• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

راهنمای شستشوی بالش در ماشین لباسشویی

چکیده محتوا این صفحه

راهنمای شستشوی بالش در ماشین لباسشویی

شستشوی بالش در ماشین لباسشویی باعث شده ، تا در کوتاه ترین زمان قادر به زدودن آلودگی ها باشیم . اما بهتر است ، قبل از شروع شستشو ، برچسب راهنمای شستشوی بالش را بررسی کنید ، تا با آگاهی از نوع پارچه ، برنامه مناسب جهت شستشو را انتخاب کنید .

بدین ترتیب دمای مناسب برای شستشو تعیین می شود و با بهترین شرایط شستشو مواجه می شویم . همچنین حتماً قبل از شستشو ، پرزگیری بالش را انجام دهید ، تا از آسیب دیدن الیاف آن جلوگیری شود . در این مقاله اطلاعات بیشتری را در خصوص این فرآیند ارائه می نماییم .

نحوه ی شستشوی بالش در ماشین لباسشویی

برای شستشوی بالش در ماشین لباسشویی ، مراحل خاصی وجود داشته ، که بایستی یکی پس از دیگری به درستی انجام شود ؛

1 . قبل از شستشو ، برچسب راهنمای شستشوی را بررسی کنید و نوع پارچه و دمای مناسب برای شستشو پیدا کنید .

2 . با پرزگیری بالش به خوبی از الیاف آن محافظت کنید ، تا در حین فرآیند هیچ آسیبی به بالش وارد نشود .

3 . بالش را در داخل یک کیسه شستشو قرار داده و کیسه را با زیپ ببندید . این کار به جلوگیری از پاره شدن الیاف بالش در هنگام شستشو کمک می‌کند .

4 . برنامه شستشوی مناسب برای بالش را برای ماشین لباسشویی انتخاب کنید . بهتر بوده ، از برنامه شستشوی حساس به پارچه و با دمای پایین استفاده نمایید ، معمولا تمامی پارچه ها در دمای پایین سالم می ماند و خراب نخواهند شد .

5 . برای شستن بالش در ماشین لباسشویی ، انتخاب شوینده نیز اهمیت زیادی دارد ، مایع سفید کننده پارچه های رنگی را خراب می کند ، بهتر بوده از مایع شوینده همراه با مکمل های مختلف استفاده کنید .

6 . پس از پایان برنامه شستشو ، بالش را از داخل کیسه خارج کنید و به آرامی خشک کنید . بهتر است از حالت خشک کن استفاده نکنید و بالش را به صورت آرام و در سایه برای خشک کردن قرار دهید .

بخوانید: نحوه شستن لباس سفید در ماشین لباسشویی

مزایای شستن بالش در لباسشویی

شستشوی بالش در ماشین لباسشویی با مزایای متعددی همراه بوده ، که باعث شده ، بسیاری از افراد این روش را برای پاکسازی بالش ها استفاده کنند ، به موارد زیر توجه کنید ؛

1 . صرفه‌جویی در زمان : شستن بالش در ماشین لباسشویی نسبت به روش دستی در زمان کوتاه تری انجام می شود ، همین امر باعث شده تا با صرفه جویی در زمان مواجه شویم .

2 . حذف باکتری‌ها و ویروس‌ها : بالش‌ها به دلیل استفاده روزانه ، قابلیت جمع‌آوری باکتری‌ها و ویروس‌ها را دارند . شستن بالش در ماشین لباسشویی با عملیات شستشوی مناسب ، باکتری‌ و ویروس‌ها را تا میزان قابل توجهی حذف می کند .

3 . حفظ شکل بالش : هنگامی که بالش‌ها به صورت دستی شسته می‌شوند ، شکل آن‌ها تغییر کرده و با حالت اولیه به شدت تفاوت خواهد داشت . اما شستن بالش در ماشین لباسشویی با رعایت نکات لازم ، به حفظ شکل بالش کمک می‌کند .

4 . سهولت در عملیات شستشو : شستن بالش در ماشین لباسشویی باعث شده که انرژی کمتری صرف شود و بر خلاف حالت دستی شاهد فشار کمتری بر روی بالش باشیم .

5 . نتیجه بهتر شستشو : شستن بالش در ماشین لباسشویی با بهره مندی از تکنولوژی پیشرفته ، نتیجه بهتری نسبت به شستشوی دستی به دنبال دارد .

مزایای شستن بالش در لباسشویی

معایب شستن بالش در لباسشویی

شستشوی بالش در ماشین لباسشویی در صورتی که با رعایت نکات مختلف انجام نشود ، نه تنها نتیجه خوبی نخواهد داشت ، بلکه معایبی را نیز به همراه دارد ؛

1 . خراب کردن بالش : شستن بالش در ماشین لباسشویی ممکن است ، سبب آسیب دیدن الیاف و پاره شدن بالش شود ، به خصوص اگر بالش به صورت نامناسب در داخل کیسه شستشو قرار گرفته باشد یا روش شستشوی مناسبی را انتخاب نکرده باشید ‌.

2 . نیاز به فضای بیشتر : بالش‌ها به دلیل حجم بزرگ خود ، به فضای بیشتری نسبت به لباس‌ها در داخل ماشین لباسشویی نیاز دارند . بنابراین ، اگر ماشین لباسشویی شما حجم کوچکی دارد ، شستن بالش ممکن است سخت باشد .

3 . مشکلات برای خشک کردن : بالش‌ها به دلیل حجم بزرگ خود ، به فضای بیشتری نیاز دارند تا به صورت کامل خشک شوند . اگر بالش را به صورت نامطلوبی خشک کنید ، ممکن است شکل آن تغییر کند و به نرمی و حالت قبلی خود نرسد .

4 . احتمال لرزش و نویز : شستن بالش در ماشین لباسشویی ممکن بوده ، باعث لرزش و نویز در دستگاه شود . این مشکل ، به خصوص در ماشین لباسشویی‌های کوچکتر و با حجم کم ، ایجاد خواهد شد .

5 . هزینه‌های اضافی : شستن بالش در ماشین لباسشویی ممکن است ، باعث افزایش هزینه‌های شما شود ، به خصوص اگر بالش‌ها به دلیل جنس و حجم خود ، نیاز به برنامه‌های شستشوی ویژه داشته باشند .

معایب شستن بالش در لباسشویی

توجه به سایز بالش هنگام ششت و شو در لباسشویی

توجه به سایز بالش هنگام شستشوی بالش در ماشین لباسشویی بسیار مهم است . برای اطمینان از یک شستشوی موثر و خوب ، بایستی ابتدا سایز بالش را با دقت اندازه‌گیری کنید و در صورت امکان ، برای پاکسازی آن به سراغ لباسشویی بروید ‌.

اگر بالش بسیار بزرگ باشد ، ممکن است در داخل ماشین لباسشویی جا نشود و در نتیجه ، شستن آن حتما باعث آسیب دیدن دستگاه و یا خود بالش خواهد شد . همچنین ، اگر بالش بسیار کوچک باشد ، هنگام چرخش لباسشویی مدام پرتاب شده و حالت آن تغییر می کند .

لازم بوده تا حتما راهنمای مشخصات فنی ماشین لباسشویی را مطالعه کنید ، تا حداکثر سایز بالش قابل شستشو را مشخص شود ‌.

مناسب ترین دما برای شستن بالش در لباسشویی

دمای مناسب برای شستشوی بالش در ماشین لباسشویی بستگی به نوع پارچه و جزئیات دیگر بالش دارد . اما به طور کلی ، برای بسیاری از بالش‌ها ، دمای 30-40 درجه سانتی‌گراد مناسب است .

اگر بالش با جنس پارچه ظریف تری ساخته شده است ، بهتر بوده ، از دمای پایین‌تر و حساس به پارچه استفاده کنید . اگر جنس بالش ضخیم می باشد ، دمای بالاتری را برای شستن آن انتخاب کنید .

به هر حال ، بهتر است قبل از شروع شستشو ، برچسب راهنمای شستشوی بالش را بررسی کنید و دمای مناسب را برای شستشوی آن را پیدا کنید .

تفاوت شستن بالش در لباسشویی و به صورت دستی

شستشوی بالش در ماشین لباسشویی و به صورت دستی انجام می شود ، اما دارای تفاوت‌های زیر هستند ؛

1 . زمان : شستن بالش به صورت دستی طولانی تر خواهد بود و حتما زمان بیشتری را از شما می‌ گیرد . در حالی که شستن بالش در ماشین لباسشویی ، در زمان کوتاهی انجام خواهد شد ‌.

2 . سهولت : شستن بالش در ماشین لباسشویی ، نسبت به شستشوی دستی راحت تر بوده و نیازی به فعالیت فیزیکی جهت شستشوی بالش نخواهید بود .

3 . نتیجه شستشو : شستن بالش در ماشین لباسشویی باعث شده ، تا الیاف بالش به صورت بهتری تمیز شوند و از پاره شدن الیاف جلوگیری گردد .

4 . مصرف آب : شستن بالش به صورت دستی ، نیاز به مصرف آب بیشتری دارد ، در حالی که شستن بالش در ماشین لباسشویی مانع از هدر رفت آب شده و آب کمتری را مصرف می کند .

5 . هزینه‌های اضافی : شستن بالش در ماشین لباسشویی ممکن بوده ، هزینه‌های اضافی جهت مصرف برق را ایجاد کند . در حالی در شستشوی دستی هزینه کمتری مشاهده می شود .

6 . نیاز به تلاش فیزیکی : شستن بالش به صورت دستی ، نیاز به تلاش فیزیکی بیشتری دارد و احتمالاً برای شما کمی سخت‌ خواهد بود .

کلام آخر

شستن بالش در ماشین لباسشویی در صورتی که با رعایت استاندارد ها انجام شود ، یک راه حل ساده برای از بین بردن آلودگی های ایجاد شده بر روی سرویس خواب ، مخصوصا بالش است . مجموعه تعمیرکار گروپ با ارائه راهکار های متعدد در خصوص این امر ، مانع از آسیب دیدن ماشین لباسشویی و هم چنین بالش شده است .

بخوانید: تعمیر کولر گازی تک الکتریک

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *