• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

تعمیر کولرگازی آکس

چکیده محتوا این صفحه

تعمیر کولرگازی آکس

کولر گازی آکس یکی از بهترین سیستم های سرمایشی است ، که تا امروز ساخته شده و می تواند به بهترین نحو ممکن در ما را دردسر هوای گرم خلاص کند . اما در اثر بعضی شرایط این دستگاه با مشکلاتی مواجه شده و مجبور به تعمیر کولرگازی آکس خواهیم بود .

در حال حاضر افراد متخصصی حضور دارند ، که با وجود آن ها امکان تأمین تجهیزات وجود داشته و می توان مشکلات موجود در آن ها را برطرف کرد . در ادامه مبحث بیشتر در رابطه با تعمیر این محصولات سخن خواهیم گفت ، خواهشمندیم ما را همراهی کنید .

چه زمان کولر گازی آکس خراب می شود ؟

در رابطه با تعمیر کولرگازی آکس لازم بوده تا دلایل خرابی کولر گازی را نیز بررسی و ارزیابی کنیم ، یکی از سوالات کاربران این است ، که چه زمان کولر گازی خراب می شود . در حالت عادی کولر گازی یک دستگاه فوق العاده و پر قدرت بوده که بدون هیچ گونه مشکلی می تواند هوای خنکی را تولید کرده و در محیط پخش کند .

قرار گرفتن این محصول در شرایط غیر استاندارد مهمترین عامل خرابی آن است ، اگر ما به عنوان یک مصرف کننده قادر به ایجاد شرایط مطلوب جهت فعالیت دستگاه نباشیم ، خود به خود و پس از گذشت یک بازه زمانی کوتاه دستگاه با مشکل مواجه شده و خراب می شود . موارد زیر همگی بیان کننده دلایل خرابی کولر گازی هستند ؛

 • ورود ولتاژ غیر استاندارد به دستگاه : اگر کولر گازی شما پس از مدت کوتاهی دچار سوختگی قطعات الکتریکی شد ، این امر تا حد زیادی ناشی از ورود ولتاژ غیر استاندارد به دستگاه بوده و برای حذف این عامل بایستی حتماً از ترانس برق استفاده کنید .
 • نصب دستگاه در یک مکان نامناسب : نزدیک بودن کولر گازی به یک منبع حرارتی و یا قرار گرفتن در یک محیط مرطوب ، می ‌تواند عاملی برای خرابی دستگاه به شمار آید . رطوبت در محیط و همچنین گرمای ناشی از بخاری و سایر سیستم گرمایشی به دستگاه آسیب وارد می کند .
 • سرویس نکردن دستگاه : هر دستگاه برقی کولر گازی هنگام فعالیت با استهلاک که همراه خواهد بود ، زمانی که ما اقدام به سرویس دستگاه می نماییم ، این استهلاک های کوچک را از بین خواهیم برد و به عملکرد دستگاه کمک زیادی می نماییم . اما در صورت سرویس نکردن دستگاه این استهلاک های کوچک در کنار هم جمع می‌شوند و منجر به تعمیرات خواهند شد .
 • انتخاب کولر گازی نامناسب برای محیط : یکی از دلایلی که باعث شده با تعمیر کولرگازی آکس مواجه شویم ، انتخاب غلط است . کولر گازی در ظرفیت های مختلف تولید شده و بایستی متناسب با هر ظرفیت متراژ ساختمان جهت فعالیت دستگاه انتخاب شود .

اگر ظرفیت کولر گازی کمتر از میزان مطلوب در محیط باشد ، پس از آن به خوبی قادر به خنک‌کنندگی نبوده و فشار زیادی به دستگاه اعمال می‌شود . به همین دلیل با خراب شدن آن روبرو خواهیم بود

 • عدم تعمیر به موقع : اگر نقص فنی در کولر گازی ایجاد شد ، بایستی سریعا برای تعمیر کولرگازی آکس اقدام کنیم . هرگونه تعلل در انجام این امر می تواند خطر ساز باشد و بیشتر به دستگاه آسیب وارد نماید .

عوامل مختلفی وجود داشته که در اثر آنها به کولر گازی آکس آسیب وارد خواهد شد و ما مجبور به تعمیر کولرگازی آکس هستیم .

چطور متوجه خرابی کولر گازی بشویم ؟

پیش از آنکه تعمیر کولرگازی آکس را انجام دهیم لازم بوده ، تا از این که کولر گازی خراب شده است ، مطمئن شویم و برای این امر بایستی به یک سری علائم و نشانه های توجه کنیم ؛

 • تولید باد داغ افزایش گرما در محیط هنگام فعالیت کولر گازی
 • داغ شدن بیش از حد کولر گازی هنگام تولید هوا
 • کاهش دمای هوای خنک تولید شده
 • ایجاد صدای نامطلوب و نامتعارف و آلودگی صوتی ناشی از عملکرد دستگاه
 • ایجاد بوی نامطبوع و بلند شدن دود از کولر گازی
 • تغییر در سرعت تولید هوای خنک
 • افزایش و یا کاهش قدرت کولر گازی در پرتاب باد
 • تولید یخ و یا برفک زدن یونیت داخلی اسپلیت
 • نشت آب از دستگاه

موارد بالا همگی بیان کننده مشکلات موجود در اسپلیت و کولرگازی هستند و برای برطرف نمودن آن ها ، بایستی حتماً تعمیر کولرگازی آکس در اسرع وقت انجام شود .

آیا امکان تعمیر کولرگازی آکس وجود دارد ؟

یکی از نگرانی هایی که کاربران در خصوص تعمیر کولرگازی آکس ، این است که آیا امکان تعمیرات برای این کولر گازی وجود دارد ؟ و یا می توانیم قطعات با کیفیت را جایگزین قطعات آسیب دیده نماییم ؟ برای پاسخ به این سوال بایستی حتماً مشکلات موجود در کولر گازی و آسیب های وارد شده در آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم .

قطعاً هر چه آسیب وارد شده به دستگاه بیشتر باشد ، نیارمند پرداخت هزینه های بیشتری برای تعمیرات خواهیم بود و لازم بوده تا تعمیرات کامل اجرا شود . خوشبختانه یک سری قطعات فابریک و درجه یک در بازار وجود داشته که می توان از آن ها استفاده نمود .

ساز و کار و نحوه طراحی کولر گازی آکس نیز چندان پیچیده و عجیب نبوده و به راحتی می توان اقدام به تعمیرات آن نمود ، اما لازم به ذکر است که در بعضی مواقع آسیب های وارد شده به کولر گازی بسیار زیاد می باشد و به خوبی نمی توانیم آن ها را برطرف کنیم .

در چنین شرایطی توصیه شده تو به جای تعمیر کولرگازی آکس به سراغ خرید کولر گازی برویم ، اما در حال حاضر پروسه تعمیرات با استفاده از تجهیزات و دستگاه های به روز انجام شده و در اکثر مواقع قادر به تعمیرات هستیم و نیازی به خرید محصول جدید نخواهد بود .

کلام آخر

تعمیر کولرگازی آکس در صورتی که به خوبی و با بهره مندی از تکنسین های ماهر انجام شود ، عمر دوباره ای به کولر گازی بخشیده خواهد شد و می توانیم سالیان سال از محصول استفاده کنیم . اما مهمترین عامل برای انجام این تعمیرات دسترسی به یک مرکز خدماتی معتبر و متخصص بوده که به بهترین نحو ممکن این برند و ساز و کار آن را می شناسد .

تعمیرکار گروپ یک مرکز تخصصی و قابل اعتماد است ، که می‌توان برای انجام تعمیر کولرگازی آکس سایر کولر گازی ها در برند های مختلف به آن جا مراجعه کرد .

مقالات پیشنهادی

تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *