• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

تعمیر ماکروفر

چکیده محتوا این صفحه

تعمیر ماکروفر

تعمیر ماکروفر

درباره تعمیر ماکروفر

تعمیر ماکروفر ممکن است کمی مشکل به نظر آید، به طور میانگین زمانِ تعمیر این دستگاه و یا همان مایکروویو با تست برخی از نکات حدوداً پانزده دقیقه زمان‌بر است. ما با بهره‌گیری از نشانه‌هایی که دارد آن را تعمیر خواهیم کرد. مشکلاتی چون؛ کار ننمودن صفحهٔ لمسی، زیاد شدن صدای دستگاه، عدم چرخشِ صفحه و… ! ماکروفر جزئی از وسایل بسیار مهم موجود در گسترهٔ هر خانه‌ای است و دارای مزیت‌های بسیاری می‌باشد. قطعاً این وسیله می‌تواند به شما در آشپزی و پخت بسیاری از غذاها کمک کند. اکنون که آن نیز خراب شده است چه باید کنیم! چگونه آن را درست کنیم؟ نگران نباشید، با ما در طول این مطلب همراه بوده و بگذارید شما را به خوبی با جوانبِ تعمیر این دستگاه پرکاربرد آشنا سازیم.

تعمیر ماکروفر در محل موردنظرتان!

ماکروفر یکی از لوازم خانگی بسیار پرکاربرد است که شاید جابه‌جایی آن به تعمیرگاه سخت به نظر آید! اگر که شما مایل هستید این دستگاه در محل موردنظرتان بررسی و تعمیر شود، بایستی بدانید که تعمیر مایکروویو در محل به دانش و تخصص بسیاری نیاز دارد. بهتر است از دست‌کاری این وسیله بسیار پرطرفدار پرهیز کرده و آن را به تعمیرکارانِ گروپ بسپارید. جابه‌جایی ماکروفر به تعمیرگاه نیازمند هزینه‌ای جداگانه خواهد بود. نهایتاً هزینه تعمیر این دستگاه در محلِ موردنظر شما بسیار مقرون به صرفه‌تر است. علاوه بر این‌ها شما می‌توانید از نزدیک شاهد انجام تمامی عملیات‌ها در طولِ تعمیر باشید.

برخی از مهم‌ترین مزایای ماکروفر

بهره‌گیری از ماکروفر برای پخت‌و‌پز غذا در حفظ ویژگی‌های مغذی مواد غذایی تأثیرگذار است. مواد معدنی و ویتامین‌ها در زمان بهره‌گیری از ماکروفر نسبت به دیگر شیوه‌های پخت‌و‌پز بیشتر حفظ خواهد شد. شما می‌توانید از این وسیله در راستای یخ‌زدایی مواد غذایی چون؛ گوشت و مرغ یا ماهی استفاده کنید. در واقع شما می‌توانید این کار را در کوتاه‌ترین زمانِ ممکن با استفاده از این وسیله انجام بدهید. ما می‌‌توانیم از جمله مهم‌ترین معایب این دستگاه را در فرصت زمانی کم در پخت غذا نام ببریم! این دستگاه به دلیل وجودِ زمان کم در راستای پخت‌و‌پز غذا نمی‌تواند میکروب‌ها را به خوبی از بین ببرد. امکان دارد این برای سلامتی شما مضر باشد!

متداول‌ترین مشکلاتِ ماکروفرها

در وارسی و عیب‌یابی ماکروفر می‌‌توانیم مشکلاتِ عمده آن را به دسته‌های گوناگونی قسم‌بندی نماییم و درباره آن بحث کنیم. ولی به گونه‌ای کلّی مشکلات مربوط به ماکروفرها به دو دسته کلّی قسم‌بندی می‌شود.
 • عیب در عملکرد کلّی ماکروفر.
 • عدم پاسخ‌گویی درست ماکروفر.

زمانی‌که ماکروفر روشن نمی‌شود!

دلایل متعددی ممکن است منجر به بروز چنین مشکلاتی شود. ما از جمله اصلی‌ترین این دلایل را می‌توانیم در؛ اِشکال در پریز برق خانه، اِشکال در سیم و دوشاخه ماکروفر، فعال بودن قفل امنیتی «قفل کودک»، خرابی کلید پاور، خرابی در اتصالات داخلی ماکروفر خلاصه نماییم.

شیوهٔ عیب‌یابی ماکروفر که روشن نمی‌شود!

شیوهٔ عیب‌یابی ماکروفر که روشن نمی‌شود!
 • پریز برق را وارسی نمایید و دستگاه دیگری را به همان پریز که ماکروفر از آن بهره می‌گیرد متصل کنید و از کارکرد درست آن اطمینان خاطر کسب کنید.
 • چنانچه ماکروفر شما از تبدیل سه به دو جهتِ اتصال دوشاخه به پریز برق بهره می‌گیرد، این تبدیل را وارسی نمایید و از درستی عملکرد آن اطمینان حاصل فرمایید‌. بعضی از این تبدیل‌ها حاوی محافظ بوده و امکان دارد فیوز آن سوخته باشد. همچنین دوشاخه ماکروفر را هم وارسی کنید که چنانچه دارای فیوز محافظ می‌باشد فیوز آن سالم باشد.
 • به هنگامی‌که با فشردن هر کلیک پیغام برابری را می‌بینید یا صدای بوق مانند می‌شنوید بدین معنا است که قفل امنیتی دستگاه فعال گردیده است. جهتِ غیرفعال نمودن آن بایستی کلید Stop/Clear را به مدّت زمان پنج الی ده ثانیه فشار داده و آن را نگاه دارید تا از حالت قفل امنیتی خارج گردد.
 • علاوه بر این‌ها ممکن است خرابی کلید پاور پشت ماکروفر یا دکمه روشن/خاموش جلوی دستگاه منجر به روشن نشدن دستگاه شما گردیده باشد.
 • گاهاً امکان دارد دلیل روشن نشدن ماکروفر به علّت قطع گردیدن اتصالات داخلی دستگاه باشد و جهتِ بررسی دلیل‌های خرابی و عیب‌یابی دستگاه برای تعمیر ماکروفر اقدام نمایید.

خاموش شدن ماکروفر در زمانِ کار

برخی از عواملی که ممکن است منجر به خاموش شدن ماکروفر در حینِ انجام کار شود عبارت است از؛
 • اتصالی مدار دستگاه.
 • خرابی قفل درب ماکروفر.
 • خرابی فن موتور دستـــگاه.
 • خرابی صفحه کلید ماکروفر.
 • اِشکال در سوئیچ‌ها و یا خازن‌های بُرد.
جهتِ بررسی هریک از موارد فوقانی و برای تعمیر ماکروفر بهتر است با ما در ارتباط باشید. ما می‌‌توانیم طی کوتاه‌ترین زمانِ ممکن ماکروفر را تعمیر نموده و در اختیارتان قرار بدهیم.

ماکروفر غذا را گرم نمی‌کند؟

ماکروفر غذا را گرم نمی‌کند بیشتر مشتریانی که در راستای تعمیر ماکروفر اقدام می‌کنند از گرم نگردیدن مناسب غذا در زمانِ کار دستگاه گلایه می‌کنند و در واقع گرم نکردن متداول‌ترین مشکلِ به وجود آمده در این دستگاه است. از جمله مهم‌ترین علل خرابی لامپ‌های ماکروفر را می‌توانیم در موارد ذیل خلاصه کنیم؛
 • خرابی بُرد ماکروفر.
 • زیاد بودن مقدار غذا.
 • خرابی لامپ دستـگاه.
 • خرابی سوئیچ درب ماکروفر.
 • کثیف بودن محیط داخلی ماکروفر.
 • خرابی قسمتِ ترانس ولتاژ، خازن یا اتصالات داخلی.
هریک از موارد نام‌برده شده در قسمتِ فوقانی متن می‌تواند منجر به گرم نشدن درست مواد غذایی درون ماکروفر شود. در صورتی‌که مشکل از دیود، لامپ و خازن و به گونه‌ای کلّی موارد داخلی دستگاه باشد بایستی به یک تعمیرکار مطمئن مراجعه بنمایید و در راستای تعمیر ماکروفر و یا تعویض قطعات اقدام بنمایید. حال چنانچه که شما دستگاه خود را به تازگی خریده باشید، زیاد بودن مقدار حجم غذای جای داده شده در دستگاه یا کثیفی فضای درونی آن منجر به خوب گرم نشدن مواد غذایی شما می‌شود.

جرقه زدن ماکروفر در زمانِ کار

ممکن است شما با این مشکل برخورد نموده باشید که در زمانِ کار دستگاهِ خود جرقه دیده باشید. این موضوع در بسیاری از موارد جدی نیست و یکی از مشکلات متداول در ماکروفرها است که تنها با یک بی‌دقّتی کوچک منجر بدان شده‌اید. ولی طی برخی از موارد امکان دارد بسیار خطرناک باشد.‌ علّت جرقه زدن دستگاه در زمانِ کار می‌تواند یکی از موارد ذیل باشد؛
 • خرابی در قسمتِ درونی و قطعات داخلی دستگاه.
 • جای دادن ظروف شکسته و یا لب پریده درون ماکروفر.
 • بهره‌گیری از ظروف فلزی، ظروف استیل، ظروفی که حاوی خاصیت فلز در خود می‌باشند.
جهتِ بررسی در ابتدا دستگاه خود را خاموش نمایید سپس از پریز برق جدا کنید. درون دستگاه را ببینید و درصورتِ کثیفی آن را به خوبی تمیز کنید.‌ بعد از آن یک لیوان آب درون ماکروفر جای دهید. دستگاه خود را به پریز برق متصل کنید و آن را روشن بنمایید چنانچه که جرقه‌ای دیدید مشکل بسیار جدی و حساس است و احتمال خرابی قطعات داخلی و یا مشکل در اتصالات داخلی ماکروفر است. بنابراین هرچه زودتر جهتِ تعمیر ماکروفر اقدام کنید.

مقاله پیشنهادی: عیب یابی ماکروفر

زمانی‌که سینی ماکروفر نمی‌چرخد!

در صورتی‌که به هنگامِ کار سینی ماکروفر به خوبی نمی‌چرخد امکان دارد به گونه‌ای درست برروی غلتک جای نداده باشید. چنانچه که سینی ثابت بوده و چرخشی ندارد مشکل می‌تواند از کثیف بودن و جرم گرفتگی زیر سینی و یا خرابی موتور گردان باشد. جهتِ عیب‌یابی و بررسی ابتدا دستگاه را به خوبی تمیز کنید بعد از آن سینی دستگاه را برروی غلتک جای بدهید. یک لیوان آب در مرکز سینی قرار بدهید و ماکروفر را روشن کنید. اگر که شما هیچ‌گونه حرکتی را مشاهده ننمودید موتور گردان خراب شده است و یا ضعیف عمل می‌نماید و باید در راستای تعمیر ماکروفر اقدام بنمایید.

روشن نشدن المنت ماکروفر

بعد از فشردن دکمه استارت چنانچه المنت دستگاه روشن نگردید بایستی به تعمیرکار تعمیر ماکروفر مراجعه و نسبت به تعویض المنت دستگاه اقدام بنمایید. حال آن‌که موارد دیگری که می‌تواند منجر به بروز چنین ایرادی شود این است که؛
 • وجودِ اشکال در بُرد دستگاه.
 • وجودِ اشکال در ترموستات دستگاه.
 • وجودِ اشکال در اتصالات داخلی ماکروفر.
اگر که شما به مراکز معتبر تعمیر ماکروفر مراجعه کنید، می‌توانید با اطمینان خاطر دستگاه خود را در راستای تعمیر به تعمیرکاران بسپارید. قطعاً این‌گونه می‌‌توانید به افزایش طولِ عمر دستگاه خود کمک نمایید.

سَروصدای زیاد ماکروفر در حین کار

اگر که شما در حین کار احساس کردید که ماکروفر شما صدایی غیرعادی از خود متساعد می‌کند، موارد ذیل را بررسی نمایید؛
 • مکانِ قرار گرفتن ریل و شفت زیرین سینی را چِک نمایید.
 • شاید که ظرف جای گرفته شده در ماکروفر بیش از اندازه سنگین باشد.
 • در صورتی‌که صدای برخواسته از دستگاه از قسمتِ پشتی است، فن آن را بررسی نمایید.
 • سیـــــنی، ریل، شِفت و سطح زیرین آن را چِک کنید که هیچ‌گونه جرمی نداشته باشد.
غالباً صدای زیاد می‌تواند از قرارگرفتن نامناسب ریل، شفت و یا سینی ماکروفر باشد. گاهی اوقات امکان دارد سطح این قطعات و زیر آن‌ها را جرم گرفته باشد. همچنین امکان دارد صدای تولید شده از فن ماکروفر باشد. غالباً فن ماکروفر تولید صدا می‌کند ولی اگر که شما احساس کردید صدای آن بیش از حد زیاد بوده و غیرعادی است بایستی نسبت به مراجعه به تعمیرکارانِ تعمیر ماکروفر اقدام نمایید.

دود کردن ماکروفر

یکی از مشکلاتِ متداول ماکروفرها دود کردن آن به علّت کثیف بودن و چرب بودن سطح داخلی دستگاه است و بعد از تمیز نمودن آن، مشکل شما برطرف خواهد شد. جهتِ اطمینان بعد از تمیز نمودن دستگاه یک لیوان آب برداشته و داخل ماکروفر قرار دهید. اگر که مشکل دستگاه برطرف نشد باید به تعمیرکار مراجعه نمایید. در چنین موقعیتی موارد زیر می‌تواند منجر به ایجاد دود در دستگاه شما گردیده باشد؛
 • خرابی در قسمتِ موتور گردان‌.
 • اتصالی در قسمتِ بُرد ماکروفر.
 • اتصالی کردن مدارات داخلی دستگاه.
 • اتصالی نمودن سیم‌کشی ماکروفر شما.
 • نیم‌سوز بودن مقاومت یا خازن دستگاه.
غالباً دلیل اصلی دود نمودن جرم و کثیفی موجود برروی سطوح داخلی دستگاه می‌باشد. حتماً سینی ماکروفر، ریل همچنین شفت آن را وارسی و تمیز نمایید. به هنگامی‌که بوی سوختگی را حس کردید یا بعد از تمیز نمودن دستگاه دوباره ماکروفر شما در زمانِ کار دود تولید نمود به سرعت دستگاه را خاموش کنید. شما باید تعمیر ماکروفر خود را در چنین حالاتی به یک تعمیرکار متخصص بسپارید.

کم‌نور شدن یا کار نکردن لامپ

از سایر مشکلاتِ رایجی که امکان دارد در ماکروفرها شاهد بروز آن باشیم می‌توانیم به کم‌نور شدن لامپ آن‌ها در گذر زمان اشاره کنیم. بعد از مدّتی از عملکرد دستگاه امکان دارد لامپ درون دستگاه به صورت ضعیف عمل کند. این مشکل چندان هم جدی نیست ولی برخی از بانوان دوست دارند که در زمانِ کار و گرم شدن غذا بتوانند به خوبی درون ماکروفر را ببینند. در صورتی که لامپ دستگاه خراب شده باشد در زمان باز شدن درب و یا فعال نمودن کلید لامپ قطع و وصل گردیده یا چِشمک می‌زند. گاهی اوقات هم بعد از مدّت زمانی از عملکرد دستگاه نور لامپ کم گردیده که کاملاً عادی است. جهتِ تعمیر ماکروفر در قسمتِ لامپ آن به راحتی می‌توانید نوعِ قدیمی را جدا نموده و مدل مشابه را تهیه و عوض کنید.

خراب شدن قفل درب ماکروفر

یکی دیگر از مشکلاتِ متداولی که امکان دارد در ماکروفر شما نیز رُخ دهد خرابی قفل درب است. ماکروفرها غالباً سه یا چهار قفل دارند که با کارکرد صحیح آن‌ها بُرد دستگاه اجازه آغاز به کار دستگاه را می‌دهد. پس اگر که قفل درب به درستی کار نکند دستگاه نیز شروع به کار نخواهد کرد. سهل‌ترین راهِ بررسی خرابی قفل ماکروفر روشن ماندن چراغِ آن بعد از بسته شدن درب است. پس بسته نشدن درست درب ماکروفر می‌تواند علائم دیگری از خرابی این ناحیه باشد. خراب بودن قفل درب ماکروفر می‌تواند منجر به بروز مشکلات الکتریکی در دستگاه شود. بنابراین توصیه می‌کنیم هرچه زودتر در راستای تعمیر ماکروفر خود اقدام کنید.

خرابی دکمه‌ها

گاهاً برخی از دکمه‌های دستگاه و یا کلّیهٔ آن‌ها کار نمی‌نمایند یا آن‌که عملکرد اشتباهی را دارند. یعنی آن‌که زمانی شما یک دکمه را می‌فشارید، دستگاه فرمانِ دیگری را صادر می‌نماید. در چنین حالاتی عوامل گوناگونی می‌تواند منجر به بروز این اِشکال در دستگاه شما بشود؛
 • اتصال صفحه کلید.
 • خرابی بُرد تاچ پد.
تعویض تاچ پد و تعمیر صفحه کلید نیازمند تخصص و تجربه کافی است. بنابراین بهتر است از افراد زبردست در این زمینه کمک بگیرید.
صحبت آخر
همانطور که شاهد بودید ما در طول این مطلب از خود سعی نمودیم شما را با برخی از رایج‌ترین مشکلاتی که امکان دارد در ماکروفر رُخ دهد آشنا سازیم. نگران نباشید، اگر که تکنسین‌های ما در کنار شما حضور داشته باشند، ماکروفر شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعمیر شده و نیاز به خرید مجدد این وسیله پرکاربرد نخواهید داشت. شما می‌توانید به ما اعتماد کرده و با شماره تلفن درج شده در این وب‌سایت تماس حاصل فرمایید.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

مقالات و آموزش ها

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *