• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

تعمیر بخاری گازی که خاموش می‌شود

چکیده محتوا این صفحه

تعمیر بخاری گازی که خاموش می‌شود

در این مقاله به موضوع تعمیر بخاری گازی که خاموش می‌شود، می‌پردازیم. بخاری گازی یکی از وسایل گرمایشی اصلی برای گرم کردن خانه ها در روزهای سرد زمستان است، که هرگونه اختلالی در کارکرد آن سبب مشکلات زیادی برای کاربران می‌شود.

بخاری گازی به علت‌های مختلفی خاموش می‌شود، که باید نخست دلیل خاموش شدن آن را یافت و سپس اقدام به تعمیر آن نمود. در این مقاله از سایت تعمیرکار گروپ با ما باشید تا شما را با تعمیر بخاری گازی که خاموش می‌شود، آشنا کنیم.‌

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

دلایل خاموش شدن بخاری گازی و راه‌های تعمیر آن

علل زیادی برای خاموش شدن بخاری گازی وجود دارد، که مهمترین علت آن خرابی یکی از قطعات است. البته گاهی نیز انسداد در ورودی گاز یا دودکش سبب خاموشی بخاری می شود. برای تعمیر بخاری گازی که خاموش می‌شود، نخست باید علت را کشف کنیم بعد اقدام به تعمیر کنیم. مهمترین علل خاموش شدن این دستگاه گرمایشی عبارتند از؛

  • خرابی ترموکوپل

از میان تمام قطعات بخاری گازی ترموکوپل بیشتر باعث خاموش شدن بخاری گازی می‌شود، این قطعه وظیفه کنترل گاز را بر عهده دارد. این بخش متشکل از دو فلز به چسبیده و رساناست. این دو فلز از یک سو آزاد و از سوی دیگر به هم متصل هستند، با رسیدن گرما به این دو سیم، الکتریسیته در آنها ایجاد می‌شود.

هنگام نگه داشتن دکمه فرمان بخاری گازی، این قطعه گرم ‌می شود و الکتریسیته لازم را برای عملکرد بوبین به وجود می‌آورد. در صورتی که تروموکوپل ایراد پیدا کند، قادر به تولید الکتریسیته نیست و در نتیجه دستگاه خاموش می شود. برای تعمیر بخاری گازی که خاموش می‌شود، به علت خرابی ترموکوپل از متخصصان حرفه ای کمک بگیرید.‌

·         خرابی شمعک

اکثر کسانی که از بخاری گازی خود شکایت دارند، صحبت از روشن نشدن و جرقه نزدن شمعک می‌کنند، در واقع عدم روشن شدن شمعک به معنای خاموشی بخاری است.

روشن نشدن شمعک نیز به بوبین و ترموکوپل مربوط می شود. اگر ترموکوپل در سر جای خود به درستی قرار گرفته، پس بوبین نیاز به تعمیر دارد. در این شرایط برای تعمیر بخاری گازی که خاموشی می‌شود، باید بوبین را عوض کرد.‌

اگر سر ترموکوپل به خوبی در مشعل جا نگیرد، میزان الکتریسیته‌ای که دو سیم فلزی آن را ایجاد کرده اند، برای هسته بوبین کافی نیست؛ زیرا بوبین برای روشن کردن بخاری باید الکتریسیته کافی را دریافت کند.‌ برای تعمیر بخاری گازی که خاموش می‌شود در این ایراد، باید مشعل را پایین تر یا بالاتر از سر ترموکوپل تنظیم کنید.

دلایل خاموش شدن بخاری گازی و راه‌های تعمیر آن
دلایل خاموش شدن بخاری گازی و راه‌های تعمیر آن

·         جرقه نزدن فندک

تمام بخاری‌های گازی مجهز به یک فندک جرقه زن هستند، تا از طریق آن بتوان بخاری را بدون استفاده از کبریت و سایر وسایل آتش‌زای جانبی روشن کرد.

گاهی اوقات فندک بخاری روشن نمی‌شود یا اینکه در اصطلاح جرقه نمی‌زند، مهمترین علت آن نرسیدن گاز به فندک است، برای تعمیر بخاری گازی که خاموش می‌شود و مشکل آن عدم جرقه زنی فندک است، ده دقیقه منتظر بمانید و پس از طی این زمان مجدداً فندک را امتحان کنید. در صورتی که فندک پس از طی این زمان دوباره جرقه نزد، باید برای روشن کردن آن از کبریت استفاده کرد.

دلیل دیگری نیز برای روشن نشدن فندک وجود دارد و آن عدم تنظیم پیچ‌های بخاری است. اگر این دو پیچ شل شده باشند، به احتمال زیاد فندک جرقه نخواهد زد. برای رفع این مشکل کافیست، که پیچ‌های بخاری را کاملاً محکم کنید.

·         انحراف نازل گاز

نازل یکی از قطعات بسیار مهم بخاری گازی است، که وظیفه انتقال گاز را به مشعل بر عهده دارد در صورتی که نازل به هر علتی کج یا منحرف شده باشد، عملیات گازرسانی به بخاری مختل خواهد شد و قطعا بخاری بدون گاز روشن نمی شود.

رفع کجی نازل بسیار راحت است؛ زیرا علت آن به شل بودن پیچ‌ها برمی‌گردد، که سبب جابجایی نازل از جای اصلی خود شده‌اند. البته گاهی این انحراف بسیار کم است، که در روشن شدن دستگاه اختلال ایجاد نمی کنند، اما در زمانی که بخاری روی بالاترین شعله تنظیم شده است، امکان خاموشی ناگهانی آن وجود دارد.‌

برای تعمیر بخاری گازی که خاموش می‌شود و مشکل آن از کجی نازل است، می توانید از تکنسین‌های حرفه‌ای کمک بگیرید یا در صورتی که انحراف شدید نیست خودتان پیچ‌ها را سفت کنید.‌

·         خرابی بوبین

ایراد در بوبین از دیگر علل رایج خاموش شدن این وسیله گرمایشی است. برای تست بوبین باید از یک باتری قلمی یک و نیم ولت کمک بگیرید. اگر بوبین ایراد نداشته باشد سوپاپ از جای خود جابجا نمی شود ولی اگر بوبین ایراد پیدا کند باید سوپاپ را بیرون آورد. برای تعمیر بوبین نیز باید از تعمیرکاران حرفه‌ای کمک گرفت و مشکل فقط با تعویض این قطعه برطرف می شود.

خرابی بوبین
خرابی بوبین

سخن پایانی

در این مقاله از تیم تعمیر شرکت تعمیرکار گروپ به بررسی تعمیر بخاری گازی که خاموش می‌شود، پرداختیم. بخاری گازی با اینکه ساختار ساده دارد، اما به دلیل اهمیت ایمنی آن برای کاربران تعمیر آن باید به دست افراد مجرب و با دقت انجام گیرد تا از سالم بودن و بی خطر بودن تمام بخش‌های آن اطمینان حاصل کنید.

اگر بخاری گازی شما به هر علتی ایراد پیدا کرده است، به سایت تعمیرکار گروپ وارد شوید و در بخش پشتیبانی برای ما پیام بگذارید، تا همکاران خود را برای رفع ایراد بخاری گازی در کمترین زمان و با قیمت مناسب به منزل شما بفرستیم.‌

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *