• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی

چکیده محتوا این صفحه

نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی

در صورتی که نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی به درستی انجام شود، تا یک زمان طولانی دستگاه نیازی به هیچ گونه دستکاری و تعمیر ندارد.

با توجه به اهمیت بالایی که مخزن در لباسشویی دارد و یک بخش فعال در دستگاه می باشد، نباید با آسیب دیدگی و خرابی آن مواجه شویم. چرا که هر گونه خرابی در آن می تواند عملکرد لباسشویی را به کلی مختل کند و یا کلا دستگاه را از کار بیاندازد. در این مقاله پروسه تعمیر و بازسازی این قطعه را بررسی خواهیم کرد، لطفا با ما همراه شوید.

تعریف مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی

در طی بررسی نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی، لازم بوده، تا این بخش از دستگاه را معرفی نماییم. مخزن شستشو در ماشین لباسشویی قسمتی است که برای قرار دادن لباس ها و آب و مواد شوینده به کار می رود. این قسمت معمولاً در بالای ماشین لباسشویی قرار می گیرد و دارای درب یا دریچه ای است، که برای قرار دادن و خارج کردن لباس ها و مواد شوینده قابل باز و بسته شدن می باشد.

عملکرد مخزن شستشو به این صورت است که ابتدا لباس ها را در داخل مخزن قرار می دهید. سپس آب و مواد شوینده را به داخل مخزن اضافه می کنید. مخزن دارای یک یا چند پرلر بوده، که با چرخش مخزن، آب و مواد شوینده را به لباس ها می ریزد و به خوبی مخلوط می کند.

این عمل باعث شستشوی لباس ها و پاک کردن آلودگی ها و لکه ها می شود. با این اوضاع نمی توان نسبت به نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی بی تفاوت بود.

در طول فرآیند شستشو، مخزن شستشو چرخش خود را تغییر می دهد و در جهات مختلف حرکت می کند تا لباس ها را به خوبی شستشو دهد. برخی ماشین های لباسشویی دارای تکنولوژی هایی مانند استفاده از امواج فراصوتی یا تکنولوژی بخار هستند، که که باعث شستشوی عمقی تر و بهتر لباس ها می شوند.

در پایان فرآیند شستشو، مخزن شستشو آب را تخلیه می کند و لباس ها را آبکشی می کند. همچنین، برخی ماشین های لباسشویی دارای یک حالت آبکشی اضافی هستند که باعث خشک شدن بهتر لباس ها می شود.

در نهایت، شما می توانید لباس ها را از داخل مخزن خارج کنید و آن ها را خشک کنید. برخی از ماشین های لباسشویی دارای قابلیت خشک کنی هم هستند که می توانید از آن ها برای خشک کردن لباس ها استفاده کنید. از این رو نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی به شدت اهمیت دارد.

تعریف مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی

مشکلات رایج مخزن شست و شو ماشین لباسشویی

در طی بررسی نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی لازم بوده، تا ابتدا مشکلات رایج این قسمت را خیلی خوب معرفی نماییم؛

 1. لرزش: اگر مخزن لباسشویی هنگام عملکرد لرزش زیادی داشته باشد، ممکن است علت آن توزیع نامتوازن لباس‌ها در داخل مخزن یا عدم تعادل در پایه‌های ماشین لباسشویی باشد. بررسی کنید که آیا لباس‌ها به طور یکنواخت در داخل مخزن قرار دارند و آیا پایه‌های ماشین لباسشویی به درستی تنظیم شده اند.
 2. بوی بد: اگر مخزن لباسشویی بوی بدی دارد، ممکن است علت آن رسوبات و آلودگی در داخل مخزن، لوله‌های آب یا خرابی در سیستم تصفیه هوا باشد. در این صورت، می‌توانید مخزن را با استفاده از محلول شستشوی خاصی یا اسید سیتریک تمیز کنید و همچنین فیلترها را بررسی و کرده و پاکسازی آن را انجام دهید.
 3. صدای غیر متعارف: صداهای غیر متعارف می‌توانند ناشی از خرابی در بلبرینگ‌ها، پمپ آب، موتور یا قطعات دیگر ماشین لباسشویی باشند. در این صورت، بهتر است با تعمیرکار مجاز تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص دهد و تعمیر کند. نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی اهمیت داشته و باید به یک مرکز حرفه ای مراجعه کنید.
 4. چرخش خارج از برنامه: اگر مخزن لباسشویی به طور غیرمنتظره و خارج از برنامه چرخش کند، ممکن است علت آن خرابی در سیستم کنترل یا برنامه‌ریزی باشد. در این صورت، بهتر است ماشین لباسشویی را بازنشانی کنید و در صورت تکرار مشکل، با تعمیرکار مجاز تماس بگیرید.
 5. کاهش میزان چرخش: اگر مخزن لباسشویی به طور ناگهانی کمتر چرخش کند یا اصلاً نچرخد، ممکن است علت آن خرابی در موتور، کمپرسور یا برنامه‌ریزی باشد. با این وجود لازم بوده، تا با یک مرکز خدماتی ارتباط بگیرید و نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی به ایشان بسپارید.
 6. ثابت ماندن و نچرخیدن: اگر مخزن لباسشویی در هنگام عملکرد ثابت مانده و نچرخد، ممکن است علت آن خرابی در موتور، کمپرسور یا قفل درب باشد. در این صورت، نیاز به تعمیرات تخصصی خواهید داشت.

تک تک آیتم های بالا بیان کننده مشکلاتی هستند، که برای مخزن لباسشویی رخ می دهد و برای رفع آن ها لازم بوده، تا بهترین تعمیر کار را انتخاب نمایید.

مشکلات رایج مخزن شست و شو ماشین لباسشویی

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی

نحوه تعمیر مخزن شست و شو ماشین لباسشویی

در این بخش از مبحث نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی به روش هایی اشاره خواهیم نمود، که جهت رفع آسیب های وارد شده بر مخزن اجرا خواهند شد؛

 • بررسی درب مخزن: ابتدا درب مخزن را بررسی کنید و مطمئن شوید که به درستی بسته شده است و هیچ درزی وجود ندارد. در صورت وجود درز، ملزم به تعویض درب خواهید بود.
 • بررسی لوله ها: لوله هایی که آب به مخزن می رسانند و آب را تخلیه می کنند، باید بررسی شوند. مطمئن شوید که هیچ درزی در اتصال لوله ها وجود ندارد و لوله ها به درستی نصب شده اند. در صورت لزوم، لوله های خراب را تعویض کنید. چرا که مسیر تخلیه و ورود آب به درون مخزن در عملکرد آن اثر می گذارد. چگونگی انجام این فرآیند، نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
 • تمیز کردن مخزن: ممکن است رسوبات، لکه ها یا باکتری ها در دیواره های مخزن جمع شده باشند. برای تمیز کردن مخزن، می توانید از محلول شوینده خاصی استفاده کنید که برای تمیز کردن مخزن مناسب باشد. محلول را در داخل مخزن ریخته و به مدت زمان مشخصی (معمولاً ۳۰ دقیقه) قرار دهید. سپس با آب داغ مخزن را بشویید تا رسوبات و جرم ها از بین بروند.
 • بررسی مواد شوینده: اگر مخزن بوی نامطبوعی دارد، ممکن است به علت استفاده از مواد شوینده نامناسب باشد. بررسی کنید که آیا مواد شوینده استفاده شده مناسب لباس ها و ماشین لباسشویی هستند و یا خیر. در صورت لزوم، مواد شوینده را تغییر دهید. البته گاهی یک قطعه و یا شی در مسیر خروجی آب گیر می کند و منجر به تولید بوی نا مطبوع می شود‌. این اقدام شاید در ظاهر جزئی باشد، اما بر نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی اثر گذار است.
 • بررسی سطح مخزن: مطمئن شوید که سطح مخزن صاف و بدون خراش است. خراش ها می توانند باعث گیر کردن لباس ها و آسیب به آن ها شوند. در صورت لزوم، سطح مخزن را با یک پوشش محافظ مانند روکش PVC یا روکش سیلیکونی بپوشانید.
 • تعویض پرلرها: یکی از اقدامات مهم در نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی، توجه به پرلر هاست. پرلرها یا شیارهای مخزن که آب و مواد شوینده را به لباس ها می ریزند، ممکن است خراب شوند یا کثیف شوند. در صورت لزوم، پرلرها را تعویض کنید تا به خوبی عمل کنند و لباس ها را به طور یکنواخت شستشو دهند.
 • بررسی موتور و قطعات مکانیکی: در صورتی که مخزن به طور نامناسب چرخش می کند یا لرزش زیادی دارد، ممکن است مشکل در موتور یا قطعات مکانیکی داخل ماشین لباسشویی باشد. در این صورت، بهتر است یک تکنسین تعمیراتی را به خانه بیاورید تا موتور و قطعات مکانیکی را بررسی و تعمیر کند.
 • بررسی و تعویض بسترها: بسترها یا حلقه های مخزن که لباس ها را در داخل مخزن نگه می دارند، ممکن است خراب شوند یا متلاشی شوند. در صورت لزوم، بسترها را بررسی و تعویض کنید تا لباس ها به درستی نگهداری شوند و به مخزن گیر نکنند. این آیتم بر نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی دخیل بوده و باید به آن توجه داشت.
 • بررسی و تمیز کردن فیلترها: ماشین لباسشویی دارای فیلترهای مختلفی است که باید به صورت منظم بررسی و تمیز شوند. ممکن است فیلترها به دلیل رسوبات، گرد و غبار و یا مواد دیگری کثیف شوند و عملکرد مخزن را تحت تاثیر قرار دهند. در صورت لزوم، فیلترها را بررسی کرده و تمیز کنید یا در صورت ضرورت، تعویض کنید.
 • بررسی و تمیز کردن درب مخزن: درب مخزن ممکن است زمانی کثیف شود که رسوبات، لکه ها یا مواد دیگری روی آن جمع شوند. درب مخزن را بررسی کرده و در صورت لزوم، با یک محلول شوینده مناسب تمیز کنید تا درب به درستی بسته شود و همچنین به ظاهر زیبایی برسد.

موارد بالا به گونه ای نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی هستند. در واقع با توجه به متفاوت بودن دلایل خرابی مخزن، نوع تعمیرات اجرایی آن نیز مختلف خواهد بود.

نحوه تعمیر مخزن شست و شو ماشین لباسشویی

کلام آخر

در این مقاله به بررسی و ارزیابی نحوه تعمیر مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی پرداختیم و همچنین دلایل ایجاد مشکلات مخزن را بررسی نمودیم. توجه داشته باشید، که این دلایل و نحوه تعمیرات جزئی هستند و نباید به هیچ عنوان بدون مراجعه به یک مرکز تخصصی برای تعمیرات لباسشویی اقدام کنید.

چرا که قطعات و بخش های مختلف لباسشویی به هم مرتبط هستند و تنها افراد متخصص همچون مجموعه تعمیرکار گروپ قادر به رفع آسیب های وارده بر آن خواهند بود.

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *