• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

علت آبکشی نکردن ماشین لباسشویی چیست ؟

چکیده محتوا این صفحه

علت آبکشی نکردن ماشین لباسشویی چیست ؟

آبکشی نکردن ماشین لباسشویی باعث ایجاد مشکلات مختلفی می شود ، زیرا آبکشی فوق العاده اهمیت داشته و در صورتی که به شکل صحیح انجام شود ، عوامل زیادی را تحت تاثیر قرار داده و مانع از خراب شدن ماشین لباسشویی خواهد شد .

عدم آبکشی اصولی سبب شده ، تا آب به داخل ماشین لباسشویی نفوذ کند و باعث خرابی قطعات الکترونیکی و مکانیکی گردد . همچنین ، آب باقیمانده باعث رشد قارچ و باکتری‌های مضر نیز خواهد شد و سلامت افراد را به خطر می اندازد . در این مقاله با بررسی دلایل آبکشی نکردن لباسشویی ، به شما کمک می کنیم ، تا عملکرد دستگاه خود را ارتقا دهید .

5 دلیل آبکشی نکردن ماشین لباسشویی

آبکشی نکردن ماشین لباسشویی ، پیرو عوامل مختلفی ایجاد می شود . در واقع تک تک این شرایط عامل مخربی به شمار می آیند ، که بایستی به درستی بررسی شود ؛

جمع شدن آشغال در لوله ماشین لباسشویی :

جمع شدن آشغال در لوله لباسشویی می‌تواند ، باعث کاهش ظرفیت آبکشی و خروج آب نامطلوب از ماشین لباسشویی شود . در واقع آبکشی و تخلیه به همدیگر وابسته هستند .

آشغال‌های مختلفی مانند پارچه ، مو ، گل ، برگ و رسوب مواد شوینده می‌توانند به طور دائمی در لوله خروجی ماشین لباسشویی جمع شوند . اگر با رعایت نکات مختلف ، این آشغال و زباله ها از سر راه لوله کنار گذاشته نشوند ، باعث کاهش ظرفیت آبکشی شده و در نتیجه آب از لوله به بهترین شکل عبور نخواهد کرد .

آبکشی نکردن ماشین لباسشویی ناشی از زباله ها و آشغال هایی است ، که سر راه لوله قرار گرفته اند و اجازه خروج آب را از لباسشویی نمی دهند ‌.

بنابراین ، جمع شدن آشغال در لوله لباسشویی می‌تواند ، باعث کاهش عملکرد ماشین لباسشویی شود و در نتیجه آلودگی ، بوی نامطبوع و حتی خطر بروز آتش سوزی را نیز به همراه داشته باشد . بنابراین پیشنهاد می‌شود که به صورت منظم ، لوله خروجی را تمیز کرده و همچنین آشغال‌ و زباله ها را با بهره مندی از روش های بهداشتی از لباسشویی جدا کنید ‌‌.

بخوانید: نحوه شستن لباس سفید در ماشین لباسشویی

خرابی پمپ تخلیه :

خراب شدن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی نیز باعث آبکشی نکردن ماشین لباسشویی می شود . پمپ تخلیه ، مسئول خروج آب از دستگاه و تخلیه آن به سمت لوله خروجی است .

در صورتی که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خراب شود ، دستگاه آب را درست تخلیه نکرده و در نتیجه به آبکشی نمی رسد . چرا که تخلیه و آبکشی به صورت منظم در طی چند مرحله یکی پس از دیگری انجام می شوند ‌.

علاوه بر این ، خرابی پمپ تخلیه می‌تواند ، باعث ایجاد مشکلات دیگری در دستگاه شود . برای مثال ؛ انسداد لوله خروجی ، ایجاد مشکل در سیستم الکترونیکی دستگاه و … همگی در اثر عدم عملکرد صحیح پمپ تخلیه به وجود می آیند .

به همین دلیل ، در صورتی که مشکلاتی در عملکرد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی مشاهده می‌کنید ، بهتر بوده ، تا به زودی برای تعمیر دستگاه اقدام کنید تا هیچ گونه اخلالی در عملکرد آبکشی ایجاد نکند . برای بهبود عملکرد پمپ تخلیه و همچنین رفع مشکلات موجود ، بهتر بوده تا با یک تعمیرکار حرفه ای همچون تعمیرکار گروپ ارتباط برقرار نمایید .

خرابی پمپ تخلیه

خرابی برد هوشمند :

خرابی برد هوشمند ماشین لباسشویی ، می‌تواند باعث عدم عملکرد صحیح دستگاه شود ، از همین رو با امکان آبکشی نکردن ماشین لباسشویی نیز وجود دارد ‌. برد هوشمند به عنوان قسمتی از سیستم الکترونیکی دستگاه ، مسئول کنترل و مدیریت عملکرد دستگاه هنگام استفاده است .

اگر برد هوشمند دستگاه خراب شود ، امکان دارد ، که دستگاه به درستی کار نکند و برنامه‌های شستشوی بی نتیجه باشند . همچنین ، مشکلات دیگری مانند ؛ عدم عملکرد پمپ تخلیه ، عدم آبکشی و حتی خاموش شدن دستگاه را نیز با خرابی برد هوشمند مرتبط هستند .

لذا ، در صورتی که با مشکلاتی در عملکرد ماشین لباسشویی مواجه شدید ، بهتر است ابتدا بررسی کنید که آیا برد هوشمند دستگاه به درستی کار می‌کند یا خیر . در صورتی که خرابی برد هوشمند را تأیید کردید ، بهتر است با تعمیرکاری خبره ارتباط برقرار نمایید ، که به بهترین شکل ممکن این مشکل یعنی آبکشی نکردن ماشین لباسشویی را برطرف کند .

حجم زیاد لباس :

حجم زیاد لباس‌ها می‌تواند باعث مشکل در عملکرد دستگاه و آبکشی نکردن ماشین لباسشویی شود . زمانی که حجم لباس‌های داخل دستگاه بیش از ظرفیت آن باشد ، این احتمال تا حد زیادی افزایش خواهد یافت .

در این شرایط ، حرکت و چرخش مخزن به سختی انجام خواهد شد و فشار زیادی به دستگاه وارد می گردد . لذا ، بهتر بوده ، همیشه به ظرفیت دستگاه توجه کنید و لباس‌ها را با توجه به قابلیت و توان دستگاه به داخل آن بریزید .

همچنین ، بهتر است لباس‌های بزرگ را به دو یا سه دسته تقسیم کنید و در چند دوره شستشوی جداگانه شستشو دهید تا آبکشی مطلوب دستگاه حفظ شود و از خرابی قطعات و عدم عملکرد به دلیل حجم زیاد لباس‌ها جلوگیری شود و آبکشی نکردن ماشین لباسشویی به خوبی رفع گردد .

حجم زیاد لباس

آب زیاد مخزن :

آب زیاد درون مخرن ماشین لباسشویی می‌تواند ، باعث مشکل در عملکرد آبکشی نکردن ماشین لباسشویی شود . هنگامی که مخزن دستگاه به سطح بالایی از آب برسد و از حداکثر سطح آب پشتیبانی شده و قابلیت آبکشی مخرن به صورت کامل کاهش می‌یابد .

در این شرایط ، برای جلوگیری از آبکشی نکردن دستگاه ، بهتر است حجم مناسب آب را به مخزن اضافه کنید . نکته‌ای که باید توجه داشت ، این است که باید به طور دقیق به ظرفیت مخزن دستگاه توجه کنید و مقدار آب لازم برای شستشوی لباس‌ها را بریزید .

در ضمن ، در صورتی که دستگاه شما دارای حالت خودکار پر آب شدن (auto load sensing) است ، با تشخیص حجم مناسب آب در داخل مخزن ، دستگاه به صورت خودکار مقدار لازم آب را برای شستشوی لباس‌ها تعیین می‌کند .

کلام آخر

آبکشی نکردن ماشین لباسشویی ، ناشی از عوامل مختلفی بوده ، که در صورت بی توجهی و عدم تعمیرات قطعا شاهد خرابی و آسیب دیدگی زیادی در دستگاه خواهید بود . در صورت بروز این مشکلات ، تعمیرکار گروپ در کنار شما بوده و بهترین نحو ممکن مشکلات را برطرف می نماید .

بخوانید: تعمیر کولر گازی تک الکتریک

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *