• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

رفع مشکل نشت آب در ماشین لباسشویی

چکیده محتوا این صفحه

رفع مشکل نشت آب در ماشین لباسشویی

رفع مشکل نشت آب در ماشین لباسشویی موضوع مورد بحث در مقاله پیش رو است ، اگر شما نیز در حین کارکرد ماشین لباسشویی متوجه این مشکل شده اید ، نگران نباشید ! در این مقاله با ما همراه باشید تا با راه حل های برطرف نمودن نشت آب در ماشین لباسشویی و علل بروز آن آشنا شوید .

بخوانید: آموزش باز کردن جاروبرقی

نشت آب ماشین لباسشویی از قسمت کف

وجود آب روی زمین اطراف ماشین لباسشویی می تواند علامت نگران کننده ای برای ما باشد . زمانی که ماشین لباسشویی از زیر آب نشت می کند ، نشان دهنده معیوب بودن دستگاه است .

اگر متوجه این مشکل شدید برای رفع مشکل نشت آب در ماشین لباسشویی اقدامات ارائه شده در این مقاله را انجام دهید . نخستین کاری که برای برطرف نمودن این مشکل باید انجام دهید ، پیدا کردن علت و منشأ است ‌.

شایع ترین علت نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی ، مسدود شدن یا آسیب دیدن شیلنگ تخلیه آب است . ممکن است نشتی ناشی از معیوب بودن سوپاپ تخلیه نیز باشد ، همچنین این احتمال وجود دارد که به دلیل فرسودگی واشر ( درزگیر ) آب نشت کند .

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، دلایل زیادی برای این مشکل در ماشین لباسشویی وجود دارد . در طول این مقاله ما تعدادی از رایج ترین آنها را بررسی خواهیم کرد و درباره رفع مشکل نشت آب در ماشین لباسشویی نیز صحبت خواهیم کرد .

نشت آب ماشین لباسشویی از قسمت کف

نشتی آب ماشین لباسشویی از قسمت زیرین سمت چپ

یکی از رایج ترین مشکلاتی که می توان در زمان کار با ماشین لباسشویی با آن مواجه شد ، نشت آب ماشین لباسشویی از کف و به سمت چپ است . اولین کاری که باید در این مورد انجام دهید ، بررسی واشر درام است تا مطمئن شوید که آسیبی ندیده است . اگر واشر سالم باشد ، پس به احتمال زیاد علت نشتی آب ، شل بودن شیلنگ تخلیه آب است . برای رفع مشکل نشت آب در ماشین لباسشویی به دلیل این مشکل ، کافی است شیلنگ تخلیه آب را فیکس و ثابت کنید .

یکی دیگر از دلایل احتمالی نشت آب ماشین لباسشویی در این بخش مربوط به رابی سایر اجزای ماشین لباسشویی مانند درام ، پمپ تخلیه یا پمپ پرکننده می شود . اگر هر یک از این قطعات آسیب دیده باشد ، برای رفع مشکل باید از تعمیر کاران حرفه ای کمک بگیرید ، تا قطعات آسیب دیده را تعویض کنند .

یکی دیگر از دلایل نشت آب ماشین لباسشویی از این قسمت ، تجمع زباله یا کثیفی در داخل یا اطراف ماشین لباسشویی شماست . در صورت انسداد آب نمی تواند به درستی تخلیه شود و ممکن است از پایین دستگاه نشت کند . برای رفع مشکل نشت آب در ماشین لباسشویی در صورت بروز این مشکل ، باید بخش های تخلیه ماشین لباسشویی را تمیز کنید ، تا از عدم وجود گرفتگی اطمینان حاصل کنید .

نشتی آب ماشین لباسشویی از قسمت زیرین سمت چپ

نشتی آب ماشین لباسشویی از قسمت زیرین سمت راست

اگر آب از قسمت زیرین سمت راست ماشین لباسشویی نشت می کند ، شایع ترین علت انسداد شلنگ تخلیه است . در صورت انسداد ، آب به درستی تخلیه نمی شود و از کف ماشین لباسشویی نشتی ایجاد می شود .

برای تشخیص درست علت نشت آب ماشین لباسشویی از این بخش ، ابتدا باید شلنگ تخلیه را بررسی کنید ، تا از عدم انسداد و گرفتگی اطمینان حاصل کنید . در صورت انسداد برای رفع مشکل نشت آب در ماشین لباسشویی ، باید شیلنگ تخلیه را تمیز کنید .

همچنین باید مهره و واشر های ماشین لباسشویی را بررسی کنید . واشر آسیب دیده یا شل شده ، می تواند باعث نشتی شود ، اطمینان حاصل کنید که واشر به درستی نصب شده ، پوسیده و آسیب دیده نیست .

در نهایت باید منبع آب را چک کنید . اگر منبع آسیب دیده یا در موقعیت بدی قرار گرفته باشد ، ممکن است ماشین لباسشویی این قسمت نشت آب کند . در این حالت برای صحت نصب و اطمینان از سالم بودن منبع آب را چک کنید و در صورت مشکل آن را برطرف نمایید .

اگر تمام این بررسی‌ها هیچ مشکلی را نشان نداد ، حتما باید با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا علت نشتی را شناسایی کرده و تعمیر حرفه‌ای را انجام دهد . یک تعمیرکار ماهر قادر خواهد بود مشکل را به سرعت و درستی تشخیص دهد و برطرف کند .

رفع مشکل نشتی آب در زمان روشن بودن ماشین لباسشویی

اگر زمان روشن بودن ماشین لباسشویی متوجه نشتی آن شدید ، برای رفع مشکل نشت آب در ماشین لباسشویی چه کاری باید انجام دهید ؟ این اتفاقی است که بسیاری از افراد را نگران می کند ! اما خونسردی خود را حفظ کنید و کارهای زیر را انجام دهید ؛

  • نخستین کاری که باید انجام دهید ، خاموش کردن ماشین لباسشویی و کشیدن آن از پریز برق است .
  • مرحله بعدی ، بستن منبع آب ماشین لباسشویی است ، اگر با آن دسترسی ندارید ، تمام منبع آب خانه را قطع کنید .
  • کمی صبر کنید تا درب ماشین لباسشویی باز شود تا لباس ها را خارج کنید ، اگر در مرحله خشک شویی است ، فقط کافی است لباس ها را بیرون بیاورید . اگر شستشو نیمه تمام مانده ، باید آب را از طریق فیلتر تخلیه کنید . حالا دستگاه را به جلو بکشید و علت نشتی را بررسی کنید و همانند مطالبی که در بالا گفتیم اقدام به رفع مشکل نشت آب در ماشین لباسشویی کنید .

رفع مشکل نشتی آب در زمان روشن بودن ماشین لباسشویی

در پایان

مقاله رفع مشکل نشت آب در ماشین لباسشویی توسط تیم تعمیرکار گروپ نوشته شده است . اگر شما نیز با این مشکل در دستگاه خود مواجه شدید ، بهتر است قبل از هر اقدامی و پیش از اینکه آسیب جدی به ماشین لباسشویی وارد شود ، با یک تعمیرکار حرفه ای و ماهر تماس بگیرید .

شرکت تعمیرکار گروپ مجموعه ای از تعمیرکاران حرفه ای در شهرهای تهران و کرج است ، که خدماتی چون سرویس ، تعمیر و نصب را به شما ارائه می دهد . تعمیرکاران شرکت تعمیرکار گروپ در کمترین زمان نزد شما می آیند مشکل دستگاه را به درستی عیب یابی و تعمیر می کنند .

بخوانید: نحوه شستن پالتو در ماشین لباسشویی

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *