیان داشتیم. حال لازم است شما برخی از نکات کلّی را در زمانِ خرابی و تعمیر جاروبرقی به یاد داشته باشید که بیان خواهیم داشت؛

  • به هنگام بروز هرگونه خرابی در جاروبرقی در ابتدا کیسه جاروبرقی و لوله خرطومی و تلسکوپی را بررسی کنید و اگر از کارکرد این سه قطعه اطمینان‌ پیدا کردید به سمتِ بخش‌های دیگر روید.
  • به هنگامی‌که با توجه به اطلاعات بالا متوجه شدید که علّتِ خرابی به موتور یا بُرد الکتریکی جاروبرقی بازمی‌گردد، دستگاه را تعمیر ننمایید و این موضوع را به تکنسین فنی تعمیر جاروبرقی واگذار کنید.
  • زمانی‌که در زمانِ کار با دستگاه، به یک‌باره دستگاه شما خاموش شد ابتدا از وصل بودن دوشاخه به پریز برق مطمئن شوید. زیرا معمولاً به علّت کنده شدن سیم برق از پریز منجر به خاموشی جاروبرقی می‌شود.

چه زمانی سرویس جاروبرقی امری ضروری است؟

سرویس جاروبرقی می‌تواند شما را از تعمیر پی‌درپی نجات دهد. شما می‌توانید سرویس این دستگاه را خود در خانه انجام بدهید. سرویس این دستگاه دربرگیرنده؛ شست‌وشو یا تعویض فیلتر داخلی و خارجی، تمیز نمودن بدنه زیرین پاکت، به هنگام امکان استفاده از دمنده جهتِ خروج گردوخاک از داخل جاروبرقی است. بهتر است برای پیش‌گیری از تعمیر جاروبرقی تمامی کارهای بیان شده را برای دستگاه خود انجام بدهید.

هزینه تعمیر جاروبرقی

هزینه مربوط به تعمیر جاروبرقی شما به عوامل گوناگونی بستگی دارد. به عنوان نمونه به؛ نوعِ دستگاه شما، دلیل خرابی آن، نیازمندی دستگاه به تعویضات و دیگر مواردی چون این‌ها بستگی دارد. تکنسین‌های ما می‌توانند بعد از بررسی دستگاه شما هزینه مربوط به تعمیر را بگویند. به هیچ عنوان نگران هزینه تعمیر جاروبرقی خود نباشید‌. چرا که تعمیرکارانِ ما سعی می‌کنند منصفانه‌ترین قیمت را جهتِ تعمیر به شما بازگو کنند.

صحبت آخر

جاروبرقی یکی از لوازم ضروری در بطن هر خانه‌ای است که به علّت استفاده پی‌درپی، بیشتر در معرض خرابی قرار می‌گیرد. برخی از مشکلات جاروبرقی با کارهای ساده و راحت چون؛ تعویض فیلتر و یا پاکت برطرف خواهد شد. ولو در برخی از موارد، برطرف نمودن مشکل دستگاه به عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی به واسطهٔ یک تکنسین متبحر نیاز دارد. بهتر است خاطر نشان شویم که تعمیرکارانِ ما در مجموعهٔ گروپ با توجه به دانش خود در زمینهٔ تعمیرات لوازم خانگی می‌توانند جاروبرقی شما را در محل موردنظر و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعمیر کنند. پس نگرانِ خرابی جاروبرقی خود نبوده و دستگاه خود را به ما بسپارید.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

مقالات و آموزش ها

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *