• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

تعمیر بخاری

چکیده محتوا این صفحه

تعمیر بخاری

تعمیر بخاری

درباره تعمیر بخاری

در روزهای سرد و سوزناکِ سال چنانچه قصد بهره‌گیری از بخاری گازی را دارید، زودتر به فکر نصبِ بخاری باشید. اگر که بخاری از قبل نصب شده است، بهتر است قبل از راه‌اندازی دوباره جهتِ سرویس و تعمیر بخاری گازی اقدام بنمایید. یک تعمیرکارِ بخاری گازی، خدماتِ مرتبط با انواعِ متنوع بخاری‌ها، چون؛ نصب و سرویس بخاری را به انجام می‌رساند.

قطعاً هزینهٔ تعمیر بخاری گازی نسبتِ به تعویض یا نصب آن، بسیار کمتر است. بنابراین چنانچه که مشکلاتِ جدی برای بخاری شما رُخ نداده است و مطمئن هستید که قابل تعمیر می‌باشد، می‌توانید کارِ تعمیرات بخاری گازی را از هر برند و مدلی به سرویس‌کاران یا تکنسین‌های مجربِ ما بسپارید.

قیمتِ نصب، سرویس و تعمیر بخاری چگونه مشخص می‌گردد!

قیمت نصب، سرویس و تعمیر بخاری چگونه مشخص می‌گردد

پیچیدگی کارِ عیب‌یابی و تعمیر بخاری، قطعاتی که در زمانِ تعمیر بایستی عوض بشوند و حق‌الزحمه نصابِ بخاری گازی از جمله عواملی می‌باشد که در قیمتِ تعمیر بخاری، نصب آن و سرویسِ دستگاه اثرگذار است. در مجموعهٔ گروپ این امکان وجود دارد که از بهترین متخصصان نصب، سرویس نیز تعمیر بخاری، هزینهٔ نصب و راه‌اندازی بخاری، قیمتِ تعمیر از جمله تعویض قطعاتی همانند ترموکوپل را به صورت رایگان بپرسید.

سرویس و تعمیرات بخاری دربرگیرنده چه خدماتی می‌باشد؟

درست است که استفاده از پکیج و دیگر شیوه‌های گرمایشی نوین، بسیار آسان‌تر است ولی هنوز هم در بعضی از مناطق سردسیری هیچ‌چیزی جایگاه بخاری را پُر نمی‌کند. کم نیستند افرادی که لذّت نوش جان کردن یک فنجان چای گرم در کنارهٔ بخاری را ترجیح می‌دهند و به دنبال نصبِ بخاری می‌روند. بخاری نیز، چون دیگر دستکاه‌هایی که به صورت فصلی مورد بهره‌گیری واقع می‌شود، به سرویس پیش از راه‌اندازی نیازمند است. سرویس بخاری علاوه بر آن‌که مانع بروز بسیاری از خطرات می‌شود، کمک خواهد کرد تا کمتر مجبور به تعمیر این دستگاه ارزشمند و تعویض قطعات آن بشوید.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که نه تنها کارِ تعمیر و سرویس بخاری، بلکه نصب این دستگاه گرمایشی را به یک متخصص بسپارید. متأسفانه همه‌ساله با شروعِ روزهای سردِ سال خبرهای بسیاری از نصبِ غیراستاندارد بخاری گازی به گوش می‌رسد که موجب از دست رفتن اشخاص گردیده است.

چنین تصوراتی نداشته باشید که نصبِ بخاری تنها اتصال شلنگ گاز و لوله دودکش می‌باشد، یک نصاب حرفه‌ای بخاری گازی فاکتورهای بسیاری چون؛ اطمینان‌ از باز بودن مسیر دودکش و… را کنترل و بررسی می‌کند.

مقاله پیشنهادی: عیب یابی بخاری

انجامِ سرویس بخاری گازی

اصلی‌ترین و مهم‌ترین کاری که یک سرویس‌کار جهتِ سرویس بخاری گازی انجام می‌دهد، شست‌وشوی مشعل می‌باشد. بسیاری از مشکلات این دستگاه چون؛ بوی سوختگی در زمانِ روشن شدن بخاری، با این کار برطرف می‌شود. البته موارد دیگری هم جهتِ سرویس پیش از نصب و راه‌اندازی دوبارهٔ بخاری گازی صورت می‌پذیرد. همانند؛

 • تنظیم شَمَعک.
 • تنظیم ترموکوپل.
 • تمیز نمودن و شست‌وشو مشعل.
 • تست نشت‌یابی قطعات و اتصالات.
 • تنظیم حداقل و حداکثر شعله بخاری گازی.‌

چنانچه که در زمان نصب، این کار را به یک نصاب بخاری بسپارید یا پیش از راه‌اندازی ابتدای فصلِ سردِ سال کار سرویس بخاری را به انجام رسانید، در طول زمستان می‌توانید از گرمای بخاری نهایت لذّت را ببرید.

در غیر از این حالات می‌بینید که بخاری گازی به خوبی کار خود را انجام نمی‌دهد. حال برای رفع ایرادات نیز تمامی کارهای بیان شده را باید تعمیرکار در محل موردنظر شما انجام بدهد.

عیب‌یابی و تعمیر بخاری

عیب‌یابی و تعمیر بخاری

تفاوتی ندارد که به سرویس بخاری نیازمند هستید و یا تعمیر این دستگاه ارزشمند! زمانی‌که از تعمیرکار می‌خواهید بخاری شما را عیب‌جویی نماید، تمامی اجزای تشکیل دهنده بخاری را بررسی خواهد کرد. بنابراین هنگامی‌که می‌خواهید سفارش تعمیرات بخاری و یا سرویس آن را به ثبت رسانید، در صورتی‌که هریک از علائم ذیل را مشاهده کردید در قسمت ثبت توضیحات سفارش درج کنید. به عبارتی بسیاری از مشکلاتِ متداول تنها با یک سرویس کلّی بخاری گازی برطرف خواهد شد.

 •  استشمام بوی حاصل از سوختن گاز پس از روشن نمودن دستگاه

به سه دلیل بیان شده در قسمتِ ذیل امکان دارد گازهای ناشی از سوختن آن، وارد محیط پیرامون شما شود و به مشام رسد؛

 • مسدود گردیدن مجرای دودکش!
 • جهتِ بررسی و رفع این ایراد، مسیر دودکش را چِک کنید و چنانچه که چیزی در مسیر خروج دود حاصل از احتراق است، خارج نمایید.
 • کوچک بودن قطر دودکش؛ چنانچه که قطر دودکشِ به کار رفته در دیوار کم‌تر از قطر دودکشِ بخاری باشد، گاز ناشی از احتراق به خوبی خارج نخواهد شد.
 • عدم وجودِ کلاهک برروی دودکش؛ نقش کلاهک، پیش‌گیری از برگشتِ گاز حاصل از احتراق به درون بخاری بر اثرِ وزش باد می‌باشد. بنابراین نصب کلاهک تضمین کننده خروج کامل گاز احتراق خواهد بود.

اکنون بهتر است به سمتِ یکی دیگر از عیوبی که امکان دارد در بخاری شما به وجود آید، رهسپار شویم.

 • استشمام بوی گاز خام پس از روشن نمودن بخاری

بنابر دو علّت پس از روشن نمودن بخاری، بوی گاز خام به مَشام خواهد رسید؛

 • نشت گاز از اتصالات لوله رابط میان شیر کنترل و مشعل گاهی پیلوت! البته که این مشکل بسیار کم رُخ می‌دهد که اتصالات لوله متصل به شیر کنترل شُل بوده و موجبِ نشتی گاز بشود. جهت تشخیص نشتی گاز، کاور شیر کنترل را برداشته و کلّیهٔ اتصالات و پیچ‌ها را با استفاده از کَف صابون آزمایش بنمایید. نهایتاً نقص به وجود آمده را برطرف کنید.
 • خاموش گردیدن یکی از شعلهٔ پیلوت؛ چنانچه هرسه شعله پیلوت روشن نباشد، نشت گاز رُخ خواهد داد‌. جهتِ رفع چنین مشکلاتی و نیز تنظیم طول و اندازه شعله پیلوت، پیچ موجود در پشتِ پیلوت را باز کنید. سپس با استفاده از پیچ‌گوشتی پیچ تنظیم شعله پیلوت را به هنگام روشن بودن شَمَعک، تنظیم بنمایید.
 • استشمام بوی گاز خام پس از نصب بخاری گازی

یک توصیه بسیار جدی و مهم این می‌باشد که پس از نصب بخاری گازی، به‌هر‌حال نشت‌یابی انجام بشود. حتی در صورتی‌که هیچ بوی گازی احساس نمی‌شود! برای انجام این کار، اتصال به لوله کشی گاز و شیر آن و نیز اتصال به ورودی گاز در شیر کنترل بخاری را به کَف صابون آغشته بنمایید. ایجاد هر نوع حباب، جزئی از علائم نشت گاز است و بایستی برطرف بشود.

 •   انتشار گاز و روشن نشدن مشعل بخاری گازی

دو دلیل برای عدم ایجاد شعله همراه با پراکنده گردیدن گاز به بیرون از مشعل وجود دارد. ما پیشنهاد می‌کنیم تعمیر این نقص را به تعمیرکارانِ متخصص تعمیر بخاری بسپارید. قطعاً آن‌ها می‌توانند به راحتی مشکل به وجود آمده را رفع کنند!

 • مسدود گردیدن قسمتِ ورودی مشعل؛ پیش از هرگونه اقدامی ابتدا شیر اصلی را ببندید و مجرای ورودی مشعل را به خوبی بازبینی کنید. اگر که چیزی درون این قسمت بود، آن را خارج بنمایید.
 • انحراف نازلِ گاز؛ به هنگامی‌که نازل گاز براثر ورود ضربه و یا شُل شدن پیچ‌های آن از جای خود منحرف گردیده باشد، گاز به درون مشعل تزریق نمی‌گردد.
 • شعله نامناسب و به مشام رسیدن بوی گاز

این از جمله مواردی می‌باشد که با سرویس بسیار ساده بخاری قابل رفع خواهد بود. زیرا دلیل این مشکل مسدود شدن سوراخ مشعل است. نهایتاً گاز مخلوط گردیده با هوا به خوبی وارد کوره نمی‌شود. راه‌کار موجود این است که شَمَعک را باز نموده و با استفاده از فشار هوا و یا بُرس تمیز نمایید.

 •  خاموش شدن ناگهانی بخاری

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین علل خاموش شدن به یک‌باره بخاری، تنظیم نبودن شعله‌های شَمَعک و گرم نشدن ترموکوپل است. به عبارتی سَر ترموکوپل بایستی به گونه‌ای کامل در شعله شَمَعک باشد تا جریانِ الکتریسیته تولید شده بتواند هسته بوبین را جذب نموده و مسیر عبور گاز را به خوبی باز کند.

 •  صدای غیرطبیعی بخاری

اگر که صدای عجیب و غریبی از بخاری به گوش شما می‌رسد در راستای تعمیر آن اقدام کنید.‌ معمولاً یک سیستم گرمایشی گازی به صورت بی‌صدا کار می‌نماید، ولی اگر که شما صداهایی عجیب از سیستم گرمایشی گازی شنیدید، این بدان معناست که به طور حتم مشکلی وجود دارد و جهتِ تعمیر بخاری گازی اصلاً سهل‌انگاری نکنید.

افزایش مصرف گاز توسطِ بخاری گازی

بهره‌گیری از سیستم گرمایشی گازی در روزهای زمستانی می‌تواند گران‌قیمت باشد. ولی چنانچه که متوجه شدید هزینه قبض‌های انرژی با سرعتِ باورنکردنی افزایش پیدا می‌کند، باید بررسی کنید که آیا مشکلی در سیستم گرمایشی وجود دارد! جهتِ تعمیر بخاری گازی دلیل دیگر این می‌باشد که آن نیز به خوبی کار نمی‌کند و بایستی سرعت‌هایی طولانی آن را روشن نگاه دارید تا عملکرد آن افزایش پیدا کند. نهایتاً آنچه که رُخ می‌دهد افزایش هزینه‌های شما خواهد بود.

 •  چراغ پیلوت زرد رنگ

علائم دیگری که بایستی بدان توجه داشته باشید این است که چراغِ زرد رنگِ پیلوت روشن می‌باشد و یا خیر! بیشتر سیستم‌های گرمایشی قدیمی یک‌ چراغِ پیلوت برروی خود دارند که نشان می‌دهد بخاری جهتِ ادامهٔ فعالیت از گاز استفاده می‌کند. در صورتی‌که بخاری به خوبی کار کرده و مشکلی نداشته باشد، این چراغ به رنگِ آبی خواهد بود.

حال اگر که چراغِ پیلوت به رنگ زرد دربی‌آید، زمانِ آن رسیده که جهتِ تعمیر این دستگاه هرچه زودتر اقدام کنید. ما می‌‌توانیم بدین هنگام در راستای تعمیر بخاری گازی شما اقدام کرده و مشکل به وجود آمده را برطرف کنیم.

 • افزایش سطح رطوبت در درون اتاق

نشانه بعدی که بیانگر این است دستگاه شما نیازمند تعمیر می‌باشد، وجودِ سطحِ رطوبت بیش از اندازه در اتاق است. اگر که شما می‌توانید تراکم را برروی پنجره‌ها ببینید، بدین معنا خواهد بود که بخاری گازی دچار برخی از مشکلات شده است. بهتر است جهتِ رفع مشکل به وجود آمده با کارشناسان ما در تعمیرکارِ گروپ تماس بگیرید.

 •  خاموش گردیدن شَمَعک با رها نمودن شیر فرمان

در صورتی‌که به هنگام روشن نمودن شَمَعک بخاری با رها نمودن دکمه فرمان در راستای روشن ماندن آن، گاز قطع گردیده و نهایتاً شَمَعک خاموش می‌گردد، دو قطعه را می‌باید ارزیابی کرد؛

 • ترموکوپل؛ می‌توانید آزمایش ترموکوپل را به متخصصان ما در تعمیرکارِ گروپ واگذار کنید. این‌چنین در تعمیر بخاری در صورت نیاز به تعویض ترموکوپل آن را عوض خواهند کرد.
 • بوبین؛ اگر که ترموکوپل دستگاه سالم بوده و هیچ‌گونه ایرادی نداشت، بنابراین ایراد از بوبین است‌. بوبین هم باید مورد آزمایش قرار بگیرد و تنها راه به هنگام خرابی آن، تعویض بوبین خواهد بود.
 •   کوتاهی شعله پیلوت

در اینجا هم شما می‌توانید تمیزکاری بخاری و سرویس شعله پیلوت را به ما واگذار کنید. ما می‌توانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن این کار را برای شما انجام دهیم.

تعویض ترموکوپل بخاری گازی چگونه است!

تعویض ترموکوپل بخاری گازی چگونه است

به همان شکل که در توضیحات قسمتِ فوقانی متن به این موضوع اشاره نمودیم، ترموکوپل یکی از قطعات مهم هر وسیله گازسوز می‌باشد که در کاهش خطرات بهره‌گیری از وسایل گازسوز بسیار تأثیرگذار است. در واقع اگر که ترموکوپل به درستی کار خود را انجام ندهد، بخاری روشن نمانده و یا این‌که علی‌رغم وجودِ شعله گاز در درون دستگاه و چون احتراقی انجام نمی‌شود به محیط پیرامون نشت می‌نماید.

خرابی ترموکوپل یکی از مشکلاتِ رایجی است که در بخاری‌ها رُخ می‌دهد. البته بهتر است تا تعمیرکار پیش از تعویض این قطعه، حتماً تست عدم سلامت ترموکوپل را انجام بدهد و اطمینان خاطر کسب کند که تعویض ترموکوپل بخاری مشکل را برطرف خواهد کرد.

مقاله پیشنهادی: عیب یابی اجاق گاز و فر

نکات ایمنی به هنگام نصب بخاری گازی

سهولت در نصب و راه‌اندازی بخاری گازی نباید منجر شود که هنگام راه‌اندازی و یا تعمیر بخاری، توجه به نکات ایمنی را نادیده بی‌انگارید.

 1. ابتدا باید پیش از نصب بخاری و روشن نمودن آن اطمینان کسب کنید که لوله دودکش کاملاً تمیز و عاری از مواد زائد است. مَکِش دودکش را بدین طریق می‌‌توانید کنترل نمایید که؛ شعله کبریتی را در مقابل دهانه دودکش بگیرید. اگر که شعله به سمتِ دودکش تمایل پیدا کرد یعنی دودکش باز است و دارای قدرتِ کششی مطلوبی می‌باشد.
 2. بعد از نصب و برقراری جریان گاز بایستی تمامی اتصالات را با استفاده از کَف صابون آزمایش نموده و نشت‌یابی نمایید.
 3. اگر که از کپسول استفاده می‌کنید بایستی فاصله یک متری را میان کپسول و بخاری رعایت بنمایید. نکته بسیار مهم این است که از خواباندن کپسول جداً خودداری کنید.
 4. قطر دودکشِ داخل دیوار نباید از قطر دودکش بخاری کمتر باشد.
 5. از کیپ و محکم بستن درب و پنجره اتاق اجتناب ورزید. چرا که وسایل گازسوز جهتِ سوختن نیاز به اکسیژن کافی و مناسب دارند.
 6. لازم است میان سیستم لوله‌کشی ساختمان و بخاری گازی یک شیر قطع و وصل توپکی قرار بگیرد تا به هنگام نیاز بتوان سریعاً جریان گاز را قطع نمود.


صحبت آخر

همانطور که مطالعه نمودید، بیان داشتیم که نصبِ بخاری گازی شاید در نگاهِ نخستین آسان به نظر رسد. ولی از خاطر نبرید که به هنگام نصبِ این دستگاه پُرخطر بایستی نکات ایمنی را رعایت بنمایید‌. البته که لازم است همه‌ساله در زمان نصب بخاری در راستای سرویس آن اقدام کنید. چرا که این‌گونه موارد لازم انجام شده و به هنگام نیاز به تعمیر بخاری، این کار هم توسط سرویس‌کاران انجام خواهد شد. امیدواریم بتوانیم مورد اعتماد شما در زمینه سرویس و تعمیر لوازم خانگی باشیم.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

مقالات و آموزش ها

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *