• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

بررسی علت روشن نشدن پکیج بوتان

چکیده محتوا این صفحه

بررسی علت روشن نشدن پکیج بوتان

پکیج‌ های گرمایشی بوتان امروزه بخش اعظمی از فروش بازار را، مختص خود کرده اند. این پکیج ها علاوه بر، گرم نمودن آب وظیفه گرم نگه داشتن آن را، نیز بر عهده دارند. گاهی اوقات با مشکل روشن نشدن پکیج بوتان روبرو می شویم. اما جای نگرانی نمی‌ باشد و این مشکل به راحتی قابل رفع شدن است. علت روشن نشدن پکیج بوتان می تواند بنا به دلایل متفاوتی باشد. در صورتی که، شما هم یک پکیج بوتان در منزل دارید و با مشکل روشن نشدن آن مواجه هستید، تا انتهای این مبحث همراه ما باشید. در نظر داریم دلایل و علل این مشکل را، با یک دیگر بررسی کنیم.

پکیج های گرمایشی بوتان و علل روشن نشدن آن ها

پکیج های گرمایشی یک وسیله جدایی ناپذیر از منازل به شمار می روند. این پکیج ها با هر نام و برندی ممکن است زمانی دچار خرابی و مشکلاتی از قبیل روشن نشدن روبرو شوند. از مشکلات بسیار شایع در پکیج‌ های بوتان و سایر برندها خاموش شدن ناگهانی آن ها می‌ باشد.

این مشکل، یعنی خاموشی ناگهانی و از کار افتادگی پکیج‌ های بوتان و کلیه برند های دیگر هر چند امری شایع است اما، ممکن است باعث نگرانی شما گردد. بر همین اساس در نظر داریم که، به بررسی علت روشن نشدن پکیج بوتان بپردازیم. در ادامه به چندین علت و دلیل عمده و اصلی روشن نشدن پکیج اشاره شده است.

بیشتر بخوانید: ١٣ راه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ و هزینه های آن

قطع شدن جریان برق

یک علت روشن نشدن پکیج بوتان احتمالا به قطع بودن جریان برق بستگی دارد. در صورتی که، از تعمیر و رفع عیوب پکیج سر رشته ندارید با تکنسین تعمیر خبره تماس بگیرد. به یاد داشته باشید پیش از این مورد، اقدام به کنترل کردن فیوز و کلید برق نمایید تا، مطمئن شوید مشکل از این دو قطعه نباشد.

افت و کاهش فشار جریان گاز

در صورت مواجه شدن با خاموشی و عدم روشن شدن پکیج بوتان، ممکن است جریان گاز ورودی به پکیج قطع شده باشد و یا دچار نوسان و افت باشد. حتما این مورد را، نیز چک کنید و از وصل بودن جریان گاز پکیج مطمئن شوید.

کاهش فشار جریان آب در مخزن پکیج

یک علت روشن نشدن پکیج بوتان را، می توان به کاهش جریان آب درون مخزن نسبت داد. پس از کنترل کردن و اطمینان از وصل بودن گاز، نوبت به کنترل آب درون مخزن پکیج می رسد. پکیج های بوتان به گونه ای تولید شده اند که، با کم شدن میزان آب به طور خودکار خاموش شوند.

این امر در نتیجه مجهز بودن این پکیج های گرمایشی به یک سیستم مدرن خاموش شدن اتوماتیک است. در صورت کاهش میزان آب در مخزن پکیج بوتان، این سیستم اتوماتیک وار فعال شده و موجب خاموش شدن و عدم روشن شدن پکیج می شود.

تجمع رسوبات در لوله های پکیج بوتان

ممکن است که، تجمع رسوبات درون لوله های پکیج، علت روشن نشدن پکیج بوتان می باشد. پکیج‌ های بوتان توانایی پیشگیری از تجمع رسوب درون لوله‌ های خود را، ندارند. به همین دلیل ممکن است در اثر این تجمعات پکیج یک دفعه و ناگهانی خاموش شود.

این امر، یعنی تجمع نمودن رسوبات درون بخش‌ های مختلف یک پکیج بوتان امری کاملا عادی و شایع است. برای جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی پکیج لازم است تا، با سرویس نمودن های دوره ای و مرتب از عدم تجمع رسوبات در بخش های مختلف پکیج اطمینان حاصل کنید.

تجمع رسوبات در لوله های پکیج بوتان

وجود هوا در لوله های پکیج

گاهی اوقات علت روشن نشدن پکیج بوتان در تجمع هوا درون لوله ها و منافذ پکیج است. در صورتی که، پکیج شما روشن نمی شود ممکن است جریان هوا درون لوله ها و یا حتی شوفاژهای پکیج محبوس شده باشد و در نتیجه منجر به منتقل نشدن آب گرم از پکیج به شوفاژ می شود.

بنابراین، یک اقدام مهم در هنگام روشن نشدن پکیج بوتان، هوا گیری نمودن آن است. در غیر این صورت پکیج بوتان روشن نخواهد گردید. جهت انجام عمل هواگیری شما به یک متخصص و تعمیرکار پکیج‌ های بوتان نیاز پیدا می‌ کنید.

خراب شدن و از کار افتادگی پمپ پکیج بوتان

خراب شدن و از کار افتادن پمپ می تواند علت روشن نشدن پکیج بوتان شما محسوب شود. برای اینکه روشن شدن پکیج بوتان صورت بگیرد نیاز است تا، عمل پمپاژ توسط پمپ پکیج صورت گرفته و آب را، به شوفاژ منتقل نماید. گاهی اوقات هوا درون این شوفاژها پمپاژ شود.

پمپ پکیج یک بخش اساسی و کلیدی در پکیج های بوتان به شمار می رود. این بخش از پکیج باید به صورت مرتب و دوره ای کنترل شود و در صورت نیاز سرویس شود تا، از ایجاد هر گونه مشکلی برای پکیج های بوتان جلوگیری به عمل آید.

پلمپ شدن دودکش و خراب شدن آن

دودکش یک بخش مهم و حساس دیگر درون پکیج های گرمایشی به شمار می رود. وظیفه دودکش خارج نمودن دودها از درون پکیج به خارج از منزل است. حال، گاهی اوقات ممکن است دودکش پکیج دچار انسداد و یا خرابی شده باشد.

در صورتی که، فاصله ایمنی و اصولی دودکش از سقف خانه رعایت نشود، دودکش دچار مسدود شدن خواهد گشت. همچنین، اگر دود از طریق دودکش به درستی خارج نشود دودکش سبب خاموش شدن پکیج خواهد شد و علت روشن نشدن پکیج بوتان شود.

برای پیشگیری از این مشکل چند راهکار وجود دارد. اولین راهکار استفاده از سنسور تجمیع دود است و راهکار دوم کمک گرفتن از یک متخصص برای سرویس های دوره ای پکیج و دودکش آن است.

خراب شدن شمعک پکیج

علت روشن نشدن پکیج بوتان می تواند با خراب شدن شمعک پکیج ارتباط مستقیمی داشته باشد. اولین قدم کنترل نمودن فشار آب است. در صورت نوسان داشتن در جریان آب پکیج ممکن است پکیج دچار خاموشی شود و روشن نگردد. در این حالت شمعک پکیج نیز از کار می افتد.

در صورت ایجاد مشکل در شمعک و عدم روشن شدن پکیج های بوتان تمامی موارد ذکر شده در فوق را، به ترتیب کنترل نمایید. در صورت از کار افتادگی و خراب بودن شمعک بایستی از یک مرکز تخصصی در حوزه تعمیر پکیج های گرمایشی بوتان کمک بگیرید.

خراب شدن شمعک پکیج

کلام پایانی

علت روشن نشدن پکیج بوتان را، می توان در موارد متعددی یافت. نکته بسیار مهم در رابطه با این وسیله بسیار مهم و کاربردی، سرویس کردن و چک کردن مرتب و دوره ای آن است. برای سرویس کردن دوره ای پکیج های بوتان خود می توانید از تعمیر کار گروپ کمک بگیرید.

گروه تعمیراتی تعمیر کار گروپ یک گروه متخصص و با سابقه ای چندین ساله در زمینه تعمیر و سرویس پکیج های گرمایشی بوتان است. شما می توانید حتی عیب یابی و تعمیر سایر لوازم خانگی خود را، در کلیه برندها از این مجموعه در خواست نمایید.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *