• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

علت ارور 4E لباسشویی سامسونگ چیست؟

چکیده محتوا این صفحه

علت ارور 4E لباسشویی سامسونگ چیست؟

ماشین‌ های لباسشویی سامسونگ یکی از برندهای بسیار پرمصرف و پرکاربرد هستند. روزانه افراد زیادی از این ماشین لباسشویی جهت شستشوی لباس‌ های روزانه خود استفاده می کنند. برخی اوقات ماشین‌ های لباسشویی دچار مشکلاتی از قبیل تسمه موتور، خراب شدن کلاچ و غیره می‌ شوند. این مشکلات در قالب یک کد خود را، بر روی صفحه نمایش ماشین‌ های لباسشویی سامسونگ نمایان می کنند. یکی از این ارورها، ارور 4E است. در نظر داریم تا، در این مبحث به بررسی علت ارور 4E لباسشویی سامسونگ بپردازیم. با ما همراه شوید تا، با این خطا بیشتر آشنا شوید.

دلایل نمایش ارور 4E در ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین‌ های لباسشویی سامسونگ از تکنولوژی و فناوری بسیار مدرن و به روزی برخوردار هستند. با این حال ممکن است در اثر وقوع برخی از مشکلات، این ماشین لباسشویی با کد های خطایی مواجه شود. علت ارور 4E لباسشویی سامسونگ می تواند بنا به دلایل متفاوتی باشد.

هر چند کد ارور 4E در ماشین لباسشویی سامسونگ، یک خطای نسبتاً جدی به شمار می‌ رود. اما، نمایش این کد یک حسن ویژه دارد. زیرا، پس از نمایش کدهای ارور بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی سامسونگ فرد متوجه رخ دادن خطایی درون ماشین می‌ گردد.

در این حالت نسبت به رفع خطای پیش آمده اقدام خواهد کرد و به افزایش طول عمر ماشین لباسشویی سامسونگ خود کمک شایانی می نماید. در ادامه در صدد بررسی علت ارور 4E لباسشویی سامسونگ هستیم. به این ترتیب، با راه های رفع این ارور نیز آشنا خواهیم شد؛

 

·         خرابی شیر برقی: خراب بودن شیر برقی در ماشین لباسشویی سامسونگ از جمله دلایل نمایش ارور 4E می باشد.

·         بسته بودن شیر آب: در صورت بسته بودن شیر آب ماشین لباسشویی سامسونگ شما این خطا را مشاهده خواهید کرد.

·         مشکل در اتصالات: از دیگر دلایل نمایش ارور 4E در ماشین لباسشویی سامسونگ، خراب بودن اتصالات ماشین لباسشویی است.

·         از کار افتادن بورد: هنگامی که، برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ دچار مشکل و یا از کار افتادگی شود، فرد این خطا را، مشاهده می‌ نماید.

بیشتر بخوانید: تعمیر کولر گازی در تهران با 6 ماه گارانتی خدمات

راه های یافتن دلایل خطای 4E ماشین لباسشویی سامسونگ

به منظور یافتن علت ارور 4E لباسشویی سامسونگ بایستی چند مرحله مشخص را، طی نمایید. پس از مشاهده ارور 4E درون ماشین لباسشویی سامسونگ، ابتدا ماشین لباسشویی را، از برق جدا کنید. سپس مراحل زیر را، به ترتیب دنبال نمایید؛

 

 1. محل ورود آب به ماشین لباسشویی را، کنترل نمایید. اطمینان حاصل کنید که، ورودی آب کاملاً باز و غیر مسدود باشد.
 2. از عدم انسداد و گرفتگی شیلنگ آب و محفظه آب اطمینان حاصل نمایید. در غیر این صورت، نسبت به رفع انسداد این قطعات اقدام کنید.
 3. بخش دیگری که، در این مرحله باید کنترل کنید لوله هوا و محفظه آن است. از عدم مسدود بودن این بخش ها مطمئن شوید.
 4. در صورتی که، تمامی موارد فوق سالم بوده باشند، سعی کنید تمامی اتصالات وارد شده به شیر ماشین لباسشویی را، کنترل کنید.
 5. بررسی نمودن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ آخرین علت ارور 4E لباسشویی سامسونگ می باشد. در صورت خراب بودن این قطعه حتماً نیاز به مراجعه به یک تعمیرکار پیدا می‌ کنید.

راه های یافتن دلایل خطای 4E ماشین لباسشویی سامسونگ

روش های رفع و اصلاح ارور 4E در ماشین لباسشویی سامسونگ

پس از یافتن علت ارور 4E لباسشویی سامسونگ، باید در صدد رفع این مشکل بر آیید. با دانستن علت ارور 4E این مشکل را، می توان به راحتی عیب یابی کرده و ابزار و مراحل مورد نیاز برای رفع این خطا را، فراهم نمود. پس جهت رفع این مشکل در ماشین های لباسشویی سامسونگ مراحل زیر را، طی کنید؛

 

 1. اولین قدم مشاهده این خطا سه دکمه را باید فشار دهید. دکمه پاز، دکمه استارت و دکمه ریستارت را، فشار دهید. احتمالا مشکل رفع خواهد شد.
 2. قدم دوم کنترل کردن شیر آب ورودی به ماشین لباسشویی سامسونگ است. در صورتی که، شیر بسته و یا نیمه بسته باشد آن را، تا انتها باز نمایید تا، خطای 4E رفع شود.
 3. شیر برقی را، کنترل کنید که، تمیز و عاری از هرگونه کثیفی باشد. در غیر این صورت آن را، تمیز نمایید.
 4. علت ارور 4E لباسشویی سامسونگ در خراب بودن بورد الکترونیکی است. چنانچه برد الکترونیکی خراب شده باشد، شما حتماً باید آن را، به یک متخصص بسپارید.

نکاتی جهت نگهداری بهتر ماشین لباسشویی سامسونگ

پس از یافتن علت ارور 4E لباسشویی سامسونگ و رفع آن، باید نکاتی را، جهت سالم ماندن ماشین لباسشویی رعایت نمود. پیشنهاد می شود با رعایت برخی از نکات ویژه به افزایش طول عمر ماشین های لباسشویی سامسونگ خود کمک شایانی بنمایید؛

 

 1. رعایت ظرفیت ماشین لباسشویی به افزایش طول عمر ماشین لباسشویی کمک شایانی می‌ نماید. در این راستا سعی کنید تا، در حد متعادل لباس را، درون دیگ ماشین لباسشویی قرار دهید
 2. فیلترهای تصفیه کننده ماشین لباسشویی سامسونگ را، به طور مرتب و دوره‌ ای تمیز کنید. این فیلترها محل تجمع گرد و غبار و آلودگی های ماشین لباسشویی هستند.
 3. اگر لباس‌ هایی دارید که، جهت آبکشی نیاز به دمای بالای آب ندارند آنها را، با دمای پایین شستشو و آبکشی نمایید. زیرا، استفاده مرتب از آب داغ درون ماشین لباسشویی باعث افزایش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش عمر ماشین لباسشویی می شود.
 4. به هنگام شستشوی لباس‌ ها حتماً از برنامه متناسب با نوع پارچه و لباس استفاده نمایید. ماشین‌ های لباسشویی سامسونگ دارای برنامه‌ های ویژه و متناسب با هر پارچه و لباس هستند. حتماً سعی کنید برنامه شستشوی ماشین لباسشویی را، تنظیم نمایید. این کار به افزایش و حفظ سلامت ماشین کمک می‌ کند.
 5. یک علت ارور 4E لباسشویی سامسونگ، مربوط به رسوب آن است. در صورتی که، ماشین لباسشویی پس از مدتی عمل شستشو را، به طور صحیح انجام ندهد، عمل رسوب زدایی را، برای ماشین انجام دهید.

یک نکته مهم برای حفظ سلامت ماشین لباسشویی سامسونگ

یک علت ارور 4E لباسشویی سامسونگ با عدم سرویس کردن ماشین ارتباط مستقیمی دارد. به همین جهت، سعی کنید تا، مرتب و به صورت دوره ای ماشین لباسشویی سامسونگ را، سرویس نمایید. با انجام سرویس های دوره ای می توان به حفظ سلامت ماشین لباسشویی و بهبود عملکرد آن کمک نمود.

دقت به این نکته بسیار حائز اهمیت است که، انجام کلیه امور تعمیر و سرویس کردن ماشین‌ های لباسشویی به ویژه برند سامسونگ را، باید به یک متخصص حرفه‌ ای سپرد. در غیر این صورت یک فرد آماتور ممکن است آسیب‌ های جدی به ماشین لباسشویی شما وارد نماید.

یک نکته مهم برای حفظ سلامت ماشین لباسشویی سامسونگ

کلام آخر

در این مبحث با علت ارور 4E لباسشویی سامسونگ و رفع آن آشنا شدیم. در صورتی که، مشکل ایجاد کننده این خطا در ماشین لباسشویی یک مشکل جدی باشد، حتماً باید به یک متخصص با مهارت مراجعه نمایید. این امر، به حفظ و افزایش طول عمر ماشین لباسشویی شما کمک ویژه ای می کند.

گروه متخصص تعمیر کار گروپ از تمامی خطا ها و ارورهای مربوط به انواع ماشین های لباسشویی، مطلع هستند. به همین دلیل، در اسرع وقت قادر به عیب یابی و رفع مشکل ماشین لباسشویی سامسونگ شما بپردازند. جهت رزرو وقت تعمیر می توانید به وبسایت این گروه مراجعه کنید.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *