• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید

چکیده محتوا این صفحه

عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید

عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید
آموزش عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید و تشخیص درست عیب یخچال بسیار مهم خواهد بود. همیشه و در همه حال نخستین گام برای تعمیر یخچال عیب‌یابی است. نه‌تنها برای یخچال و فریزر بلکه جهتِ تعمیر هر دستگاهی این قاعده صحت دارد! ما در این نوشتار از خود سعی کرده‌ایم به طور کامل در ارتباط با نحوهٔ درستِ عیب‌یابی یخچال فریزر، با شما سخن بگوییم. لطفاً با ما در ادامهٔ این مطلب از خود در تعمیرکارِ گروپ همراه باشید.

عیب یابی یخچال ساید بای ساید در یک نگاه

هنگامی‌که یک مشکل منجر به بروز اختلال در یخچال و فریزر می‌شود، جهتِ تعمیر یخچال و فریزر بایستی از عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید شروع شود. ولی مسیر پیش‌روی ما چیست؟
 • مشاهدات «با دقّت تمام به عملکرد یخچال‌ ساید بای ساید نگاه اندازید. ببینید چه تفاوتی با چندی پیش داشته است! این مرحله بسیار مهم و اساسی خواهد بود.»
 • تعیین محدوده و نوعِ مشکل «با مشاهده نوع مشکل به وجود آمده و مطالعه این نوشتار از ما گام به گام به نوعِ مشکل نزدیک خواهید شد.»
 • تست قطعات «با محدود نمودن مرحله‌ای قطعات به چند قطعه خواهید رسید که باید تست نمایید.»
 • جایگزینی آن‌ها «با تشخیص قطعات معیوب اقدام به تهیه قطعات بنمایید و قطعه نوین را جایگزین قطعه معیوب نمایید.»
 • تست قطعات «بعد از تعویض قطعات اطمینان خاطر کسب کنید که مشکل دستگاه برطرف شده و دیگر هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد.»
هریک از مراحل عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید دارای شاخه‌هایی دور و دراز است. ما در این مقاله سعی در بررسی تمامی شاخه‌ها داریم.

معرفی برخی از مهم‌ترین عیوب یخچال ساید بای ساید

مشکلات در گسترهٔ یخچال فریزر بسیار وسیع هستند ولی گفته‌های کاربران به هنگام گلایه از خراب شدن‌ها بسیار محدود است! فهرست مشکلات اعلامی کاربران به هنگام عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید؛
 • یخچال یا فریزر گرم گردیده است.
 • برروی صفحه نمایش ارور نشان داده می‌شود.
 • از یخچال صداهایی نابه هنجار به گوش می‌رسد.
 • در قسمت کَفِ یخچال‌ گودالی از آب جمع شده است.
 • یخچال و فریزر دچار یخ‌زدگی و برفک گردیده است.

عیب‌یابی یخچال و فریزر که گرم شده است!

هنگامی‌که دمای یخچال و فریزر افزایش می‌یابد، یکی از بخش‌های زیر به خوبی کار خود را انجام نمی‌دهد!
 • موتور، گاز یخچال
 • دیفراست، یخ‌زدایی
 • یکی از فن‌ها کار نمی‌کند
 • درب یخچال بسته نمی‌شود
 • سنسورها دچار نقص شده‌اند
 • برد الکترونیکی فرمان لازم برای راه‌اندازی موتور را نمی‌دهد.

موتور یا گاز یخچال چگونه منجر به گرم شدن یخچال می‌شود؟

اگر یخچال ساید بای ساید در شرایطی باشد که موتور آن کار نکند این مشکل رُخ می‌دهد. شما باید جهتِ عیب‌یابی یخچال‌ ساید بای ساید با ما تماس بگیرید.‌ حال پیش از برقراری ارتباط با ما بهتر است بگوییم که؛ اگر در گاز یخچال کمبودی رُخ دهد می‌تواند علّت کم گردیدن سرمای یخچال‌ یا فریزر باشد. توجه داشته باشید که در اکثر مواقع قسمتی از یخچال سرما ندارد.

کار ننمودن دیفراست یا یخ‌زدایی منجر به گرم شدن یخچال می‌شود؟

مقاله پیشنهادی: تعمیر یخچال فريزر

سیستم یخ‌زدایی خودکار در یخچال و فریزر جدید مشکل برفک زدن آن را حل نموده است. این سیستم هوشمند به هنگامی‌که برفک یا یخ‌زدایی در یخچال رقم می‌خورد شروع به آب نمودن یخ‌ها خواهد کرد. سپس آب حاصل از ذوب شدن را به واسطهٔ یک شیلنگ که در درون بدنه تعبیه شده است به پشت موتور هدایت می‌نماید. چنانچه که یخ‌زدایی به خوبی کار نکند، برفک ایجاد شده در اواپراتور یخچال منجر به یخ‌ زدن گاز و نهایتاً عدم گردش گاز در لوله‌ها خواهد شد. اگر که گاز نتواند چرخش داشته باشد، سرمایی نمی‌تواند ایجاد کند. عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید در این ناحیه بسیار ساده است. به گونه‌ای که می‌توان با استفاده از یک مولتی‌متر المنت‌‌ و سنسور را چک نمود. میزان مقاومت سنسورهای یخچال مختلف می‌تواند متنوع باشد. بنابراین لازم است شما در این زمینه با کارشناسان ما در تعمیرکارِ گروپ تماس حاصل فرمایید.

عیب‌یابی فن یخچال ساید بای ساید و تأثیر کار ننمودن برروی دمای یخچال!

فن درون یخچال ساید بای ساید مسئولیت گردش هوا و انتقال سرما از اواپراتور به بدنه یخچال را دارد. چنانچه که فن به درستی کار نکند یا توانِ گردش آن کم باشد منجر به افزایش دمای یخچال و خُنک ننمودن یخچال و ساید بای ساید خواهد شد. جهتِ عیب‌یابی یخچال‌ ساید بای ساید که فن آن مشکوک به نظر می‌رسد بایستی درب یخچال را باز کنید. شاسی درب یا کلید آن را با دست بفشارید. در صورتی‌که فن شروع به کار کرد یعنی سالم است، چنانچه که کار ننمود یعنی معیوب است. فن یخچال در مدل‌های متنوع با ولتاژ مختلف خواهد بود. جهتِ تهیهٔ فن حتماً مشخصات آن چون؛ ولتاژ، دور، توان را با دقّت بررسی بنمایید تا بعد از تعمیر مشکلی برای دستگاه رُخ ندهد.

خرابی درب یخچال و افزایش دمای درون آن چگونه ممکن است؟

درب یخچال و فریزر مسئولیت حفظ دمای یخچال و پیش‌گیری از ورود هوای گرم به داخل کابین یخچال را دارد. در صورتی‌که درب به خوبی بسته نشود منجر به اتلاف انرژی، صدمه‌رسانی به موتور، ایجاد برفک و قطرات آب روی مواد خوراکی و نهایتاً گرم شدن فضای یخچال می‌شود. برای عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید ابتدا کنارهٔ نوار درب را بررسی کنید. چنانچه که مشکل یخچال را پیدا نمودید که هیچ! ولی چنانچه که مشکل هنوز که هنوز است ادامه دارد توسط یک چهارپایه قسمت بالایی و در پایان بخش‌های پایینی را چک کنید.

عیب‌یابی سنسور یخچال‌ ساید بای ساید

سنسور یک حسگر قدرتمند است. هنگامی‌که دمای یخچال را برروی یک درجه معین تنظیم بنماییم اطلاعات دمای یخچال به واسطهٔ سنسور به برد الکترونیکی مخابره خواهد شد. اگر که  در قسمتِ سنسور مشکلی وجود داشته باشد تشخیص دمای یخچال به خوبی انجام نخواهد شد. نهایتاً برد الکترونیکی توسط اطلاعات اشتباهی که دارد فرمان اشتباه به سنسور یخچال‌ خواهد داد. عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید در این حالات بسیار آسان است‌، سنسور با تغییر مقاومت در دماهای متنوع دما را تشخیص داده و کافی است مولتی‌متر را در حالت اهم قرار بدهید. در پایان مقدار مقاومت میان دو سر سنسور را اندازه‌گیری نمایید.

عیب‌یابی برد یخچال ساید بای ساید

جهتِ دستیابی به پاسخ این پرسش که برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید سالم است یا خیر؟ تنها کافی است به ترتیب تمامی مراحل فوقانی را پشت سر بگذارید. چنانچه که مشکلی در قطعات فوقانی وجود نداشت می‌توان به چنین نتیجه‌ای دست پیدا کرد که برد الکترونیکی معیوب است. عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید در این هنگام کار شما نبوده و تعمیر این قطعه تخصصی است. پس توصیه می‌کنیم با ما در تعمیرکارِ گروپ تماس بگیرید!

عیب‌یابی ارور یخچال ساید بای ساید

ارور یک راهنمای بسیار خوب برای تشخیص عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید و در پایان تعمیر آن است. با پیشروی علم در راستای آسایش و راحتی یک سیستم عیب‌یاب هوشمند در راستای محافظت و عیب‌یابی یخچال و فریزر طراحی گردیده است. این سیستم به هنگامی‌که هریک از قطعات به خوبی کار نکند وارد عمل خواهد شد. به گونه‌ای که با دادن اخطار به حالتِ بوق یا کد یا روشن گردیدن یک چراغ خاص به ما هشدار خواهد داد‌. هریک از این عدد یا چراغ یا خطاهایی که برروی صفحه نمایشگر ایجاد می‌گردد معنا و مفهوم خاصی خواهد داشت.

عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید زمانی‌که صدایی بسیار دارد!

مقاله پیشنهادی: تعمیر تلویزیون

وجودِ صداهایی غیرطبیعی و گوش خراش در یخچال ساید بای ساید بارها دیده شده است. بایستی این موضوع را بدانیم که چند قطعه در یخچال می‌تواند صداهایی زیاد و غیرطبیعی را به وجود آورد.
 • برد الکترونیکی
 • کمپرسور یا موتور
 • فن‌ها «توضیح داده می‌شود».

برد الکترونیکی چگونه در یخچال صدا ایجاد می‌کند!

تجربه در تعمیر و عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید به ما ثابت کرده است که گاهاً رله‌های راه‌اندازی برروی برد می‌تواند صداهای بسیاری در یخچال به وجود آورد. چنانچه که شما دقّت کرده باشید هنگامی‌که موتور یخچال شروع به کار نماید، پیش از آغاز یک صدایی شبیه به صدای کلیک به گوش می‌رسد. در صورتی‌که رله یا موتور یخچال خراب باشد این رله بارها قطع و وصل خواهد شد و چون این قطع و وصل سریعاً رُخ می‌دهد صداهایی بسیار بالا و غیرقابل تحمل به وجود می‌آید.

خرابی موتور «کمپرسور» و ایجاد صداهایی بسیار در یخچال ساید بای ساید

یکی از دلایل خرابی موتور و یا کمپرسور یخچال فریزر ساید بای ساید ایجاد صداهایی بسیار است. ولی این اتفاق چگونه رُخ می‌دهد! موتور از یک هسته «سیم‌پیچ»، روتور، استاتور طراحی شده است. حرکت مکانیکی روتور طی مدّت زمان براثر وارد گردیدن ضربه یا تکان‌هایی هولناک می‌تواند صداهایی بلند و سرسام‌آور ایجاد کند. تشخیص عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید به لحاظ موتور بایستی توسط تعمیرکارانِ متخصص انجام شود.

نَشتی و جمع گردیدن آب در یخچال ساید بای ساید

آب در کَفِ یخچال‌ یا فریزر انباشته می‌شود! این جمله‌ای است که بارها به گوش ما برخورد کرده است.‌ چگونه این مشکل را عیب‌یابی کنیم! آیا می‌دانستید آب حاصل از ذوب گردیدن برفک یخچال و فریزر شما به واسطهٔ یک شیلنگ «درون بدنه یخچال» به قسمت پشتی موتور انتقال می‌یابد. این امر منجر به تخلیه آب و خُنک شدن موتور خواهد شد، گویا با یک تیر دو نشان را زده‌اید. بنابراین امکان مسدود شدن این ناحیه توسط یخ و قطعات خارجی وجود دارد و همین ایراد ساده می‌تواند منجر به بروز این مشکل در یخچال و فریزر گردد! در بعضی از نمونه‌های یخچال‌ جهتِ پیش‌گیری از یخ زدن آب درون لوله یک المنت به اسمِ المنت درین تعبیه شده است. گاهی اوقات هم از کار افتادن یا سوختن این المنت منجر به بروز چنین مشکلاتی می‌شود.

عیب‌یابی یخچال‌ ساید بای ساید که دچار برفک شده است!

عیب‌یابی برفک یخچال‌ ساید بای ساید وجود برفک در یخچال یا فریزر یک مشکلی می‌باشد که باید برطرف شود. امّا چرا یخ یا برف در یخچال ساید بای ساید به وجود می‌آید؟
 • گاز یخچال کم گردیده است.
 • فن کار نمی‌کند «توضیح داده شد».
 • غذای گرم داخل یخچال یا فریزر گذاشته‌اید.
 • دیفراست معیوب می‌باشد «که در قسمت بالا توضیح داده‌ایم».

قرار دادن غذایی گرم درون یخچال و فریزر

قرار دادن غذایی گرم درون یخچال ممنوع شده است. شما باید صبر کنید تا غذا به دمای محیط رسیده سپس داخل یخچال قرار بدهید. اگر این کار را نکنیم چه اتفاقی خواهد افتاد! عیب‌یابی یخچال‌ ساید بای ساید که غذای گرم در آن قرار داده‌ایم چگونه است؟ چنانچه که شما این کار را نکنید با ورود غذایی گرم به درون یخچال، براثر برخورد بخار به لوله سرد، بخار به آب تبدیل شده و نهایتاً تبدیل به یخ یا برفک خواهد شد. همین مشکل کافی خواهد بود تا یخچال‌ شما از کار اُفتد. چنانچه که این اتفاق رُخ داد به مدّت زمان هشت ساعت جهتِ عیب‌یابی یخچال‌ ساید بای ساید آن را از برق کشیده تا یخ و برفک آب شود نیز مجدداً به برق متصل کنید.

خالی شدن گاز یخچال و فریزر ساید بای ساید

چنانچه که گاز یخچال فریزر کم گردیده باشد می‌تواند منجر به ایجاد برفک در لوله اواپراتور گردد. هنگامی‌که مقداری از گاز یخچال کم می‌گردد، فشار گاز کم خواهد شد و نهایتاً گاز نمی‌تواند با سرعتِ از اواپراتور یخچال گذر نماید. پس در صفحه یخ خواهد زد و در جای خود ثابت مانده و از گردش باز می‌ماند. اگر که چنین مشکلی وجود داشت باید جهتِ رفعِ مشکل گاز به دستگاه تزریق گردد!
صحبت آخر
دوستان عزیز ما در طول این نوشتار از خود سعی نمودیم شما را با برخی از مهم‌ترین ایرادات و عیب‌یابی یخچال ساید بای ساید آشنا کنیم. شما می‌توانید با تکیه بر مطالب بیان شده برخی از ایرادات جزئی به وجود آمده را خود برطرف کنید. لذا در صورت بروز مشکلاتِ جدی‌تر بهتر است با ما در تعمیرکار گروپ تماس بگیرید.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *