• تعمیر لوازم خانگی با تعمیر کار گروپ

  برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

چگونه تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی را انجام دهیم؟

چکیده محتوا این صفحه

چگونه تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی را انجام دهیم؟

در برخی اوقات اوقات برای بازیابی سلامت جاروبرقی بایستی با اقداماتی ساده همچون تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی ، نیروی اولیه دستگاه را بازیابی کرد . سیم جمع کن از قطعات اصلی در این ماشین است ، که بر قدرت و توان الکتریکی آن تاثیر دارد .

در صورتی که سیم جمع کن بر اثر استفاده نادرست و آسیب های مکانیکی ، عملکرد خود را از دست دهد بایستی در زمان مناسب مورد سرویس و تعمیر قرار گیرد .

در ادامه مبحث درباره چگونگی سرویس سیم جمع کن جاروبرقی توضیح می دهیم ، با ما همراه شوید .

بیشتر بخوانید: چرا نشت آب در ماشین لباسشویی رخ می دهد ؟

علل خرابی شدن سیم جمع کن جاروبرقی

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی به بهینه سازی قدرت این دستگاه کمک می کند . این ماشین الکتریکی از ده ها ابزار مکانیکی و الکتریکی تشکیل شده است . زمانی این دستگاه از عملکردی سریع و قدرتی بهره مند می شود ، که قطعات داخلی همگی سالم باشند ‌.

سیم جمع کن وظیفه نگهداری از کابل برق را برعهده دارد . در صورتی که اتصال سیستم قطع شود ، شما می توانید با تعویض یا تعمیر سیم جمع کن ، توان جاروبرقی را بازسازی کنید .

علت خراب شدن سیم جمع کن جاروبرقی به عوامل مختلفی بر می گردد . در زیر علل خرابی سیم جمع کن این وسیله بررسی می شود ، توجه کنید :

 • استفاده نادرست :

استفاده نادرست از جاروبرقی و عدم رعایت دستورالعمل‌ های شرکت سبب خرابی سیم جمع کن می شود . برخی از این رفتارها شامل کشیدن سیم با نیرو زیاد ، خم شدن سیم به شکل غیرطبیعی ، قرار دادن وزن ‌های بالا روی سیم و … به دستگاه صدمه می زند .

 • آسیب مکانیکی :

اگر سیم جمع کن جاروبرقی به صورت تصادفی با اشیاء تیز برخورد داشته باشد ، به احتمال زیاد از کار می افتد . آسیب های مکانیکی منجر به پارگی کابل برق جاروبرقی می شود .

 • عیوب تولید :

در برخی موارد ، خرابی سیم جمع کن به دلیل عیوب تولید می باشد . اتصالات نامناسب ، سیم‌ های نامنظم و خرابی سایر قطعات دستگاه به بروز این مشکل در جاروبرقی دامن می زنند .

در هر صورت ، اگر سیم جمع کن جاروبرقی شما خراب شده است ، آن را توسط یک تکنسین مجرب بررسی و تعمیر کنید .

 

 

آیا می توانیم سیم جمع کن جاروبرقی را شخصا تعمیر کنیم ؟

در برخی موارد می ‌توانید سیم جمع کن جاروبرقی را شخصا تعمیر کنید ، اما این عمل نیازمند میزان قابل توجهی تجربه و آگاهی شما از مفاهیم برق و تعمیرات تجهیزات الکتریکی می باشد .

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی نیازمند دانش فنی و رعایت اصول ایمنی است . اگر شما مطمئن هستید ، که می ‌توانید از عهده این کار بر بیایید ، طبق دستورالعمل ذیل عمل کنید :

 • قطع برق : قبل از هر تلاشی برای تعمیر، مطمئن شوید که جاروبرقی از منبع برق خارج شده است . این اقدام ایمنی بسیار مهم می باشد .
 • بررسی آسیب : سیم جمع کن را دقیق بررسی کنید تا آسیب ‌ها را تشخیص دهید . اگر تراکم ، پارگی یا بریدگی مشخص شد ، نیاز به تعویض سیم است . در صورتی که اتصالات درست کار نمی کنند ، با یک تعمیر چند دقیقه ای ، نیروی دستگاه را بازیابی نمایید .
 • تعویض سیم : اگر سیم جمع کن خراب شده و تغییر آن ضروری است ، می ‌توانید سیم جدید را با استفاده از ابزارهای مناسب تعویض کنید .
 • تعمیر اتصالات : اگر اتصالات خراب شده یا مجروح هستند ، باید به تعمیر آن ها بپردازید . با استفاده از ابزارآلات مناسب ، اتصالات را باز کنید و سپس در جای درست قرار دهید .

قبل از هر تلاش برای تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی ، دستورالعمل ‌ها و راهنمای تعمیر دستگاه را مطالعه کنید .

آیا می توانیم سیم جمع کن جاروبرقی را شخصا تعمیر کنیم ؟

چگونگی تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی در واقع به نحوه خرابی و میزان تجربه شما بستگی دارد . اگر می خواهید دستگاه تان پس از سرویس همانند روز های اول فعالیت کند ، این امر را به متخصصین حوزه بسپارید .

تعمیر ، فرآیندی تخصصی است ، برای انجام این کار بایستی پایبند به اصول خاصی باشید ، تا علاوه بر بهبود عملکرد سیستم ، به سلامت شخص تعمیرکار نیز آسیبی نرسد .

از مراحل برطرف کردن مشکل در سیم جمع کن جاروبرقی می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 • قطع برق : برق جاروبرقی را از منبع برق قطع کنید . این مرحله بسیار مهم است و برای ایمنی شما ضروری است .
 • بررسی آسیب : سیم جمع کن را به دقت بررسی کنید ، تا خطرات محتمل مانند پارگی ، خم شدگی ، بریدگی یا سوختگی مشخص شود .
 • تعویض سیم : اگر سیم جمع کن خراب شده یا تغییر آن لازم است ، مراحل زیر را دنبال کنید :

_ با استفاده از ابزار مناسب ( مانند چاقوی سیم برق ) ، سیم قدیمی را از جمع کن جدا نمایید .

_ سیم جدید باید از نظر قدرت و مشخصات کیفی با محصول شما همخوانی داشته باشد .

_ با استفاده از ابزار مناسب ، عایق ‌های خارجی سیم جدید را جدا کنید .

_ سیم جدید را به جمع کن وصل نمایید و در آخر از تصال آن مطمئن شوید .

 • تعمیر اتصالات : اگر تنها اتصالات سیم جمع کن خراب است ، با پیروی از نکات ذیل سلامت را به جمع کن برگردانید :

_ اتصالات موجود را با استفاده از ابزار مناسب باز کنید .

_ بررسی سیم‌ ها و اتصالات جهت تشخیص شکستگی ، پارگی یا سوختگی محصول .

_ در صورت لزوم ، با استفاده از الکل ایزوپروپیلیک به تمیز کردن سیم‌ ها و اتصالات بپردازید .

_ دوباره اتصالات را به صورت محکم ببندید .

 

چگونگی تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

در تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی به چه نکاتی اهمیت دهیم ؟

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی در برخی اوقات لازم و ضروری است . این فرآیند در بازیابی انرژی از دست رفته دستگاه نقس دارد . هر چند که این سیستم دارای یک برد الکتریکی قدرتمند می باشد ، اما سیم جمع کن بیشترین تاثیر را بر عملکرد دستگاه‌ می گذارد .

برطرف کردن مشکل در سیم جمع کن جاروبرقی را بی اهمیت نشمارید . شاید جاروبرقی تنها یکی از وسیله های برقی خانه باشد ، ولی به نسبت توستر ، اتو ، یخچال و … بیشترین تاثیر را بر تمیزی خانه دارد . موارد ذیل از جمله نکاتی هستند ، که به شما در سرویس سیم جمع کن جاروبرقی کمک می کند ، به آن ها توجه کنید :

 • ایمنی شخصی : همیشه از ایمنی خود مطمئن شوید . قبل از هر اقدامی برای تعمیر ، جاروبرقی را خاموش کنید . در سرویس محصول از دستکش‌ های محافظ ، عینک ایمنی و لباس‌ های مناسب بهره بگیرید .
 • دانش فنی : برطرف کردن مشکل در سیم جمع کن جاروبرقی نیازمند دانش فنی است . در صورتی که با مفاهیم برقی و تعمیرات الکتریکی آشنایی کافی ندارید از یک تکنسین مجرب کمک بگیرید .
 • استفاده از ابزارآلات مناسب : استفاده از ابزارهای مناسب برای تعمیر محصول بسیار مهم است . ابزارهای برشی ، پیچ ‌گوشتی ، میخ کوب و … را با دقت و با توجه به نوع خرابی استفاده کنید .
 • قطع برق : قبل از هر تلاش برای تعمیر، همیشه برق جاروبرقی را قطع کنید . این اقدام مانع بروز تصادفات الکتریکی خطرناک می ‌شود .
 • تست و بررسی : پس از انجام تعمیر ، جاروبرقی را تست کنید .

در صورتی که دانش و مهارت کافی برای برطرف کردن مشکل در سیم جمع کن جاروبرقی ندارید ، حتما از یک تکنسین ماهر برای انجام این کار کمک بگیرید .

در تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی به چه نکاتی اهمیت دهیم ؟

سخن پایانی

تعمیرکار گروپ یکی از موسسات خدماتی فعال در حوزه تعمیر تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی می باشد . این موسسه فعالیت خود را در فضای مجازی نیز ادامه داده است . با مراجع به وب سایت شرکت می توانید علاوه بر ارتباط با کارشناسان ما ، مقالات متعددی درباره تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی مطالعه کنید .

بیشتر بخوانید: از بین پودر لباسشویی یا مایع لباسشویی کدام را انتخاب کنیم ؟

درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی
تکنسین های ما در سریع ترین زمان با شما در تماس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *