• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

تعمیر اجاق گاز و فر

چکیده محتوا این صفحه

تعمیر اجاق گاز و فر

تعمیر اجاق گاز و فر

درباره تعمیر اجاق گاز و فر

غالباً تعمیر اجاق گاز و فر و دیگر لوازم موجود در گسترهٔ آشپزخانه ظرافت و مهارتِ خاصی را می‌خواهد. به ویژه زمانی‌که مدل آن به‌روز باشد. با وجودِ مدل‌هایی چون توکار و رومیزی، دانش موردنیاز برای تعمیرات اجاق گاز حتی از چندی پیش هم بیشتر شده است‌. برای آن‌که اطمینان خاطر کسب کنید، فردی که جهتِ تعمیر این وسیله کاربردی استخدام می‌نمایید، همین ویژگی‌ها را داشته باشد برروی خدمات ارائهِ شده از جانب ما حساب باز کنید.

قیمت تعمیر اجاق گاز و فر

قیمت تعمیر اجاق گاز و فر پیش از بررسی متداول‌ترین مشکلاتی که امکان دارد در بطنِ اجاق گاز و فر خانه‌های شما رُخ دهد، بهتر است کوتاه نگاهی را به قیمت تعمیر اجاق و فر داشته باشیم. قطعاً این‌گونه می‌توانید بهتر تصمیم‌گیری کرده و تعمیر لوازم خانگی خود را به ما در مجموعه گروپ بسپارید. قیمت تعمیر اجاق گاز و فر چقدر می‌باشد! چه فاکتورهایی برروی قیمتِ تعمیر این وسیله اثرگذار است؟ آیا پیش از سفارشِ تعمیرات اجاق گاز می‌توانیم از قیمت‌ها اطلاع کسب کنیم! این‌ها رایج‌ترین پرسش‌هایی است که مشتریان به هنگام تقاضای خدمات تعمیر اجاق گاز از ما می‌پرسند. هم‌اکنون پیش از پاسخِ بدین سؤالات شما می‌خواهیم خیالتان را راحت کنیم. در واقعِ قیمت تعمیر هریک از لوازم خانگی توسطِ اتحادیه مشخص شده و کارشناسان ما برروی آن نظارت دارند. بنابراین شما دوستانِ عزیز می‌توانید با اطمینانِ خاطر تعمیر این وسیله ضروری آشپزخانه خود را به ما بسپارید.

عوامل مؤثر برروی هزینه تعمیر اجاق گاز و فر

قیمت تعمیر اجاق گاز و فر، در مرحلهٔ ابتدایی به تعداد خدماتِ موردنیاز شما وابسته است.‌ به عنوان نمونه؛ چنانچه که مشکل دستگاه با عوض نمودن ترموکوپل اجاق گاز رومیزی برطرف شود، شما بایستی تنها هزینهٔ ترموکوپل اجاق گاز و دستمزد تعمیرکار را پرداخت کنید. حال امکان دارد که گاهاً شما به دریافت خدمات دیگری چون؛ تعویض شیشه اجاق گاز هم نیاز داشته باشید. این مورد و بسیاری از موارد دیگر می‌تواند حجم کار تعمیرکارانِ گروپ را بالا ببرد و مبلغی را به فاکتور پایانی شما بی‌افزاید. از سویی دیگر هم ایرانی یا خارجی بودن اجاق گاز و مدل دستگاه شما می‌تواند برروی هزینهٔ تعمیر آن تأثیرگذار باشد.‌ با تمامی این جوانب توجه داشته باشید که بعد از پایانِ تعمیر اجاق گاز و فر از شما وجهی بیشتر از قیمتِ توافق شده دریافت نخواهد شد.‌

متداول‌ترین مشکلاتی که امکان دارد در اجاق گاز و فر شما رُخ دهد!

همانطور که گفتیم اجاق گازها نقش و جایگاه بسیار مهمی را در تسهیل زندگی مردم دارند و به عبارتی زندگی آن‌ها را آسان ساخته‌اند. آن‌ها غالباً عمر و ماندگاری طولانی مدّتی دارند ولی گاهاً خراب می‌شوند و این موضوع امری اجتناب‌ناپذیر است. لذا زمانی‌که به تعمیر اجاق گاز و فر نیاز پیدا می‌کنید که کارکرد این دستگاه دچار اختلال شده است. البته که این اختلال گاهاً امکان دارد کلّی باشد و گاهی اوقات یکی از اجزای آن را تحت تأثیر قرار دهد. به‌هر‌حال زمانی نیاز به تعمیر اجاق گاز حس می‌شود که عیب و نقصی در کارکرد آن رُخ دهد. ما هریک از این عیب و ایرادها را به صورت جداگانه تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

دلیل روشن نشدن مشعل اجاق گاز

با توجه به این مسئله که، مکانیسم کارِ اجاق گاز به حالتی است که باید گاز و هوا به واسطهٔ شعله پیلوت محترق گردند، اگر که فندک خراب شده باشد دیگر جرقه‌ای هم ایجاد نمی‌شود. بنابراین مشعل موردنظر شما روشن نخواهد شد. البته مسدود بودن فندک نیز منجر به بروز چنین رُخدادی می‌شود. جهتِ رفع این مشکل می‌توانید جریانِ برق را قطع نمایید، بعد از آن با کمک یک سوزن بسیار نازک، فندک را تمیز نموده و در صورتِ مسدود بودن، آن را رفع کنید. حتماً فندک اجاق گاز را از نظرِ وجودِ جریانِ الکتریکی بررسی کنید. اگر که شما احتمال می‌دهید مشکل از فندک بوده و هیچ جرقه‌ای ایجاد نمی‌نماید، بایستی فندک را عوض کنید. جهتِ تعویض فندک می‌توانید پیچ‌های صفحه رویه اجاق گاز را باز نمایید. بعد از آن به صفحهٔ زیرین دسترسی پیدا می‌کنید اکنون می‌‌توانید فندک را دیده و آن را عوض کنید. البته گاهی اوقات هم کم بودن ارتفاعِ شعله فندک منجر می‌شود که جرقه به اندازه کافی ترموکوپل را گرم ننماید. امکان دارد خرابی در قسمتِ ترموکوپل و بوبین منجر به روشن نشدن مشعل اجاق گاز بشود‌. نهایتاً مسدود بودن نازل یا ژیگلور هم می‌تواند مانع آمدن گاز به مشعل اجاق گاز باشد. پس این یک موردی تخصصی بوده و شما می‌توانید جهتِ تعمیر اجاق گاز و فر با ما در مجموعهٔ گروپ تماس حاصل فرمایید.

مقاله پیشنهادی:عیب یابی ماکروفر

  •  چرا اجاق گاز جرقه زده ولی روشن نمی‌شود؟
در ابتدا بایستی جریانِ گاز را کنترل بنمایید. امکان دارد جریانِ گاز قطع گردیده باشد. در صورتی‌که این مشکل نبود، سوراخ‌های مشعل یا پیلوت را وارسی کنید چرا که ممکن است آن‌ها مسدود گردیده باشند. جهتِ رفع چنین مشکلی در ابتدا محل مسدود را با یک عدد مسواک و یا بُرس تمیز نمایید تا مجرا باز گردیده و شعله به آسانی روشن شود. بعد از آن خاموش یا روشن بودن پیلوت را کنترل نمایید. شاید که پیلوت خاموش شده باشد و شما آن را ندانید!
  • چرا شعله اجاق گاز زرد می‌سوزد؟
چنانچه که شعله اجاق گاز شما آبی رنگ نمی‌سوزد و از بابتِ زرد شدن رنگِ شعله احساس نگرانی دارید، بایستی بدانید که شعله اجاق گاز به شما هشدار می‌دهد. به این هنگام اکسیژن کافی در دورواطراف شعله وجود نداشته به همین دلیل رنگِ آن زرد است. دلیل زرد بودن شعله اجاق گاز می‌تواند از رطوبت هم نشأت گیرد. ممکن است حفره‌های دورواطراف مشعل‌ها گرفته باشد گاهی اوقات هم مواد شوینده درون آن‌ها گیر کرده باشد! جهتِ رفع چنین مشکلاتی لازم است صفحهٔ اجاق گاز را کاملاً و با دقّت تمیز نمایید. سپس با یک دستمال نرم اطراف شعله‌ها را به خوبی خُشک کنید.

چرا در اطراف اجاق گاز بوی گاز احساس می‌شود؟

این مشکل می‌تواند خطرات بسیاری را در پی داشته باشد. اگر که شما در آشپزخانه به ویژه در نزدیکی اجاق گاز، احساس بوی گاز می‌کنید، می‌باید حتماً از نصبِ درستِ شلنگ گاز اطمینان خاطر کسب کنید. امکان دارد که در محلِ نصب شلنگ اجاق گاز نَشتی وجود داشته باشد! در این هنگام هرچه زودتر شلنگ را تعویض کنید.‌

 چرا پس از روشن شدن شعله، آتش سَروصدا به پا می‌کند!

عوامل مؤثر برروی هزینه تعمیر اجاق گاز و فر به همان شکل که شما هم می‌دانید لازم است که شعله‌های اجاق گاز به گونه‌ای یک‌دست و آرام عمل کنند. اگر که با روشن نمودن اجاق گاز سَروصدای شعله‌ها برخواست، بایستی در راستای رفع مشکلاتِ اجاق گاز که احتمالاً مربوط به هوارسانی باشد، اقدام بنمایید. شعله‌هایی پرسَروصدا نشانگر این موضوع است که هوا به مقدار درستی به مشعل نمی‌رسد. در واقع زمانی‌که هوا بیش از اندازه به مشعل رسد، شعله با سَروصدا می‌سوزد. جهتِ تعمیر اجاق گاز و فر خود به هنگام بروز چنین مشکلاتی می‌توانید با ما در مجموعهٔ گروپ تماس بگیرید.

چرا شعله اجاق گاز به شدّت گرم می‌باشد؟

یکی از راه‌های برطرف نمودن مشکلاتِ اجاق گاز بررسی و تنظیم شعله‌های گاز خواهد بود. به همان شکل که شعله‌هایی کم قدرت می‌تواند دردسرهایی را به راه کند، شعله‌های کوره‌ای و بسیار سوزاننده هم می‌تواند مشکلاتی را در پی داشته باشد. به گونه‌ای که تنها در یک چَشم بَرهم زدن غذای شما بسوزد! این مشکل ناشی از شکسته شدن ترموستات می‌باشد. جهتِ رفع چنین مشکلاتی لازم است ترموستات گاز با یک ترموستات جدید و سالم جایگزین گردد. شما باید تعمیر اجاق گاز خود را به تکنسین‌های ماهر و زبردست بسپارید و این را فراموش نکنید.

به چه دلیل شعله اجاق گاز دود می‌کند؟

گاهاً پس از روشن نمودن شعله قابلمه به رنگ سیاه درمی‌آید! به گونه‌ای که از شعله دود می‌زند. از جمله مهم‌ترین دلایل این مشکل کثیفی بیش از اندازه گاز است. قطعاً چربی‌های بسیاری در قسمتِ زیرین شعله تجمع کرده‌اند. البته گاهی اوقات هم امکان دارد در مخلوط گاز و هوا میزان گاز بیشتر باشد. اگر که شما اجاق گاز خود را به همین تازگی‌ها تهیه کرده‌اید، امکان دارد مشکل از این بابت باشد.

چرا فر روشن نمی‌شود!

روشن نشدن فر می‌تواند ناشی از دلایل مختلفی باشد که در قسمتِ ذیل بدان‌ها اشاره خواهیم کرد. شما باید از تعمیرکارِ تعمیر اجاق گاز و فر بخواهید هریک از موارد ذیل را بررسی کند؛

روشن نشدن فر ناشی از مسدود بودن پیلوت

مسدود گردیدن پیلوت بر اثر آلودگی و یا روغن‌های موجود در مواد غذایی پخته شده در فر است. جهتِ بررسی این موارد لازم است قطعات پیلوت را یکی به یکی جدا کرده و تمیز نمایید. در همین حین دیگر اتصالات را نیز وارسی نمایید که دچار مشکلاتی نشده باشد. اگر که پس از تمیز نمودن همچنان مشکل برسَرجای خود بود، بهتر است پیلوت را از تعمیرکار بخواهید عوض کند.

خاموش بودن پیلوت فر

یکی از علل روشن نشدن فر، در خاموش بودن پیلوت‌ها خلاصه می‌شود که تنها با روشن نمودن پیلوت ایراد برطرف خواهد شد. همچنین امکان دارد میزان گازی که در پیلوت جریان پیدا می‌کند کمتر از استاندارد باشد که بایستی اقدام به تنظیم شعله پیلوت نمایید.

مقاله پیشنهادی:عیب یابی اجاق گاز و فر

تنظیم نبودن تایمر فر گاز

تایمر مسئولیت ایجاد هماهنگی بین قطعات گوناگون دستگاه را دارد، به هنگامی‌که به درستی عمل ننماید، فرمان‌ها در فر اجراء نمی‌گردد. چنانچه فر شما روشن نمی‌گردد لازم است تنظیمات تایمر را به دقّت وارسی نمایید.

پرتاب جرقه الکترود

گاهاً با وارسی تمامی موارد بیان شده و رفع ایرادات، هنوز هم با مشکلاتِ روشن نشدن فر اجاق گاز مواجه می‌گردید. جهتِ عیب‌یابی این مسئله، از ورودی گاز و پرتابِ جرقه الکترود به برنرها اطمینان خاطر کسب کنید. در صورتی‌که پرتاب جرقه الکترود انجام نشود، بایستی جرقه زن را چک نموده و از عدم وجودِ نَشتی در طول سیم جرقه زن نیز بدنه الکترود مطمئن شوید. در حالاتِ عادی زمانی‌که شما فر را جهتِ پخت‌و‌پز غذا روشن می‌نمایید، جرقه زن هم روشن خواهد شد و به رنگِ نارنجی می‌سوزد. پس از گرم گردیدن جرقه زن، دریچه گاز نیز باز گردیده و گاز را به واسطهٔ مشعل به جرقه زن ارسال می‌کند. جرقه زن گاز را روشن نموده و فر شما را گرم خواهد کرد. در این فرآیند در صورتی‌که جرقه زن به قدرِ کافی گاز را گرم ننماید، اجاق گاز هم روشن نشده و به احتمالِ بسیار بوی گاز را حس خواهید کرد.

دلیل گرم نشدن فر گاز چیست!

از عیوب فر گاز می‌توانیم به گرم نشدن فر اشاره بنماییم. امکان دارد مدّت زمانی طولانی پیش از قراردادن مواد غذایی خود جهتِ گرم گردیدن، فر را به صورت روشن گذارده باشید. ولی بعد از مدّت زمانی مشاهده کنید که به قدر کافی فر حرارت ندارد. در چنین موقعیتی مشکلاتی در مشعل‌های گاز وجود دارد، جهتِ اطمینان از عدم مسدودی و باز بودن مسیر خروجی شعله‌ها یک به یک مشعل‌ها را کنترل بنمایید. این امکان هم وجود دارد که مشکل در لوله گاز خلاصه شود و گاز به میزان کافی در فر جریان پیدا نکند.

دلیل بسته نشدن درب فر

از دیگر مشکلات فر اجاق گاز می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که گاهی امکان دارد درب فر بسته نشود. علّت اصلی این رُخداد غالباً وجودِ عیب و نقص در لوله گزارش می‌گردد. چنانچه که لوله‌ها به خوبی تنظیم نشده باشند و یا در طی مدّت زمان استفاده پس از چند وقتی دچارِ فرسودگی و استهلاک شوند، نیاز به تعمیر و تعویض خواهند داشت. تنها این مسئله را در نظر داشته باشید که اگر یکی از لوله‌ها نیازمند تعمیر بود دیگری را هم عوض کنید. فشارِ ناشی از فرسودگی یک سَمت منجر به آسیب به سَمت دیگر و بعد از مدّت زمانی هزینه‌هایی اضافی خواهد شد.

خرابی در قسمتِ رلهٔ فر گاز

مسئولیت رله و یا همان بُرد رله کنترل ولتاژ در المنت می‌باشد. چنانچه که رله دچار هرگونه مشکلاتی بشود، دریافتِ ولتاژ به واسطه‌ٔ المنت ادامه پیدا می‌کند و بعد از آن خاموش نمی‌شود. به هنگام خرابی بُرد رله لازم خواهد بود آن را عوض کنید. کباب پز مورد دیگری می‌باشد که لازم است در چنین موقعیتی بررسی کنید. کباب پز در درون فر به علّت متصل بودن به رله‌ها می‌تواند منجر به تغییر در کنترل مدار حرارت نیز ارسال ولتاژ گردد.

تعویض المنت فر گاز

به هنگام سوختگی المنت گرم کننده، در درون فر اتصال کوتاه ایجاد خواهد شد. غالباً اتصال کوتاه با بررسی‌های چَشمی مشخص خواهد شد. در اتصال کوتاه برروی المنت حفره و یا تورم ایجاد می‌شود. جهتِ ارزیابی دقیق‌تر پیوستگی المنت را با یک مولتی‌متر چِک کنید و به هنگام مشاهده ایراد در آن از تعمیرکارانِ تعمیر اجاق گاز و فر گروپ بخواهید المنت را عوض کند.

تعویض لامپ فر گاز

هرچند ظروف مواد غذایی که در درون فر است، بعد از مدّت زمانی که آن را بیرون می‌آوریم بهتر می‌توانیم ببینیم که چگونه پخته شده است. امّا به گونه‌ای کلّی لامپ‌های داخل فر بسیار حائز اهمیت است و نبود آن‌ها چندان خوشایند به نظر نمی‌رسد. سوختن لامپ‌ها مشکلی است که خودِ شما می‌توانید آن را برطرف کنید. شما می‌توانید با توجه به مراحل بیان شده در قسمتِ ذیل لامپ فر گاز را تعویض کنید؛
  • تمامی سینی‌ها و وسیله‌های کاربردی درون فر را خارج نمایید.
  • سپس پوشش محافظ لامپ را باز نمایید.
  • لامپ را بیرون آورید.
  • دوباره لامپ را بسته و اندکی آن را بچرخانید.
  • اگر که لامپ روشن نشد، مطمئن می‌شویم که لامپ فر سوخته است. جهتِ جایگزینی لامپ هالوژنی فر می‌توانید مدل آن را خریده و جایگزین کنید. فقط به این موضوع توجه داشته باشید که رویه لامپ را محکم ببندید تا زمانی‌که فر روشن می‌شود گرما منجر به باز شدن و اُفتادن این بخش نشود.
اگر که در صورت تعویض لامپ مشکلِ شما برطرف نشد امکان دارد مشکل مربوط به دکمه روشن نمودن چراغ باشد. تعویض سوئیچ چراغ فر و یا همان استارتر بایستی به واسطهٔ یک کارشناس تعمیر فر گازی صورت پذیرد. چرا که دانش فنی خاصی در این زمینه لازم است و امکان دارد دچار برق گرفتگی شوید.
صحبت آخر
همانطور که مطالعه نمودید هر نشانه و علائمی در اجاق گاز و یا فر امکان دارد مربوط به قسمتِ خاصی باشد. شما باید به نشانه‌های برخواسته از اجاق گاز یا فر توجه نموده و جهتِ برطرف نمودن آن اقدام کنید. ما در تعمیرکارِ گروپ در راستای تعمیر اجاق گاز و فر خانه‌های شما اقدام نمودیم. امیدواریم بتوانیم اعتمادِ شما را در این راستا جلب نموده باشیم‌.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *