• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

    برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

نحوه شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی

چکیده محتوا این صفحه

نحوه شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی

معمولاً شلوار جین را می توان در ماشین لباسشویی شست . با این حال ، بهتر است به دستورالعمل های مربوط به شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی توجه کنید ، تا از آسیب دیدن پارچه جلوگیری شود .

در برخی موارد ، توصیه شده ، تا شلوار جین را با دست بشویید یا از برنامه شستشوی خاصی در ماشین لباسشویی استفاده کنید که مناسب پارچه جین است . استفاده از آب سرد هنگام شستشو و خشک نکردن شلوار جین با لباسشویی نیز ، از جمله نکاتی بوده ، که حین این فرآیند بایستی مد نظر قرار داد . در این مقاله توضیحات بیشتری را در این خصوص ارائه خواهیم داد .

مراحل شستشوی شلوار جین در لباسشویی

شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی در طی چند مرحله انجام می شود ، که به شرح زیر است ؛

1 . بررسی برچسب شستشو : قبل از شروع به شستن شلوار جین ، باید برچسب شستشو را بررسی نمایید ، با این کار نکات مهم در خصوص پاکسازی این پارچه را به خوبی متوجه خواهید شد .

2 . خالی کردن جیب ها : تمام جیب های شلوار را بگردید ، هیچ گونه شی خارجی نباید وارد ماشین لباسشویی شود . به همین دلیل ، این مرحله فوق‌العاده اهمیت دارد .

3 . انتخاب برنامه شستشو : برنامه شستشوی مناسب برای شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی را انتخاب نمایید و دکمه شروع شستشو را بزنید . در صورتی که برای شستشوی جین برنامه خاصی در ماشین لباسشویی وجود ندارد ، از برنامه شستشوی سبک با آب سرد استفاده نمایید .

4 . استفاده از مواد شوینده مناسب : برای شستشوی شلوار جین از مواد شوینده مناسب با pH نزدیک به ۷ استفاده کنید . همچنین ، برای حفظ رنگ شلوار جین ، مواد شوینده حاوی اکسیژن بهتر گزینه است .

5 . خشک کردن : توصیه شده ، که از خشک کن با دمای پایین استفاده کنید ، تا پارچه جین آسیب نبیند . برای جلوگیری از آسیب دیدن پارچه بهتر بوده ، تا این مرحله را اجرا نکنید و یا از یک کیسه مخصوص استفاده نمایید . این امر باعث شده تا از ساییدگی شلوار حین خشک کردن جلوگیری شود ‌.

مراحل شستشوی شلوار جین در لباسشویی

دمای مناسب شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی

برای شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی ، دمای آب باید حدود ۳۰-۴۰ درجه سانتیگراد باشد . از آب سرد هم می توانید استفاده کنید ، در هر صورت ، نبازد آب گرم را جهت شستشوی شلوار جین بکار برد ، زیرا باعث جمع شدن ، تغییر شکل پارچه و فروپاشی رنگ آن خواهد شد .

همچنین ، اگر قصد دارید شلوار جین را در ماشین لباسشویی خشک کنید ، بهتر بوده ، از دمای پایین و با دمای خنک استفاده شود ، تا پارچه جین آسیب نبیند .

شوینده مناسب برای شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی

جهت شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی نیازمند شوینده های مختلفی هستیم ؛

۱ . مایع شوینده : مایع شوینده‌ها به خوبی کثیفی‌ها را از پارچه شلوار جین حذف می‌کنند و باعث حفظ رنگ شلوار جین نیز می‌شوند .

۲ . پودر شوینده : پودر شوینده‌ها نیز به خوبی انواع لکه‌ها را از پارچه شلوار جین حذف می‌کنند و در بسیاری از موارد قابلیت حفظ رنگ را دارند .

۳ . پودر شوینده برای پارچه‌های تیره : این نوع پودر ، برای شستشوی شلوار جین‌های تیره و گرم رنگ مناسب هستند . این پودرها از آن‌جایی که به صورت خاصی برای پارچه‌های تیره ساخته شده‌اند ، قابلیت حفظ رنگ و جلوگیری از رنگ دهی را دارند .

۴ . پودر شوینده بدون آنزیم سفید کننده : پودر شوینده بدون آنزیم سفید کننده به دلیل عدم حضور سفید کننده به رنگ پارچه و بافت آن هیچ گونه آسیبی وارد نخواهد کرد .

در هر صورت ، بهتر است قبل از استفاده از هر نوع شوینده‌ای برای شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی ، در رابطه با نوع پارچه جین اطلاعاتی داشته باشید و از بهترین برنامه شستشو و شوینده استفاده نمایید .

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر لوازم خانگی سامسونگ

شوینده مناسب برای شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی

مزیت شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی

شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی دارای مزایای بسیار زیادی بوده ، که به آن ها اشاره می نماییم ؛

۱ . صرفه‌جویی در زمان : شستشوی شلوار جین در ماشین لباسشویی ، به دلیل پخش و چرخش خودکار ، آسان و سریع تر از شستشوی به صورت دستی است .

۲ . شستشوی بهتر : ماشین لباسشویی با استفاده از حرکات پخش‌شونده و چرخشی ، به خوبی کثیفی‌ها را از پارچه شلوار جین حذف می‌کند و نتیجهٔ بهتری را در مقایسه با شستشوی دستی به‌دست می‌آورد .

۳ . حفظ کیفیت پارچه : شستشوی شلوار جین در ماشین لباسشویی مانع از کاهش فرسایش پارچه شلوار جین شده و در نهایت باعث افزایش طول عمر پارچه می‌شود .

  1. ۴ . شستشوی بهداشتی تر : استفاده از ماشین لباسشویی برای شستشوی پارچه‌ها ، بهداشتی تر است . زیرا آب و مواد شوینده به خوبی در تمامی قسمت‌های پارچه نفوذ می کند و باعث حذف میکروب‌ها و باکتری‌های موجود در پارچه می شود .

۵ . مصرف کمتر از منابع : استفاده از ماشین لباسشویی برای شستشوی شلوار جین ، به طور معمول مقدار کمتری آب و مواد شوینده را مصرف می‌کند که باعث کاهش هزینه‌های آب و برق می‌شود .

در نهایت ، شستشو شلوار جین با ماشین لباسشویی با مزایای متعددی همراه بوده و به سلامت بیشتر شلوار کمک می کند ‌.

کلام آخر

شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی نیازمند رعایت نکات مختلفی است . با توجه به این که پارچه های جین در مدل های مختلفی ساخته شده اند ، نمی توان یک الگو خاص برای پاکسازی آن ها معرفی کرد ، اما تمامی آن ها به دما و نوع شوینده‌ بکار رفته شده ، جهت شستشو حساس هستند .

بدین جهت بایستی حتما برچسب شلوار را چک کنید و نکات کلیدی هنگام شستشو را بررسی نمایید . در صورت عدم رعایت نکات مختلف ، نه تنها با شلوار آسیب وارد می شود ، بلکه امکان خرابی ماشین لباسشویی نیز وجود دارد . برای برطرف کردن مشکلات ایجاد شده ، می توانید روی کمک مجموعه تعمیرکار گروپ حساب کنید .

بیشتر بخوانید: تعمیر بخاری

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *