• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

تعمیر تلویزیون

چکیده محتوا این صفحه

تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون

درباره تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون طی کوتاه‌ترین زمان در خانه یا محلِ کار شما با مدرن‌ترین شیوهٔ تعمیرات تلویزیون صورت می‌پذیرد‌. در مجموعهٔ گروپ از جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و تجهیزات استفاده می‌شود. به همین دلیل هم می‌باشد‌ که تکنسین‌های ما تعمیر انواعِ متنوعِ تلویزیون‌ها را در بالاترین سطحِ کیفی پیش می‌برند. تعمیرکاران حرفه‌ای و زُبده بر تمامی مراحل عیب‌یابی و تعمیرات تلویزیون نظارت داشته و به همین خاطر کاربران می‌توانند از رفعِ کلّیهٔ ایرادات دستگاهِ خود اطمینانِ خاطر داشته باشند. گفتنی است که تعمیر تمامی تلویزیون‌ها در این مجموعه به صورت ارائه سرویس در محل انجام می‌شود. پس دیگر به حضور شما عزیزان در تعمیرگاه نیازی نیست! جهتِ کسبِ اطلاعاتِ بیشتر در این زمینه در ادامهٔ مقاله همراه‌مان باشید و با ما تماس بگیرید.

تعمیر تلویزیون تمامی برندها!

تعمیر تلویزیون تمامی برندها

جهتِ تعمیر تلویزیون اگر که مراحل عیب‌یابی و تعمیرات را به خوبی انجام دهید، می‌توانید به راحتی مشکلات دستگاه را برطرف نموده و طولِ عمر آن را افزایش بدهید. این بدان معنی می‌باشد که تعمیرکار می‌تواند به درستی مشکلاتی چون؛ روشن نشدن، خاموش شدن، عدم وجودِ تصویر، پَرِش تصویر، قطع شدن ناگهانی صدا یا تصویر و… را تشخیص بدهد و بداند که کدام‌یک از قطعات منجر به بروزِ خرابی می‌شود. نهایتاً اقدام به تعمیر تلویزیون کند! البته این موضوع را خاطر نشان می‌شویم که تعمیرکارانِ ما می‌توانند تعمیر تلویزیون‌های شما در برندهایی چون؛ سامسونگ، سونی، اِل‌جی، توشیبا، پاناسونیک و… را انجام بدهند. در امتداد این مطلب می‌توانید با ما همراه بوده و با برخی از رایج‌ترین مشکلاتی که امکان دارد در تلویزیون شما رُخ داده و نیاز به تعمیر داشته باشد، آشنا شوید.

تعمیر بک لایت تلویزیون

بک لایت نور پشت صفحه تلویزیون اِل‌اِی‌دی و اِل‌سی‌دی است. زمانی‌که بک لایت تلویزیون خراب شود، نور صفحه قطع خواهد شد و صفحه تلویزیون به رنگ سیاه درخواهد آمد‌‌. در این حالات تلویزیون روشن بوده و شما صدای تلویزیون را می‌شنوید و حتی می‌توانید شبکه‌های تلویزیونی را عوض کنید امّا هیچ‌گونه تصویری به چَشم نمی‌خورد. یک پرسش که بسیار زیاد مطرح می‌شود این است که؛ هزینه تعمیر بک لایت چقدر می‌شود! بهتر است بگوییم که هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون با توجه به برند و اینچ متغییر است‌. تعمیرکارانِ گروپ با استفاده از بهترین قطعات اِل‌اِی‌دی و اِل‌سی‌دی موجود در بازار این کار را انجام داده و در روندِ تعمیر تلویزیون کمترین میزانِ دستمزد را دریافت می‌کنند.

تلویزیون صدا داشته ولی تصویری ندارد!

تلویزیون صدا داشته ولی تصویری ندارد!

یکی از ایرادات شایع در تلویزیون اِل‌اِی‌دی نوین این می‌باشد که تصویر تلویزیون به ناگهان قطع شده ولی صدا به گوش می‌رسد. این خرابی بدین حالت است که تصویر تلویزیون سیاه می‌شود ولی صدا همچنان پابرجاست.‌ در این شرایط اغلب خرابی از بک لایت تلویزیون است.‌ بک لایت اگر خراب شود تصویر تلویزیون نیز به رنگ سیاه درخواهد آمد‌‌ «که در قسمتِ فوقانی بدین موضوع اشاره نمودیم»! به هنگام خرابی بک لایت بهتر است آن را عوض کنید. چرا که با تعویض کاملِ بک لایت، از خرابی دوباره آن پیش‌گیری شده و چندین سال بدون بروزِ هیچ‌گونه مشکلاتی کار خواهد کرد.

البته در این میانه‌ها خرابی بُرد تیکان هم ممکن است که منجر به قطع شدن تصویر تلویزیون بشود. با خراب شدن این قسمت اغلب تصویر تلویزیون به حالتِ سرمه‌ای رنگ درخواهد آمد‌، ولی صدا همچنان باقی می‌ماند و شما می‌توانید شبکه تلویزیونی را عوض نمایید. بُرد تیکان مسئولیت انتقال تصویر از بُرد مین به پنل تلویزیون را دارد. گاهی اوقات امکان دارد با خراب شدن این قسمت تصویر تلویزیون شما به حالت شطرنجی نمایش داده شود.

از کار افتادن پنل تلویزیون منجر به قطع شدن تصویر در تلویزیون خواهد شد. اغلب خرابی پنل به علّت آب خوردگی و ورود ضربه رُخ می‌دهد.‌ اگر که صفحه تلویزیون شما دچار آب خوردگی شده است، تلویزیون خود را از برق کشیده و تا چهل‌و‌هشت ساعت آن را روشن نکنید‌. پس از این مدّت زمانی اگر مشکل برطرف شد و تصویر عادی شد که چه بهتر، حال در صورتی‌که خطوط عمودی و افقی برروی صفحه تلویزیون نمایش داده شد، دستگاه را خاموش کرده و جهتِ تعمیر تلویزیون اقدام کنید.

دلیل آبی شدن صفحه تلویزیون

یکی از مهم‌ترین عواملی که منجر به بروزِ نگرانی در شما می‌شود، اختلال در تصویر تلویزیون است! بدین حالت که دیگر رنگ‌ها به خوبی نمایش داده نمی‌شود. گاهی هم شدّت نور لازم و همیشگی در تلویزیون احساس نمی‌گردد! در این میانه‌ها یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که امکان دارد برای تلویزیون شما رُخ دهد، آبی شدن تصویر تلویزیون باشد. یکی از علل آبی شدن تصویر می‌تواند ایجاد مشکل در بخشِ پنل باشد. این مشکلات می‌تواند براثر استهلاک، ورودِ ضربه به تلویزیون گاهی آب‌خوردگی آن اتفاق اُفتد. اگر تلویزیون شما در معرض یکی از موارد باشد، در سیستم نوردهی اثر می‌گذارد و منجر به بروز اختلال در آن قسمت می‌شود. نهایتاً آنچه که رُخ می‌دهد عدم نمایش درست رنگ‌ها خواهد بود.

علاوه بر این‌ها پیکسل سوختگی و قراردادن تلویزیون در معرضِ گرما هم می‌تواند از دیگر علل به‌هم‌ریختگی رنگ‌ها در تلویزیون و آبی شدن رنگِ تصویر باشد. از سویی دیگر ولتاژ موردنیاز بابتِ کارکرد بک لایت و نیز مابقی قطعات تلویزیون از بُرد پاور است. بنابراین اگر که در بُرد پاور مشکلاتی به وجود آید و ولتاژ ورودی به قسمتِ بک لایت کم شود، می‌تواند منجر به آبی شدنِ رنگِ تصویر شود.

دلیل سیاه شدن صفحه تلویزیون

دلیل سیاه شدن صفحه تلویزیون
این موضوع از قبیل مشکلاتِ عمده‌ای است که برای تلویزیون با هرمدل و ابعادی رُخ می‌دهد. این مشکل تنها در تصویر تلویزیون اتفاق می‌اُفتد به عبارتی تصویر تلویزیون شما به رنگِ سیاه درمی‌آید. چون موارد بالا، در این حالات تصویر شما رفته و صدا همچنان به تداوم خود ادامه می‌دهد! قطعاً شما هم متوجه شدید که در قطعات مربوط به تلویزیون شما برخی از اختلالات رقم خورده است. از آن سوی که بک لایت تأمین کننده نور موردنیاز بابتِ نمایش تصویر است بایستی بگوییم که این سیاه شدن تصویر منوط بر وجودِ اختلال در قسمتِ بک لایت است.

ورودِ آسیب به تعدادی از لامپ‌ها و یا تمامی آن‌ها منجر به بروز چنین مشکلاتی خواهد شد! همچنین ممکن است پیش از سیاه گردیدن کامل، تصویر خود را به حالت‌های متنوع چون؛ هاله‌هایی سیاه رنگ برروی تصویر، کم‌نور و پُرنور شدن تصاویر، هاله‌هایی نورانی برروی تصویر و..‌. نمایان سازد. در صورتِ بروز چنین مشکلاتی بهتر است هرچه زودتر در راستای تعمیر تلویزیون خود اقدام کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که به هنگام رویارویی با چنین مشکلاتی به هیچ عنوان اقدام به باز نمودن تلویزیون و تعمیر آن به واسطهٔ خودتان نکنید! علاوه بر این‌ها امر تعمیر را به افرادِ غیرحرفه‌ای و مبتدی نسپارید. چرا که باز کردن تلویزیون یک کاری بسیار حساس و ظریف است. کوچک‌ترین اشتباه هم می‌تواند منجر به ورودِ آسیب به پنل تلویزیون بشود‌. در این صورت شما باید به جای تعمیر جهتِ خرید یک تلویزیون جدید اقدام کنید!

 تعمیر مشکل صدای تلویزیون

در تعمیر تلویزیون یکی از متداول‌ترین موضوعاتی که ما با آن مواجه می‌شویم، مشکل صدا است. اگر که هم‌اکنون صدای تلویزیون شما قطع شده است، در ابتدا به منوی تلویزیون خود بروید. سپس در قسمتِ تنظیمات صدا خاموش و یا روشن بودن صدای تلویزیون را چک بنمایید. اگر که تنظیمات درست بود از یک هدفون جهتِ چِک نمودن صدا استفاده کنید. هدفون را به قسمتِ ورودی آن در تلویزیون بزنید. اگر که صدا وجود داشت به احتمال بسیار بلندگوی تلویزیون شما خراب شده است و بایستی آن را عوض کنید. در این هنگام شما می‌توانید با تعمیرکارانِ گروپ جهتِ تعمیر تلویزیون خود تماس بگیرید.

 خاموش شدن به یک‌باره تلویزیون

 

گاهاً امکان دارد برای شما هم رُخ داده باشد که به هنگام تماشای تلویزیون و اوجِ لذّت بردن از آن، ناگهان تلویزیون خاموش شود! آیا پس از خاموش شدن تلویزیون چراغِ پاور همچنان روشن است و یا خیر؟ خاموش شدن ناگهانی تلویزیون دارای حالت‌های متنوعی است که بدان‌ها اشاره خواهیم کرد؛

 • تلویزیون روشن نشده و چراغِ پاور حالت چِشمک‌زن دارد.
 • تلویزیون روشن نشده و چراغِ پاور فقط به حالت روشن باقی مانده است.
 • تلویزیون روشن نشده و چراغِ پاور فقط به حالت خاموش باقی مانده است.

ابتدا موارد بیان شده در قسمتِ ذیل را بررسی کنید، شاید که مشکل به وجود آمده برطرف شود؛

 • اتصالات برقی را به خوبی چِک کنید.
 • به‌روزرسانی نرم افزار را انجام دهــید.
 • در بخشِ تنظیمات خاموش شدن تلویزیون برروی تایمر خاصی قرار نگرفته باشد.
 • اتصال کابل بی‌کیفیت و یا یو‌اِس‌بی ویروسی می‌تواند منجر به خاموشی تلویزیون شما شده باشد.

اگر که مشکلِ به وجود آمده برطرف نشد می‌توانید آن را در دو قطعه بُرد پاور و یا بُرد مین جویا شوید!

 تعمیر مین بُرد تلویزیون

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین قطعات تلویزیون مین بُرد است. در واقع مین بُرد کارآیی قطعات و دیگر بُردهای موجود در بطن تلویزیون را کنترل می‌نماید. برروی این قطعه ورودی و خروجی‌های گوناگون چون؛ ورودی صدا، ورودی تصاویر، حافظه رَم و… قرار می‌گیرد. برخی از مهم‌ترین عواملی که منجر به ورود آسیب به مین بُرد می‌شود، عبارت است از؛

 • نوسانِ برق.
 • فلش ویروسی.
 • استفاده از کابل بی‌کیفیت.
 • فرسودگی و استهلاک قطعات.

شما می‌توانید جهتِ تعمیر تلویزیون خود به دلیل بروز مشکلات در قسمتِ مین بُرد با ما در تعمیرکار گروپ تماس بگیرید. ما می‌‌توانیم مشکلاتِ به وجود آمده را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف کنیم.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

یکی از قطعاتِ بسیار مهم درونِ تلویزیون بُرد پاور است. این بُرد مسئولیتِ برق‌رسانی به کلّیهٔ قطعات تلویزیون را برعهدهٔ خود دارد. چرا که این قطعه بایستی ولتاژ مناسب تمامی قطعات را تبدیل و بدان‌ها منتقل نماید. حال آن‌که به وجود آمدن اختلالی در عملکرد بُرد پاور تمامی قطعات تلویزیون را با مشکلاتی روبه‌رو می‌کند. نوسانِ برق، فرسودگی قطعات تلویزیون از جمله مواردی می‌باشند که منجر به رُخ دادن اختلال در این بُرد می‌شوند. بُرد پاور در برخی از موارد قابل تعمیر است و این موضوع نیازمند بررسی به واسطهٔ افراد متبحر و کارآزموده خواهد بود. اگر که تعدادی از قطعات و خازن موجود برروی بُرد دچار آسیب‌دیدگی شده باشد و قابلیت تعمیر داشته باشد، تنها همان قطعات آسیب‌دیده تعمیر خواهد شد. ولی چنانچه فرسودگی و آسیب‌دیدگی قطعه به مقداری باشد که تعمیر به هیچ عنوان پاسخ‌گوی نباشد، بُرد پاور باید تعویض گردد. در تعمیر تلویزیون خود بدین موضوع توجه داشته باشید که باید بُرد پاور با نوعِ اصلی و اورجینال تعویض شود تا برای مدّت زمانی طولانی بتواند به نیاز شما پاسخ‌گوی باشد.

روشن نشدن تلویزیون

یکی از موارد رایجی که امکان دارد شما نیز تا به امروز با آن روبه‌رو شده باشید، روشن نشدن تلویزیون باشد! شاید که پس از خاموش نمودن تلویزیون خود و به هنگام روشن کردن دوباره، دیگر روشن نشود! اگر که چراغِ پاور تلویزیون خاموش است ابتدا لازم می‌باشد برق ورودی تلویزیون خود را بررسی کنید. یکی از مواردی که منجر به روشن نشدن خواهد شد و بسیار هم متداول است، خرابی در قسمتِ محافظ برق است. این خرابی بدین حالت است که محافظ، برق لازم جهتِ روشن شدن تلویزیون را تأمین نمی‌نماید. توصیه می‌کنیم که برای اطمینان از سالم بودنِ محافظ، دوشاخه تلویزیون را مستقیماً به برق بزنید.

اگر که چراغِ پاور تلویزیون در حالتِ روشن است و با فشردن دکمهٔ پاور کنترل، هیچ‌گونه تغییری در چراغِ پاور ایجاد نمی‌گردد حدوداً سی‌ دقیقه الی یک ساعت صبر پیشه کنید. چنانچه که در طولِ این مدّت زمان تلویزیون شما روشن گردید، بُرد پاور تلویزیون خراب بوده و باید با تعمیرکارِ تعمیر تلویزیون تماس حاصل فرمایید. حال اگر که چراغِ پاور به حالت چِشمک‌زن بود و تلویزیون پس از پنج الی ده دقیقه روشن نشد، احتمالاً بُرد مین خراب شده است. بهتر است در این میانه‌ها خاطر نشان شویم که چِشمک‌زدن در تلویزیون سونی شرایط دیگری دارد. به عبارتی لازم است شما تعداد چشمک‌زدن تلویزیون سونی را شمرده و با استفاده از جدول عیب‌یابی چِشمک چراغ پاور تلویزیون سونی تشخیص بدهید که مشکل از کجاست.

صحبت آخر

تلویزیون، وسیله‌ای که برخی‌ها از آن در راستای تماشای برنامه مورد علاقه خود استفاده می‌کنند و برخی دیگر اخبار یا فوتبال! وسیله‌ای که اگر صدای آن در خانه نپیچد سخت شده و می‌تواند زندگی ما را با برخی از چالش‌ها روبه‌رو سازد. تفاوتی ندارد که شما تلویزیون خود را از کدامین برند تهیه کرده باشید. گاهی اوقات امکان دارد بروز خرابی در این دستگاه شما را نگران کند. ولی نگران نباشید، امروزه تعمیر تلویزیون با استفاده از تکنولوژی و دانش کارشناسان و تعمیرکارانِ متخصص بسیار راحت‌تر از چندی پیش شده است. تنها کافی است به ما اعتماد نموده و همراه‌مان باشید.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

مقالات و آموزش ها

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *