• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

چرا نشت آب در ماشین لباسشویی رخ می دهد ؟

چکیده محتوا این صفحه

چرا نشت آب در ماشین لباسشویی رخ می دهد ؟

نشت آب در ماشین لباسشویی به عملکرد و بازده محصول آسیب می زند . سلامت و ایمنی این دستگاه به عوامل مختلفی بستگی دارد . آب بیشترین تاثیر را بر عملکرد ماشین لباسشویی می گذارد .

اگر لوله های ورودی و خروجی آب سیستم بر اثر عوامل فرسایش ، صدمه ببیند ، آب نشتی پیدا می کند . این مشکل قابل حل است ، اما اگر زمانی طلایی آن را از دست ندهید آسیب های جبران ناپذیری به ساختار سیستم وارد می شود .

در ادامه درباره این مشکلی و چگونگی رفع آن توضیح می دهیم ، مقاله ما را از دست‌ ندهید .

بیشتر بخوانید: آشنایی با نحوه شستشوی پتو با ماشین لباسشویی

علل نشتی آب در ماشین لباسشویی و راه‌ های مقابله با آن

نشت آب در ماشین لباسشویی ممکن است به دلایل مختلفی از جمله خرابی لوله‌ ها ، وجود درز در درب لباسشویی ، خرابی شیر آب و … اتفاق بیافتد . برای مقابله با این مشکل ، بایستی اول به دنبال علل ایجاد نشتی آب باشید .

برای حل این نقص نمی توان تنها از یک راه حل مشخص استفاده کرد . عوامل مختلفی به ایجاد این مشکل در ماشین های لباسشویی منجر می شود . به همین خاطر نمی توان تنها با تعویض لوله های آب ، عملکرد اولیه سیستم را بازیابی کرد .

موارد ذیل به علل و راه ‌های جلوگیری از هدر رفت آب در ماشین لباسشویی اشاره دارد ، به آن ها توجه کنید :

 • خرابی لوله‌ های آب :

خرابی یا ترکیدگی لوله های آب ، یکی از اصلی ترین علت های نشت آب در ماشین لباسشویی است . این موضوع می ‌تواند به دلایل مختلفی از جمله فشار زیاد آب ، سن لوله ‌ها ، خرابی لوله ‌ها و نصب غیر صحیح آن ‌ها اتفاق بیافتد .

برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است ، لوله‌ ها را به صورت پیوسته بررسی کرد . از این رو در صورت شکستگی یا خرابی آن ها ، تعویض انجام می شود . برای جلوگیری از خرابی این قطعه در لباسشویی از لوله ‌های با کیفیت و مناسب استفاده کنید .

 • وجود درز در درب لباسشویی :

یکی دیگر از علل نشت آب در لباسشویی ، وجود درز در درب لباسشویی است . این مشکل به سبب خرابی در قطعات درب و یا محکم بستن درب رخ می دهد . برای جلوگیری از نشت آب از طریق درز درب ماشین ، در هنگام خرید به کیفیت آن توجه کنید .

 • خرابی شیر آب :

خرابی شیر آب نیز می ‌تواند دلیلی برای نشت آب در ماشین لباسشویی باشد . اگر شیر آب مشکل دارد یا قطعات داخلی آن خراب شده ، احتمال نشت آب در ماشین بالا است . برای پیشگیری از بروز این مشکل ، شیر آب را منظماً بررسی نمایید . در صورت خرابی این قطعه نسبت به تعویض یا تعمیر آن اقدام کنید .

 • قطعات داخلی دیگر :

خرابی دیگر قطعات داخلی محصول همچون ؛ پمپ یا سیستم دفع آب نیز می‌ تواند عللی برای ایجاد این مشکل باشد . نسبت به سرویس های سالیانه ماشین حساس باشید ، تا با بروز دستگاه با بروز مشکلاتی مثل نشت آب از کار نیافتد .

 

علل نشتی آب در ماشین لباسشویی و راه‌ های مقابله با آن

آیا نشتی آب در لباسشویی خطرناک است ؟

نشت آب در ماشین لباسشویی ، عواقب منفی و خطرناکی برای شخص و دستگاه به دنبال دارد . این مشکل شاید در نگاه اول ، مخرب به نظر نرسد ، اما می تواند به مرگ شخص منجر گردد .

به سادگی از کنار مشکلات این سیستم نگذرید . از آن جایی که این دستگاه ، برقی است ، نشت آب باعث فروپاشی آن می شود . بدین خاطر بایستی با بررسی های منظم از بروز این مشکل جلوگیری کنید . از عواقب نشت آب در ماشین لباسشویی می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 

 • خطر عبور برق از دستگاه :

نشت آب در ماشین لباسشویی باعث عبور برق از دستگاه می شود . از این رو تهدیدی برای سلامت افراد به حساب می آید .

 • خطر خرابی دستگاه :

نشتی آب سبب خرابی دستگاه می شود و همین طور مشکلات مالی بسیاری برای کاربران ایجاد می کند .

 • خطر ایجاد عفونت و تولید باکتری ها :

نشتی آب باعث رشد قارچ و باکتری ‌در داخل ماشین لباسشویی می شود . از این رو احتمال بروز بیماری های تنفسی در افراد نیز بالا می رود .

 

آیا هدر رفت آب در لباسشویی خطرناک است ؟

آیا می توانیم شخصا مسئولیت حل نشتی آب در لباسشویی را برعهده بگیریم ؟

رفع نشتی آب در ماشین لباسشویی به نسبت سایر مشکلات سیستم راحت تر است . در برخی موارد کاربران می توانند شخصا نسبت به بهبود این مشکل در دستگاه عمل کنند . در سایر موارد که نشتی آب وخیم تر است ، از یک متخصص یا موسسات خدماتی برتر همچون تعمیرکار گروپ یاری بجویید .

روش هایی متعددی برای رفع نشتی آب در لباسشویی ها وجود دارد ، توجه داشته باشید :

1 _ بررسی لوله ‌ها : در صورتی که نشتی آب از لوله ‌ها باشد ، با یک تعویض آن قطعه سلامت دستگاه‌ بازیابی می شود .

2 _ بررسی درب : خرابی درب ، عامل دیگری است که منجر به نشت آب در ماشین لباسشویی می شود . در صورت وجود درز ، آن را با استفاده از چسب یا مهره و پیچ فیکس کنید .

3 _ بررسی شیر آب : احتمال نشت آب از شیر آب ماشین نیز وجود دارد . اگر بر سطح شیر ، ترک خوردگی می بینید ، حتما نسبت به تعویض آن اقدام‌ نمایید .

آیا می توانیم شخصا مسئولیت حل نشتی آب در لباسشویی را برعهده بگیریم ؟

چه نکاتی در رفع نشتی آب در ماشین لباسشویی به شما کمک می کند ؟

رفع و بهبود نشت آب در ماشین لباسشویی ، امری تخصصی است . اگر می خواهید شخصا مسئولیت این امر را بر عهده بگیرید ، بایستی به قوانین و نکات ایمنی پایبند باشید . همانطور که در مطالب قبلی خواندید ، این مشکل می تواند خطرناک و تهدیدی برای سلامت شما باشد .

نکات کلیدی بسیاری مثل دفترچه راهنما در حین تعمیر ماشین لباسشویی به کمک شما می آید . زمانی که قصد دارید به رفع نشت آب در ماشین لباسشویی خود بپردازید ، نکات ذیل را فراموش نکنید :

 1. مطالعه دستورالعمل :

قبل از انجام هرگونه تعمیرات و تغییراتی در ماشین لباسشویی ، حتماً دستورالعمل و راهنمای شرکت را مطالعه کنید .

 1. خاموش کردن دستگاه :

پیش از هرگونه تعمیری ، مطمئن شوید که دستگاه خاموش شده و از برق جدا است . همچنین در حین سرویس مواظب قطعات الکتریکی و سیم دستگاه باشید .

 1. استفاده از ابزار های مناسب :

برای رفع نشتی آب ، از ابزار های مناسب و صحیح استفاده کنید .

 1. اصلاح درست :

قطعات را به درستی نصب کنید . بدین ترتیب جلوی نشتی آب گرفته می شود و خطرات احتمالی به حداقل می رسد .

 1. بررسی ابعاد قطعات :

در صورت تعویض قطعات خراب شده ، ابعاد و نوع قطعات جدید را با قطعات قبلی مطابقت دهید . از قطعات با کیفیت و مطابق با مدل دستگاه استفاده کنید .

 1. بررسی دوباره :

پس از انجام تعمیرات ، دوباره دستگاه را بررسی نمایید و از نشتی آب در ماشین اطمینان حاصل نمایید .

در کل ، برای رفع نشتی آب در ماشین لباسشویی بهتر است ، به تعمیرکاران حوزه مربوطه مراجعه کنید . اگر مسئولیت تعمیر ماشین را بر عهده می گیرید ، رعایت نکات فوق الزامی می باشد .

 

رفع هدر رفت آب

سخن پایانی

تعمیرکار گروپ از بزرگ ترین موسسات خدماتی در حوزه تعمیر ابزارآلات خانگی است ، که به صورت اینترنتی نیز به مردم خدمات عرضه می کند . با مراجعه به وی سایت موسسه می توانید علاوه بر ارتباط با کارشناسان ما ، مقالات متعددی در رابطه با نشتی آب در ماشین لباسشویی بخوانید .

بیشتر بخوانید: ۵ علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی پاکشوما چیست ؟

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *